Problémy s dojčením

svokrinjazykmonika
19. aug 2023

Zdravím. Snáď poradíte. Dcéra má 10m, čiže príkrmy v plnom prúde. Raňajky, desiata, obed, olovrant, večera + vodička na pitie. A cez deň sa mi úplne prestala dojčiť. Ihneď ma cvakne zubami. Pije iba v noci. Ani pri zaspávaní nechce, ona sa tak hodinku po zaspaní prebudí a potom konečne pije mliečko. Potom asi každú hodinu až do polnoci a ešte potom niekedy nad ránom. Je to veľká zmena, do teraz bol prsník jej svet.

Otázka je vlastne, či to tak má byť?

Ja chápem že príkrmy majú nahradiť mlieko ale to prišlo tak náhle. Ešte pred mesiacom po každom jedle ešte pila mlieko a teraz jej to za celý deň nechýba. Mne teda hej, po psychickej aj fyzickej stránke. Večer som už dosť naliata.
Ona sa ani pomedzi jedlá nenapije z toho prsníka, žeby od smädu. Je to veľa na 10m 5 jedál za deň? Mám desiatu a olovrant vynechať? To asi nie. Ale porcie vôbec nemá veľké.
Dnes napríklad zjedla iba jeden pohár ovocnej výživy, polovicu ráno a polovicu na desiatu a na obed tak pól pohára bolonských špagiet. Áno, dnes mala iba kupovanú stravu.
Včera na raňajky: banán na kolieska
Desiata: parené jabĺčko na kocky
Obed: parený pstruh so zeleninovou ryžou/nezjedla veľa
Olovrant: jogurt
Večera: instant. kaša
Trvá to len dva dni ale nemám sa s kým poradiť. Prvorodička, neviem nič, všetko je pre mňa nové. Ešte že tu máme toho koňa.

petamich
19. aug 2023

u nas to tiez tak bolo, co zavedeny prikrm, to minus kojenie, okolo roka uz mal mlieko len v noci a teda chvilu som vydrzala, ze sa budil kazdu hodinu a ked uz som bola ako zombie, dali sme UM a vlastne bolo po kojeni, lebo sa prestal budit a zistil, ze z flase ide rychlejsie

selena_luna
19. aug 2023

@svokrinjazykmonika myslim, ze je to v poriadku. Aj moja po prikrmoch sa prepracovala k mliecku iba v noci. Mozes si skusit odsavat, nie vela, len do uvolnenia. Ale aj nemusis, lebo po case sa to upravi same a bude sa tvorit tolko mliecka, kolko babo vypije

svokrinjazykmonika
autor
19. aug 2023

Ďakujem, aj som si myslela že to tak bude prirodzený proces ale aj tak som rada, že som sa tu prišla poradiť. Snáď si ešte občas cucne aspoň od smädu.

juliet86
19. aug 2023

@svokrinjazykmonika kazde dieta je ine... kazde dieta inak prijima prikrmym ma inu vahu a vysku a vydaj energie a motoricke schopnosti v tom veku... ja ti poviem len tolko aj fixacia na prsnik je ina u kazdeh odietata psychicka aj fyzicka aj separacnu uzkost a kazde dieta inu. . . ale v zasade mlieko sa udrziava nocnym kojenim. nie dennym. odstriekaj si cez den trosku do uvolnenia.

dadis
19. aug 2023

@svokrinjazykmonika Je to normalne. Ja som v tomto obdobi dojcila uz len po zobudeni (rano, doobeda a poobede) a po veceri (nezaspavali na prsniku)

stanislavicenka
19. aug 2023

@svokrinjazykmonika na 10mesacne dieta je to vela prikrmov. Ja to zase vidim tak, ze moje deti pomaly do roka skoro nic nejedli. A ja som dojcila 2,5 roka kazde. To, co prezivas je dalsi dojcensky strajk.

mia_von_prag
19. aug 2023

Podľa mňa by mohla piť ešte trochu viac mlieka aleno mliečnych výrobkov. Okolo roka je potreba aspoň 330 ml denne.
Moja dcéra takto od roka nechcela mlieko, tlačila som zopár dní nasilu, ale neprešlo to. Tak jedla dva jogurty denne a nejake syry (cottage, kusok mozzarelly)