Částečné odstavení. Máte zkušenost?

28. únor 2023

Dobrý den, ptám se na zkušenosti částečného odstavení.
Syn, 15 měsíců. Kojí se cca 6-8 za noc, pres den to samo. Když je nemocný, což je často, tak i 20x denně. Pevnou stravu ji 3x denne, někdy ani to ne. Tekutiny odmítá, vypije max panáka za den. Pořád se vrhá do výstřihu. Když nedostane, je rev. Zvláště v noci mě to velmi zmáhá. Už je to takto celou dobu co se narodil, ráno lezu z postele nevyspala, s bolavou hlavou. Odstavit úplně jej ale nechci. Jsem za kojení moc ráda, ale radej bych ho omezila třeba na 8x denně. Máte někdo zkusenost?

jjasmina
28. únor 2023

Tak hodně záleží co jí a jak jí. Jídlo je základ pro částečný odstav. Mě třeba malá v tomhle věku jedla dost přes den, tak jsem ji moc nekojila. Jinak samozřejmě omezit kojení přes den znamenalo i že více jedla. Jinak po roce jist 3x denně je dle mě málo, malá jedla už víc

autor
28. únor 2023

@jjasmina no víc nechce ani ten starší, ten má 6. Maximálně uzobne přes den oplatek nebo něco takovýho

vladienka
28. únor 2023

@jjasmina niekedy naopak treba trochu odstavit od kojenia aby dieta zacalo jest

Mladsia do roku a pol takmer vyhradne kojena, potom uz som obmedzila denne kojenie a rozjedla sa (plus dostavala zelezo).

teate
28. únor 2023

Prožívám to samé. Se stejně starou. V noci se někdy ani nekojí, jen dudá a já čumím do stropu. Ve dne se teda nekojí skoro vůbec, třeba 2x-3x za celý den. Ale ty noci … 🥴 Mám ještě starší dceru, tak jsou rána fest náročná. Taky bych chtěla vyřešit tu noc, to je jasný. Bohužel jsem neporadila, ale posílám aspoň podporu ve stejné situaci, když už nic.

autor
28. únor 2023

@vladienka my jsme to železo taky museli mít, papat začal až kolem 10.mesice

autor
28. únor 2023

@teate jsem ráda, ze to má někdo stejně a chápe to. Akorát ten můj opravdu pije, neduda. Dokonce jsem měla teď dva měsíce po sobě zánět 🙈

jjasmina
28. únor 2023

@vladienka asi nechápu vás koment smerovany ke mě? Vždyť jsem psala, že musí omezit kojení

jjasmina
28. únor 2023

Tak to moje malá zase jí vic než mone neteř, které je 10 let. Všechno je to o přístupu a prvotním zaváděním jídla dle mě

vladienka
28. únor 2023

@jjasmina no pisala ste ze jidle je zaklad pre ciastocne odstavenie.. ale ja tvrdim ze dieta nemusi jest nic a az ked sa kojenie obmedzi, zacne papat.. a bohuzial to nema nic s pristupom a zavadzanim jedla v 4-6 mesiacoch.. su proste deti nejedlici a ziadne rady nepomozu

jjasmina
28. únor 2023

@vladienka vše je otázka názoru... Každá máme očividně jiný 👌😉

autor
28. únor 2023

@jjasmina tak jestli máš jedno dítě, tak se to těžko soudi. Já mám dvě, a tyhle začátky u každýho úplně jiný. Šestiletý mě do peti a půl bastil úplně všechno, příkrmy od čtvrtého měsíce, odstavil se sám úplně v půl roce. Teď nechce jíst skoro nic.
Druhej 15 měsíců, ji všechno, ale až od deseti měsíců a to mliko prostě vyžaduje. Nechci odstavit, jen to omezit.

autor
28. únor 2023

@vladienka tak nějak my to máme s pitím. Voda, čaj, slazený, neslazený. Stavicky. A prostě nic, flašku s řevem zahodí.

vikinkav
28. únor 2023

Ahoj, syn ma 17 mesicu a taky chci odstavit aspon v noci, takze cil je 1x pres den na uspani, nebo 2x pokud jde 2x spat a pak vecer 1x na uspani a v noci 1x 😄 to by byl za me ideal. Jsem totalne nevyspala, ted je maly nemocny a snad poprve v jeho zivote se v noci kojil jen jednou 😬 Byla jsem v soku 😄

vladienka
28. únor 2023

Teraz v zime by som to neriesila ak sa vela koji.. proste musite odmedzit to kojenie cez den aby zacal viac papat, predpokladam ze aj noci potom budu lepsie, bude viac syty.

vladienka
28. únor 2023

@jjasmina to ani neni moj nazor ako skusenosti s 2 nejedlikmi, mate tiez skusenost s nejedlikom?

jjasmina
28. únor 2023

@vladienka moje děti jí všechny pěkně 👌

autor
28. únor 2023

@vikinkav tak to závidím, u nás je to přesně naopak. Když je nemocný, tak to v noci zvládne v pohodě 8x 🤣

autor
28. únor 2023

@vladienka no nějak to budu muset udělat 🤣 zase úplně odstavit ho nechci. Ale zase mít co tři hodiny prsa v pozoru skrz nalití je taky trochu mimo 🤣

exbordelar
28. únor 2023

Ja jsem deti odstavila tim, ze jsem prestala uspavat u prsa. Pres den uspal kocar a vecer jsem nakojila zavcas, aby jeste nebylo tak unavene, ze by u toho usnuly. A pak dala spat treba az za hodku, az bylo unavene hodne, aby uhoupani v naruci bylo co nejrychlejsi a bez zbytecneho krouceni. A postupne se ty kojici intervaly prodluzovaly. Az pak jednoho dne prospalo to dite celou noc a pak i na to vecerni kojeni se zapomnelo. Ale neslo to vzdy hladce, velkou pomoc udelal i manzel, kdyz s nimi zacal spat. Tam proste to prso nebylo, takze nevyzadovali a chrneli dal.

teate
28. únor 2023

@jjasmina Vždyť jsme spolu v únorovkách a máš jen jedno dítě? 😳😅

autor
28. únor 2023

@exbordelar to je super 🙂 tož občas se mi stane, ze usne sám v postýlce, než se třeba osprchuju, ale do hodinky vzhůru a už šup k mamce do postele 🤣

exbordelar
28. únor 2023

Ono totiz uspavani u prsa ma sva pro i proti. Kdyz to jsou jeste miminka, tak je to fajn a jednoduche. Jenze ony si pak zvyknou to prso jenom dudlat a v pozdejsim veku se z toho stane vylozene zlozvyk. A kdo z nas chce celou noc lezet na jednom boku a nechat si zuzlat kontinualne bradavku 😅
A plus nesmis vytahnout paty z loznice, bo rev, bo prso. Tohle bylo narocne obdobi. Tak at ti to jde!

autor
28. únor 2023

@exbordelar to je fakt, ale když on fakt pije. Jak přestane, sám se otočí na bok. Jako já nemám problém ho kojit třeba do třech, ale tak stačilo by párkrát za den 🤣

vladienka
28. únor 2023

Uplne nie, ja som cca v roku a pol povedala a dost, obmedzili sme kojenie a zacala papat.. a kojili sme do 28 mesiacov

exbordelar
28. únor 2023

Tak zkus zapojit tatinka. Ty se na cely den nekam zpakuj, at vi, ze mliko neni, takze si da rad normalni jidlo. Protoze jestli fakt pije, tak ma proste hlad 🤷🏼‍♀️ Moje decka hlad nemely a jenom dudlaly 😅😅 a dudlik samozrejme vubec nechtely 😆

cilkat
28. únor 2023

Zkuste si promyslet, ve kterých příležitostech je pro vás ok kojit. Dítě nevnímá čas. Nepochopí "měl jsi před půl hodinou, počkej aspoň dalších třicet minut" . Ale pochopí třeba "kojím jen na uspávání a po svačině" ... ostatně mohlo by vám to pomoct zavést aspoň nějakou symbolickou svačinu.

exbordelar
28. únor 2023

@cilkat jj, presne. Urcit tomu decku, kdy se kojit muze. Po svacine, vecer,… My jsme si dali take pravidlo, ze venku se nekoji, jenom doma. V tomhle veku to uz pochopili.

teate
28. únor 2023

@exbordelar To je moc hezký. 👏🙏

autor
28. únor 2023

@exbordelar to je trochu problém, tatinka nemáme a babi ho na celej den nechce 🤣

autor
28. únor 2023

@cilkat to zkouším, nají se, napije a jde do výstřihu, v lepším případě. V horším svačinu i pití odmítne a jde na jistotu 🤣