Jak poznám, že je 8týdenní syn najedený?

kacaba87
12. říj 2014

Dobrý den. Předem se velice omlouvám za hloupý dotaz, ale mám první dítě a skoro po dvou měsících jsi v některých věcech nejsem jistá. Ráda bych se zeptala, jak poznám, že náš 8 týdenní syn je dobře nakojený? V posledních 14ti dnech při kojení pije 5-10 minut a pak střídá křik s občasným přisátím, které netrvá déle než minutu. Když ho dám odříhnout, tak si většinou krásně odříhne, ale potom zase pusinkou hledá, jakoby měl hlad. Myslíte, že to může být z nedostatku mlíka, a nebo se vzteká bezdůvodně? Předem moc děkuju.

wallyna
12. říj 2014

Dobrý den,
u mě to bylo stejné a zjistila jsem, že mám málo mléka :(. Pláče Vám hodně? Pokud i dost pláče, také to může být indikace, že má hlad. Nejlépe to zjistíte, když si zavoláte dětské doktorce, jestli si můžete malého přinést na zvážení. Zvažte si ho před kojením a pak po kojení a přesně uvidíte kolik příbral a tím pádem, jestli se dost napil.
Také to může být růstový spurt - dítě chce prostě po určité období (týden, 14dní) kojit častěji, 1x za 2hodiny, některé děti mají potřebu i 1x za hodinu, u tohot chce jen vydržet 🙂.

lv
12. říj 2014

tipla bych to na ten růstový spurt..můžete zkusit nechat pít 5min, dát odříhnout a pak ještě, pokud chce..pokud přibírá, nedostatek mlíčka to není..

matous24
12. říj 2014

Máme 7 týdnu a taky se během kojení kroutí... Kdyz začne, dam ho odrihnout... Krkne si a bastime dal... Tlačí ho to tam, proto se kroutí a pláče... 🙂

blondyst
12. říj 2014

My teď měly s malou to samý,stačí vydržet,jí se to po 14 dnech zase srovnalo 😉 hodně vytáhla do dýlky,tak to byl asi ten spurt...ale bylo to náročný

emin
12. říj 2014

Lp toto chování podle popisu vypadá na reakci na snížený tok mléka. Střídejte při kojení obě prsa I několikrát, stlačujte prso - jakoby pumpovat při kojení. Prsa před kojením můžete nahřát, lépe pak mléko teče. Kojte co nejčastěji. Dobře nakojené miminko je po kojení klidné usne nebo si hraje (pokud netrpí na prdíky).

katyxq
12. říj 2014

@wallyna kontrolní kojení u doktora i domácí vážení před a po kojení je, s prominutím, nesmysl - miminko pije pokaždé jinak, stres u doktora, stres z vážení, obrovská chyba vážení (plus mínus 30g i víc).
@kacaba87 koukni na https://www.modrykonik.cz/jak-kojit ... pravděpodobně ti malý reaguje na nižší tok mléka, ale to se dá obvykle napravit do pár dní 🙂. Kdyžtak volej laktační poradkyni, tady máš kontakty http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/kont...

marketuska
12. říj 2014

@kacaba87 zabral mi More milk - ale je to dost drahá - dá se sehnat na měsíc asi kolem 800,- ☹ berou se 4 tablety/den, ale po 2 tabletách jsem byla "nalitá" a teď beru tak 1-2 tablety/den 😉
Po odříhnutí zkus, jestli se znovu přisaje - to mi občas dělá malá, jak si uleví, tak rychle rychle doplnit zpátky bříško 😉

wallyna
13. říj 2014

@katyxq no, já vím, že to vážení není přesné, ale prostě jen podle toho jsem zjistila, že malý nepřibírá a tím pádem brečí a tak jsem se poohlédla právě po laktační poradkyni.

kacaba87
autor
13. říj 2014

Mockrát děkuju za skvělé rady. Dneska jsme zkoušeli kojit z obou prsou snad každou hodinu a v průběhu jsem ho dala na odříhnutí. A musím říct, že se to všechno zlepšilo. Eště to není 100%, ale je to na dobré cestě 🙂...myslím, že v tom i hodně hrály moje nervy, když jsem nevěděla co mu je ☹

ally8
17. říj 2014

Ahoj, jen přidám mojí zkušenost. Mám 3 měsíční holčičku. Plně kojím. Taky jsem furt měla strach, že mám málo mléka. Malá mi pokaždé, opravdu pokaždé, když jí odendám od prsa hysterčí 😀 Když jsem jela z porodnice, byla jsem na prášky, myslela jsem, že má hlad. Dávala jsem jí k prsu co půl hodinu a ona si cucla a spala. Prostě chtěla jen cumlat 🙂 Ted už pije třeba 7 minut v kuse a pak si i ublinkne, takže je většinou přepapaná, ale stejnak hysterčí, ikdyž se i sama prsa pustí. Musím jí pak dát hlavičku ke mě na hrudník, dám jí dudlíčka a uklidní se a takhle si krkáme 😀 Kdyby si po kojení většinou fakt neublinkla, stále bych se bála, že je hladová, ten její křik je tak zoufalý a ukřivděný. V noci zbudí snad celý panelák 😀 Je to někdy fakt těžký, poznat proč pláčou. Pokud si ublinkne po kojení a vydrží pak alespoň hodinku nebo dvě, tak máš mlíčka dost. Ale jsou to občas nervy. Mě už se každý doma směje, že si furt šahám na prsa, jestli jsou nalitá 😀 Přitom malá je krásný falďatý miminko. Mě pomáhají kojící čaje, melta. Někdy mám prsa jak kámen, další den jsou zase víc měkká. Ale ted se to více ustálilo a mlíčka je dost. Udělej si třeba nějakou zásobu do mrazáku, at si více klidná, pokud by nastala krize. Mě to dost uklidňovalo.