Jak poznat, že miminko je dostatečně nakojené?

8. čer 2021

Dotaz - jak se pozna že miminko je dostatečně nakojene? Já kojím částečně,a dokrmuji UM. Protože mimčo dost pribira, chtela bych víc kojit, jenže upřímně nevím jak se pozná že dost vypilo, nebo že je prostě dostatečně nakojene. Mně po nakojeni pořád hledá prso a brečí a většinou ho uspokojí jen dávka UM.....

svorly
9. čer 2021

Jak dlouho kojíš a z obou nebo jen z jednoho? A co ho po kojení zkusit zvážit, at vis kolik vypilo?

ema90
9. čer 2021

Vazit.

emamaira
9. čer 2021

Když po nakojeni pláče a hledá, tak znovu přilož k prsu, je jedno kolik ml vypil, ale nestačí mu to. Čím víc budeš přikládat, podpořis laktaci a mléka bude víc.

cilkat
9. čer 2021

A když prso nesebereš, pouští to prso sám? U prvorozeného jsme ze začátku byly taky na příkrmu, ale postupně začal odmítat flašku, ale na prsu chtěl být pořád. Šlo mu ale spíš o ten kontakt, než o to, že by měl hlad. Většinou pokud je dítě fakt hladové a prso prázdné, tak se dítě opakovaně pouští a hledá. Pokud se jen odmítá pustit, může prostě chtít dudlat. (Nemusí to ale platit stoprocentně. A taky záleží, jak staré dítě je - fungovalo to až od doby, kdy dítě umělo aktivně vyplivnout dudlík/lahev ... takže asi od třetího týdne.)

autor
9. čer 2021

@svorly vážit jsem zkoušela ale bohužel jak sebou pořád mele a hází tak se zvážit nedá ☹️

autor
9. čer 2021

@cilkat sám se moc nepouští..... To spíš jen výjimečně

autor
9. čer 2021

@svorly jinak kojím pár minut, pak už vůbec nesaje jen dudá, nepolyká.... A kojím z obou ale z toho jednoho nesaje skoro vůbec, z něho mi ani neteče mliko když ho zmacknu.... Takze tam asi není nic

autor
9. čer 2021

@emamaira když to bych musela přikládat pořád. On pokazdy brečí když ho odpojím. Nikdy není v klidu a chce ještě pít.

svorly
9. čer 2021

Od kdy dokrmuješ tím um? Ono je pro něj snazší napít se z lahve, tam to teče bez práce. Chce to prostě přikládat pořad dokola a hodně pít

rebe
9. čer 2021

Nepíšeš, jak staré máš miminko. Když byly děti malé, kojila jsem někdy třeba 40 minut a průběžně u toho usínaly. Spokojeně nakojené miminko poznáš tak, že je vláčné, klidné, spokojené, často usne. Pokud mluvíme o malém miminku, opravdu se neboj toho, když bude kojit skoro pořád - střídat prsa, z každého třeba deset minut, pak vystřídat, pak klidně ještě jedno kolo. A za hodinku klidně zase znovu. Kojení je proměnlivý proces, co je teď, může být za měsíc úplně jinak. Ale obrovský benefit oproti umělému mléku je, že kojením miminko nepřekrmíš, takže nemusíš nic vážit ani odměřovat, prostě kojíš, kojíš, kojíš, a hotovo je, když je miminko klidné a spokojené.

autor
9. čer 2021

@svorly dokrmuji od začátku protože byl malej, v porodnici mi vůbec neteklo mliko, byli jsme tam týden a ani po týdnu nenakojila nic takže hodně zhubl a museli jsme po pár dnech dokrmovat. V porodnici jsrm prikladala skoro pořád to byl čas, doma s dalším dítětem jsem taky prikladala často ale nemůžu ho mít pořád na prsu už

autor
9. čer 2021

@rebe já nemůžu kojit celý den a být celý den v posteli a přikládat, ještě další dítě.....

autor
9. čer 2021

@rebe chtěla jsem napsat že mám ještě další malý dítě které vyžaduje hodně pozornosti taky...

rebe
9. čer 2021

A jak velké máš děti? Pokud fakt miminko - já vím, že je to náročné, mám děti tři. Ale jde to, staršímu dítěti můžeš při kojení číst, hrát si na gauči nebo u něj ležet na zemi, je to těžké, ale jde to. A kojení je opravdu nejjednodušší a nejpohodlnější varianta, takže ta náročnost ze začátku se pak vyváží později 🙂

barawm
1. zář 2023

Dobrý den? Muzu se zeptat autora, jak nakonec vás problém dopadl? Zazivam úplně to same, co zde popisujete? Mám miminko 3.5 mesice .
Děkuji