Jak poznám, že je miminko nakojené?

jarka1992
20. črc 2017

Ahoj
Chtěla bych se vás ostatních zeptat jak poznáte u vašich miminek že je dostatečně nakojene? Mám doma 14 denního chlapečka kterého v noci kojím cirka 20 min a hned usne ale přes den prostě spát nechce, max v kočáru. V nemocnici mi řekla LP že se musí odtáhnout a tak si jako mlasknout. Takže vždy při kojení čekám na tenhle signál který mi vždy udělá. Pak ho uložím do postýlky a během pár minut spusti pláč. Když ho dám znovu k prsu tak dělá jako by nedostal vůbec najíst. Jak říkám v noci po tomhle hned spí ale ve dne mám smůlu. Děkuji za Vaše odpovědi

chimneysweeper1
20. črc 2017

Nas takto mlaskal v sestinedeli, bylo to roztomile. Ale zpetne si myslim, ze mel chudak hlad, ja se snazila dodrzovat kojeni po 3 hod, jak rikali v porodnici. Davej mu tak, jak bude chtit. Nas malej uz se proste odtrhne a vim, ze ma dost. Dite se neprepije😉

hul
20. črc 2017

To by klidně mohl byt růstový spurt. Kontě jak bude chtít. Za několik dni se upraví produkce mléka a bude to OK 🙂

jarka1992
autor
20. črc 2017

Ono jde hlavně i to že tak malé dítě by mělo spíš spát a ne furt být vzhůru...a já sama nic neudělám jsem pořád u něj a kojime a bohužel furt nic nezabírá...
Spurt si nemyslím krom toho ze nechce spát přes den se nic jiného neděje...akorat prdiky trapej

hul
20. črc 2017

@jarka1992 některé děti holt nespí. Moji kolegyně holčička ji pres den vůbec ne spala. Mne zase mala spala mezi každým kojením i pres den. Kor když byla malička. Ted v pul roce je schopna usnout třeba na hod az dvě. Doporučují byt prostě s miminkem a odpočívat. V tom šestinedělí to chce 🙂

jarka1992
autor
20. črc 2017

@hul jenomže když furt pláče a pláče a pláče tak už nervy pak nejsou...☹
Člověk pak neví jestli jsou to prdiky a nebo hlad...a kamosce holka se naučila usínat jenom při kojení což opravdu nechci...protoze jak ji odpojila od prsu byla hned vzhůru a spát dal nechtěla jenom s prsem v puse

hul
20. črc 2017

@jarka1992 já to vždy dělala vylučovací metodou a nakonec přišla na to co vadilo. Vim ze plac nervuje, ale chce to brát tak ze to miminko nic než pláč nemá. Já odmala uspavala u prsa a usne mi i bez něj. Asi záleží na dítěti

verus04
20. črc 2017

@jarka1992 mně malá delala to samé..pořád pláč, přes den nechtěla spinkat, jedině v kočárku spinakala, jen prso jí vždy uklidnilo. Nechala sem jí ať si ho "žužlá" jak chce..ale ne zas hodinu. Dětská mi tenkrát říkala, že děti papaj tak 15min a pak už si jen dudaji. Po 2 měsících jak když přepne a pláč přestal. Slyšela jsem od spoustu známých, že jim děti takhle plakali a pak to z ničeho nic ustalo..jen vydržet no. Nebo zkusit jednorázově odsat, aby si věděla kolik mléka máš. Já to taky udělala pro klid, jestli odsaju dost a věděla jestli nemá hlad. 🙂

bbubble
20. črc 2017

ja mam 6tyzdnoveho chlapca a zo zaciatku to bolo to iste, prve 2-3 tyzdne som prakticky iba kojila. V noci mi spi pekne, v polospanku ho 1-2x nakojim a spime dalej, ale cez den tiez nechcel. U prsa pravidelne zaspi, ale ked ho odlozim tak je tiez za par minut hore. A to ho do postielky vobec nedavam, vzdy som ho polozila len vedla seba, ale stejne. Pomohlo mi zacat ho nosit v satku - tak vydrzi spat aj 2-3 hodiny, a ja mam aspon volne ruky 🙂 pak sa zobudi, nakojim, zo 2 hodky je hore, vykladame si (vtedy chvilu aj lezi, pak ho zas vezmem na ruky a tak), pak este priebezne kojim a zas do satku. Neni to uplne sranda v tomto pocasi, stale sme obidvaja mokri :D ale co uz. Zistila som ze ale nemozme moc pretiahnut dobu ktoru je hore, lebo pak tiez zacne byt uplakany a paradoxne uz pak nezaspi, do vecera chce byt uz len u prsa..
Este niekedy ked zacne plakat chvilu po kojeni tak ho zas necham odgrgnut - hlta vela vzduchu, neviem mu v tom moc zabranit tak niekedy grgame aj na 3x. To ho zas na chvilu ukludni. A vydrzi spat este niekedy mimo mna, ked ho necham zaspat u prsa a pak ho este tak aspon pol hodku drzim, a az potom odlozim.. niekedy. 🙂 no je to s nimi narocne, ale furt si vravim ze casom bude lepsie..

anetpierowska
20. črc 2017

Ja mam 2.5letou holcicku. Kdyz byla miminko,take plakala. Kojte dle miminka,zaleste si pod deku obe nahe(mimi v plence) a tak kojte. 6nedeli.je na to aby jste se spolu srovnali. Jinak nektera miminka se koji 45min,nektera 15 a nektera 5. Detska pekne keca. Kdybych kojila podle sveho doktora,tak jsem v 6nedeli prestala. Hl se nenervujte. Vse pocka. Pokud miminko pribira a ma dost pocurnych plenek min 6 za den,tak hladem to neni,chce kontakt. Hodne nam to usnadnilo,nosit v satku. Zkuste. Muzete pri tom kojit a uklizet....

bamishop
20. črc 2017

@jarka1992 spis bych kojila dyl a prodlouzila intervaly, jestli ho boli brisko, tak si pak min naloka vzduchu, na ty 3 hodiny asi ne, ale treba aspon hodinu mezi kojenima. Me to u deti hodne pomohlo ohledne kolik. Jak se pozna, ze je najedeny, no tezko, prece jen prso h o i uklidnuje a davat pomaloucku na ruku i do pozice tygrika, jenom na chvilinku, at se podpori peristaltika a snaz si krkne, prdne

eithelwing
20. črc 2017

@jarka1992 Měla jsem podobný problém a vlastně stále mám. Dcera plakala po každém kojení. Hlad ale neměla, většinou si pak jen cucla a dál dumlala. Takže zkoumat, jestli opravdu pije, nebo jen dumlá. Mou dceru to dumlání trochu uklidňovalo od bolení, ale jinak na bolení pomáhalo především chování, proto jsem pořídila vak. Kolem druhého měsíce se to zlepšilo, ale teď po očkování to máme víceméně nanovo.

martiniquest
20. črc 2017

@jarka1992 Takto male deti chteji byt na prsu de facto non stop. Kojeni neni pouze o jidle, ale hlavne o kontaktu. Doted byl v deloze a chce citit neustalou blizkost i nadale.

martiniquest
20. črc 2017

@jarka1992 A na ten spanek pres den doporucuji zkusit satek nebo hacku.

aktakd
20. črc 2017

@jarka1992 vas chlapecek je na svete kratce, snazi se zde rozkoukat a vy jste pro nej velka jistota, kdyz je u vas citi klid. Moc doporucuju satek, me v tomhle usetril spoustu nervu - prece jen co si budem povidat, mit neustale dite na prsu je dost narocny, zvlast kdyz se ani nemuzete v klidu najist apod. S satkem muzete cokoliv 🙂

jarka1992
autor
20. črc 2017

Díky všem... Takze asi mi tu radite buď ten šátek a nebo při každém pláči dát k prsu?

jarka1992
autor
20. črc 2017

Jinak obávám se že v šátku kojit nemůžeme protože mám velké prsa

bamishop
20. črc 2017

@jarka1992 on spis ten satek obcas nahradi kojeni, protoze na Vasem tele nebude potrebovat na uklidneni prso, a vy si aspon neco doma udelate, zvlaste u prvni dcery bychom bez nej doma asi umreli hlady a v bordelu. To kojeni delejte, jak Vam vyhojuje, osobne si myslim, ze co 20 minut je fakt moc a neprospiva to nikomu, zvlast jestli bude nachylnejsi na prdiky, ale zase ten rezim po 3 hodinach je az moc. Mrnousky sem kojila z obou prsou dokud mely zajem, klidne i dokola a pak sem dala odrihnout a fakt aspon tu hodinu prso nevidely, ale dve ze tri deti trpely na koliky a prostredni to stacilo, ta se naducala a spala a ani sem nevedela, ze mam dite

eithelwing
20. črc 2017

@jarka1992 Osobně moc nejsem zastánce dávat při každém pláči k prsu. Ale chování/šátek/vak je určitě fajn. Sama používám vak a střídáme se v nošení s manželem. Dceři uleví od prdíků a uklidní se, když má ty největší křiky. A mně to ulehčí. Občas si s ní sednu na gymn. míč a lehce houpám.
3 hodiny jsou asi na denní kojení fakt dost, dcera se zprvu moc nebudila, takže jsme kojili skoro po 3 (budila jsem ji já), teď jako tříměsíční se rozjela, kojím po 1,5-2 hodinách. V noci po delší.
A jak dlouho kojíte? Co technika? Pokud si nejste jistá, zkuste si pozvat laktační poradkyni.

blanche1206
20. črc 2017

Me se takto malý budil s placem též po každém kojeni, cca do dvaceti min.byl vzhůru, ačkoliv se evidentně najedl dosyta... Pak mi došlo, ze mu možná je nepříjemné ležet na zádech ( budil se rucickama - lekal se ). Zkusila jsem ho dat spinkat na bříško ( meli jsme monitor dechu ) a hle, najednou zaspal 3 hodiny!

jarka1992
autor
20. črc 2017

@blanche1206 tak na bříško jsem zkoušela dávat...bohuzel se mu to nelíbí 🙁
Spíš si pomalu začínám myslet že mám slabé mlíčko které mu nestačí

anetpierowska
20. črc 2017

@jarka1992 a pribira? Minimum je 100g. Za tyden. Zkuste satek anebo uvidite zmenu a vy si odpocinete. A kdyztak si zavolejte kvalitni LP. Pomuze vam s prisatim...

panickatlamicka
20. črc 2017

@jarka1992 slabe mliko neexistuje, proste miminko potrebuje byt u prsa, kojeni je i /hlavne/ o kontaktu,. Pokud mimi pribira (kojene deti pribiraj skokove), ma dost pocuranych plenek,tak neres a proste bych vyslysela pozadavky mimica. V pripade, ze miminko nebude spravne pribirat, je nutne zkontrolovat techniku kojeni KVALITNI lakt.poradkyni. plac a neklid muze pramenit i z potreby vylucovat-bezplenkova komunikacni metoda.

martiniquest
20. črc 2017

@jarka1992 Probuh, zajimalo by me, ktery pitomec vymyslel pojem slabe mleko. Myslis si, ze neco tak dokonaleho, jako je lidske telo, bude vyrabet svemu mladeti slabe mleko? Slozeni mleka presne odpovida tomu, co mlade potrebuje. Protoze jinak by neprezilo. Slabe mleko je totalni kravina .
Mimochodem, kojeni v satku je mozne i s velkymy prsy 🙂 Vlastni zkusenost

blanche1206
20. črc 2017

@jarka1992 a zkusila jste ho dat hned po kojeni, kdy uz skoro spi? Nebo v "bdelem" stavu? Nezoufejte! Bude to dobre! Je to jen období, které se preklene, aniž byste to zaznamenala. Prtousek je jeste malicky. Jako maminka delate vse, co je ve vašich silách, aby bylo ditko spokojene. Poslouchejte svou vlastní intuici a nestresujte se zkusenostmi ostatních maminek. Každé miminko je jiné. Hodne štěstí!☺

jarka1992
autor
20. črc 2017

@blanche1206 dneska jsme to zkusili hned jak se probral to byl ještě hodný a tolik neplakal tak to celkem šlo ale stejně se mu to nelíbilo...po jídle mám strach že se mi pozvraci...

jarka1992
autor
20. črc 2017

@martiniquest a když by dítě přestalo nabírat na váze i když před tím normálně prospivalo tak jak by si to potom tohle nazvala?
Ja bych to nazvala tedy pojmem slabé mléko...

panickatlamicka
20. črc 2017

@jarka1992 ja bych to nazvala spatna informovanost.n

elchacz
20. črc 2017

Neexistuje univerzalni rada ani vseobecny postup pece o maleho cloveka. Predstavte si, ze jste v zivote neslysela ani necetla zadnou radu. Nevite, ze nekdo doporucuje kojit po 3 hodinach, nekdo po 2 a nekdo zas porad. Kouknete se na sve miminko. Co potrebuje? Co mu udela dobre? Kojit hodinu a pak dalsi hodinu dudlat prso? Nosit na rukach? V satku? Houpat? Spat na vasem brise? To tady nikdo z nas nevi, na to musite prijit sama. A prijdete na to. A dovolte si byt "lina" v sestinedeli. To obdobi ma svuj vyznam a zadna si nemusi hrat na hrdinku, jak vsechno zvlada. Postel, dobre jidlo a naky film nebo knizka to jisti 😉

hul
20. črc 2017

@elchacz krásně napsáno!!!!!!

rebe
20. črc 2017

"Ono jde hlavně i to že tak malé dítě by mělo spíš spát a ne furt být vzhůru"... Jojo, u prvního mě taky stresovalo, že podle tabulek má spát 18 hodin denně. U druhého už jsem se tomu smála. Poptej se pár známých. Neznám moc maminek, které by měly takhle spavé děti. Moje děti od narození spaly slušně přes noc a ve dne byly až na krátké šlofíčky vzhůru. Je to normální a nesouvisí to s hladem.
Podle mě je normální, že zezačátku tápeš a jsi nejistá, ale obávám se, že rady z internetu ti moc nepomůžou, protože tou nejistotou prošla každá a každá ji řešila jinak: někdo nošením a mazlením, někdo skoro nonstop kojením nebo kontaktem kůži na kůži, někdo přechodem na umělé mléko, jiný vyplakáváním. I když taky jisté metody preferuju a jiné neuznávám, myslím, že nejlepší cesta je věřit sobě, svému instinktu, dítěti, snažit se mít objektivní informace a časem na svou cestu přijdeš sama.
Ale informacemi myslím informace z relevantních zdrojů, ne vyprávěčky o hladovém mléku, nedostatku mléka, když nejde odstříkat a podobně.