Ukončení kojení kvůli artroskopii. Jak nejlépe z této situace "vybruslit"?

hanydve
24. dub 2024

Ahoj holky, píšu to s těžkým srdcem a stále přemýšlím, jak nejlépe z této situace vybruslit. Dceři bude rok, je stále kojená hlavně před spaním a v noci. Stala se nemilá věc, čeká mě za nějaký čas artroskopie kolene. Chtěli mě nechat klasicky tři dny v nemocnici. První den nástup, druhý den operace, třetí dne domů. Pan doktor byl ale ochotný a na mou žádost, když samozřejmě bude vše probíhat tak, jak má umožnit mi zákrok v ten den, kdy nastoupim a druhý den jít domů. Manžel bude doma s dětmi. On je skvělý, věřím, že to zvládne, ale dcera má teď hroznou separačku. Nikdo jiný ji teď nemůže ani pochovat, nakrmit, nic kromě mě. Nevím, jak začít trénovat, aby to tu spolu zvládli relativně v poklidu. Myslíte, že mám přestat úplně kojit? Zkusit přejít na um? Hrozně mi to trhá srdíčko. Odstříkání je marný, to mi prostě moc nejde. Další věc je, když už bych přes tu noc v té nemocnici zůstala, jakože zůstanu, prsa budou nalitá v případě neukončeni kojení a já se zblázním. Nezažila jste některá podobnou situaci?

j.a.n.i
24. dub 2024

Mě přijde, že to zbytečně hrotíš, kojila jsem první dítě do 2,5 roku, druhé do víc jak 3 let a chodila jsem u toho do práce, dítko do školky... Zkoušela bych postupně nechávat dítko s tátou a co se týká tebe, v roce nemám pocit, že by se prsa nějak extra nalévala, to už se tvoří mléko na přání a kdyby náhodou jo, tak si pro svůj klid můžeš někde půjčit odsávačku.

hanka_12345
24. dub 2024

@hanydve no ja bych napred zkusila fakt odsavat, klidne bych koupia z druhe ruky elektrickou odsavacku-ja takto poridila za 2 kilča-pokud mas manualni a nejde ti to.... a pak kdyby to proste i tak neslo (, ja se v tom teda nevyznam jo protoze sem nikdy UM nedavala ) ale vadilo by moc kdyby na dobu tve nepritomnosti teda manzel daval UM a ty jak se vratis das zase svý. A podle me teda ti to v nemocnici odsat pujde protoze budes tak napresovana ze to potece samo. Vezmi si tam odsavacku a do ulevy si odsajes a tim o mliko neprijdes

hanka_12345
24. dub 2024

@j.a.n.i ja odstavovala ve 2,5letech, zrovna jsem shodou okolnosti skoncila v nemocnici a povim ti ze jsem byla nalita tyden v kuse, bolest neskutecna,prsa jak sutr a o 4 cisla vetsi nez bezne mam a ja mela mlika pro celou porodnici. Dostala jsem i ten prasek na zastavu laktace co je na predpis kdyz odstavujes a absolutne na me nezabral. Tyden jsem trpela a pak to teprv povolilo... Pocitala jsem dny.

j.a.n.i
24. dub 2024

@hanka_12345 Ale ona tam bude jednu noc... pak může klidně pokračovat v kojení. Plus píšu, že si má vzít odsávačku s sebou, ale pravděpodobnější je, že při kojení jen večer a v noci žádné zásadní problémy mít nebude.

hanka_12345
24. dub 2024

@j.a.n.i já vim, ale resi co to dite bude jist a ze ji nejde odstrikat tak rikam ze bud bych dala na jeden den umely a kvuli uleve si odstrikala v nemocnici. Pak zas bude normalne kojit ale kvuli jednomu dnni bych to asi neukoncovala-pokud kojit jeste chce

A pises, ze vzhledem k veku uz zas nejaka extra nalit nebude-tak pisu jak jsem to mela ja ze i pomale ve 3 letech sem toho mela enormne moc

mysh_me
24. dub 2024

Jde jen o dva dny, takze to vubec nebude tak horky, neboj! Pokud chces dal kojit, tak neres zadny odstav na silu, jeden vecer to mala zvladne s lahvickou um (nebo i bez mlicka kdyby ho odmitla), naji se pres den uz normalniho jidla, ty si v nemocnici odstrikas do ulevy (kdyz budes mit prsa bolestive nality, staci trochu nacnout ve sprse a pretlak sam vytece, i kdyz normalne neodstrikavas) a dalsi den pokracujete jako by nic 👍 lidi odstavuji kdyz musi brat dlouhodobe hnusny prasky nebo byt v nemocnici tydny, ale tohle v pohode zvladnete 😉
Co se tyce separacky, na tu vetsinou pomuze jen maximalne sytit potrebu maminky a pockat az to prejde. Pokud jsi dostupna (doma), tak dite nedavat tatinkovi, ale pokud byste to chteli vyzkouset, muzes zkusit odejit na kratky cas, treba pro rohliky, nebo i jen s kosem - vysvetlis ze maminka jde pryc, bude tu ted tatinek, a maminka se pak vrati. Ten navrat ji doda duveru, ze zase prijdes, a vetsinou kdyz jsi opravdu pryc to dite zvlada mnohem lip nez kdyz jsi treba v koupelne (sejde z oci, sejde z mysli). Je dost mozny, ze kdyz nebudes doma, tak si na kojeni ani nevzpomene, protoze tatinka s tim nema spojeneho. Moje dite melo po roce kojeni uz jen pred spanim jako ritual, a kdyz jsme byli treba u babicky, tak protoze vecer probihal jinak, ani si na prso nevzpomnelo 😀 muzete zkusit predem treba i to um, aby to nebyla uplna novinka, ale ne stylem “tohle je misto kojeni”, ale spis jako “dneska ochutname super novou zajimavou vec, specialni mlicko od tatinka” 😉 kdyz ji nebude chutnat, neresis, ale az nebude maminka a jeji mliko doma, tak maji v zaloze “specialni mlicko od tatinka”, kdyby bylo potreba. Tim, ze uz neni uplne miminko, se ji da i spousta veci vysvetlit, no nerikam ze vse pochopi, ale zkusila bych to, deti rozumi mnohem vic nez si myslime 🙂

j.a.n.i
24. dub 2024

@hanka_12345 Jasně, stát s to může, ale spíš jsi byla vyjímka, než že by to bylo zrovna pravidlem.
A jinak co bude roční dítě jednu noc jíst bych nijak extra neřešila, no, prostě jíst bude to, co vždycky, akorát buď dostane k pití vodu, čaj, nebo třeba zkusí UM ,ale v principu je to vlastně fuk.

marge_s
24. dub 2024

@j.a.n.i v tom pripade jsem druha vy- jííímka teda ja mam za sebou 10let kojeni a i v tomto veku mi stacila par hodin prodleva a zanet byl na svete.
Zadne extremni nalejvani, ale zatvrdlo to raz dva

Ja bych to vyresila tak, ze by se za mnou stavili vecer v nemocnici, kvuli oboum a hotovo.
Odstrikavat mi slo nejlip rucne, odsavacka mi pomohla jen na zacatku na nalite poprsi.

hanydve
autor
24. dub 2024

@marge_s no právě, mě se celkem nalejvaji i když poptávka je jen v noci. Je to prekerka.

marge_s
24. dub 2024

@hanydve to teda. Skoda ze nemas moznost jednodenni chirurgie, manzel byl na artroskopii a vecer uz byl doma. Tohle nezavidim. Moc drzim palce at zo nejak vymyslite

20190418
24. dub 2024

Nic neřeš a nic zbytečně nepřipravuj. Roční dítě není novorozenec, aby pro něj bylo MM nebo mléko obecně životní podmínka. Možná to bude drama, pláč, ale roční dítě dobrovolně hlady nebo žízní neumře. Když nebude jiná možnost, tak si od táty prostě vezme UM nebo vodu nebo nic. Nota bene pokud jinak už více méně normálně jí. Můj syn byl silenej kojomil. Ode mě nebo muže když jsem byla poblíž lahvičku ani omylem. Jakmile byl u našich přes noc, tak si v pohodě dával UM. A tvoje kojení taky nemusí být nijak ohroženo za ty tři dny. Já pak už po tom roku třeba byla na tři dny pryč a kojení při shledání bez problémů. Občas jsem si jen musela odstříkat do úlevy.

hanydve
autor
25. dub 2024

@marge_s Mám. Doktor mi řekl, když vše bude ok, tak ráno operace a druhý den domu. Večer mě asi jen tak nepustí. Nicméně mám obavy aby nemuseli meniskus šít. To by pak byl dren a bohužel delší pobyt v nemocnici.