Ako zvládate obdobie vzdoru?

24. jan 2020

Dobry vecer.Chcem sa opytat maminiek,ako prebieha/lo a ako zvladaju/zvladali obdobie vzdoru u svojich ratolesti.Kazde dieta je ine.Jedno sa vydrzi pekne vyhrat na jednom mieste,kym si maminka napr.rychlo uvari,ine rano nastartuju a vecer zastavia svoj maraton.Toto obdobie mava este vela specialit,nejdem ich tu vsetky menovat,ani by to neslo,ved ako pisem,kazde dietatko je ine.🙂Dakujem za odpovede.

miruslb
24. jan 2020

Sama som zvedavá na odpovede, nakoľko sa nás to týka... 😁

sapetka
24. jan 2020

No zatial zijeme vsetci😅teraz sme v takej klopklop dobreJ faze vzdoru takze sa to da. Snazim sa ostat kludna ale ah spravodlivo prisna a prinasa to ovocie. Zo zaciatku som bola stratena praskali mi nervy ked sa to orvykrat objavilo a moje reakcie vyvolali len horsie protireakcie. Teraz je to lepsie aj maly je uz starsi 2,5r mam pocit ze viac rozumie a uvedomuje si to. Takze nie je to take zle. Dufam ze nepride dalsia najorsia faza😅

moor
24. jan 2020

Pripnem sa - náš má síce len o týždeň 12 mesiacov, no myslím, že prvý bábatkovský vzdor už prežívame 😂 a mne praskajú nervy

majah212
24. jan 2020

trpezlivostou a snahou porozumiet "pricine"

yanni
24. jan 2020

@moor a cim sa to prejavuje? Moja anjmladsia ma tiez 12 mesiacov a nepozorujem nic. Z 5tich deti zatial ani jedno nejake cudne obdobie nemalo.A to mame doma zastupene naozaj vsetky vekove stupne od pubisov po babätko.

annadobsonyova
24. jan 2020

môj má skoro 3 roky a ešte vždy to trvá, ajked už miernejšie 🙂 čo pomáha u nás- veeeeľa veľa vysvetľovať, nepovoľovať ani keď vyvádza- byť láskavá ale dôsledná. A keď už nič nezaberá, tak sa ho spýtam, ako mu viem pomôcť, miestami chce vystískať, inokedy pomôže keď sa napije, začnem mu čítať.. môj je dosť samostatný typ, sú prípady, keď si to chce v sebe vyriešiť sám a príde za mnou vysmiaty, keď sa ukľudnil 🙂 ale samozrejme sú dni, keď vôbec nič nefunguje a sme nervní obaja 🙄 😁

lula313
24. jan 2020

Ja to viem zvládať s kludom, nikdy som sa neuchylila ku kricaniu, či bitke, ale nie je mi to prijemne, keď chytí záchvat vonku..

moor
24. jan 2020

@yanni možno je to tým, že objavuje viac svet, no 100x mu poviem, aby sa s lampou nehral, neťahal záclonu, neprepínal sporák... a on to aj tak urobí. A ked ho zoberiem preč napr. od sporáka alebo mu niečo nedovolím robiť čo práve chce, spustí riadny rev. Možno to nie je skutočný vzdor, neviem, je to moje prvé... 😀

mell_k
24. jan 2020

@moor no toto presne aj moja dcéra... keď jej niečo nedovolím hneď rev ako blázon... dnes mi vrieskala na celé sídlisko ľudia sa po mne pozerali čo jej preboha robím a to revala za to že sme stretli na prechádzke cudzieho psíka a ona s ním nemohla ísť domov 🤦🏽‍♀️ Ale hlavne že ľudia hneď pozerajú ako drbnuti a že chúďatko dieťatko...

sunny_g
24. jan 2020

My máme 21 mesiacov a vždy sa dá nájsť cesta. Všetko s láskou. Nič iné odporúčať nemôžem ;)

jany149
24. jan 2020

no baby, ja mám 2 ročnú fešandu, ale teda mám pocit, že tie jej vzdory niekedy vôbec nezvládam a som bezradná...ona vie tak hučať, hučať keď napr., večer po kúpeli nie a nie obliecť do pyžama a najradšej by holá behala po byte, že niekedy si myslíme, že susedia si musia myslieť, že ju "derieme z kože" alebo čo...z manželom ju držíme obaja a máme čo robiť, aby sme ju obliekli...niekedy sa to ani nepodarí a musíme ju nechať tak, nech sa ukľudní....
u nej nepomáha dohováranie, vysvetľovanie ešte viac sa vtedy rozkričí., dokonca ani objať vtedy nechce....naši susedia musia mať niekedy radosť....ono ....ak mi to spraví doma -ok, viem, čo pomáha, nechať ju tak, vyjsť z miestnosti a ona potom príde ukľudnená....
minule to už spravila aj v obchode a tam som nevedela rýchlo ako zareagovať...tak sa hádzala o zem...musela som zaplatiť a odísť s ňou preč, ani som nekúpila všetko, čo som potrebovala....

anjika44
24. jan 2020

sťažujem sa na koníku, lady.sk a iných fórach 🙂

anjika44
24. jan 2020

No, ešte dobre, že toto nedokážu naše deti 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=p1lnXM7l2_g
evalin88
24. jan 2020

Maly bude mat 2 v marci a ked neposlucha a vie ze neposlucha este sa pri tom smeje, asi mu to pride vtipne.. dnes nelez ba ten stol= vylezie tam s rebotom( dam ho dolu) o 2 minuty nelez na ten stol atd ... pomaha ho niecim zamestnat, hlavne citanie knih alebo kocky.. a teda ked si chcem aspon kavu rano vypit pustim animal planet aspon na 15 minut. V kuchyni chce so vsetkym pomahat a vsetko robit sam. Dnes pomahal s cestom.

oslo1
24. jan 2020

Mne pomohlo toto: