Aké je u vás obdobie vzdoru?

ivulik2311
23. máj 2019

Maminky ako u vas prebieha obdobie vzdoru?? U nas je to cista pohroma..nepocuva nic ten krpec moj, len huka ziape pisti reve no hruuuza 🙄🙄🙄

alchemilkazltozelena
23. máj 2019

@ivulik2311 kolko ma rokov

nada89
23. máj 2019

My sme tým už teda prešli, ale keď malý nemal konca kraja poslala som ho do jeho izby alebo za dvere a mohol sa vrátiť až ked sa ukľudni, potom prisiel urobil mi moja, dal pusu a bol klud. Ak hádzal predmety/ hračky o zem tak som ich vyložila na skriňu a vysvetlila mu prečo, a samozrejme chodenie vonku bola katastrofa večne mi utekal, tak som vzala aj kočík a ked ušiel tak za trest uz sedel v kočíku alebo sme isli hned domov pričom som mu tiež vysvetlila dôvod... Takto som držala tvrdý režim asi týždeň a zrazu bolo obdobie vzdoru fuč..

fiafia
23. máj 2019

@ivulik2311 koľko má? Moja má dva rocky a momentálne najobľúbenejšie slová sú nie, nejdem, nechcem, nebudem... Niekedy keď nieje ako by chcela ona hodí sa o zem a reve, niekedy len plače ako keby ju rezali, dakedy už ani sama nevie prečo sa zlosti a plače 😂😂 niekedy sú také celé dni začína to,že sa nechce prezliecť z pyžama, pokračuje tým,že nechce jesť, piť, hrať sa 😀 inokedy sú celé dni ukážkové. No chce to veľa trpezlivosti a niekedy je to ale o drzku 😀. Viem, že v tomto niesom sama ale privítam rady ako niekedy nevzlietnut od zlosti 😂😂😂

lerka999
23. máj 2019

@fiafia presne toto iste mam doma...na rozdiel od vas, moja chodi do skolky,kde je uplne v pohode...no akonahle prideme domov,zacne sa kolotoc 😊

lucinika
23. máj 2019

@nada89 my sme to praktizovali úplne tak isto a bolo po vzdore 😉

ivulik2311
autor
23. máj 2019

@alchemilkazltozelena v july bude mat 3

ivulik2311
autor
23. máj 2019

@fiafia v july bude mat 3..veru niesom ani ja aspon sama. Uz len to dako prezit

miriam439
23. máj 2019

@ivulik2311
Si ešte na tom fajn, že to len teraz máte. Už viac rozumie, dá sa mu viac vysvetľovať, argumentovať.
Mne sa zdá, že u nás obdobie vzdoru začalo, keď mal niečo málo po prvých narodeninách. A to je ťažké usmerňovať také dieťa, nerozumie ešte poriadne, nevie komunikovať... ale vydobíja si už svoje. Trošku je to lepšie ako začal rozprávať, vie aj slovne vyjadriť, čo chce, nie len vreskom.
Ale ja už isto po rodičaku nastúpim k polícii, ja mám pri ňom tak vycibrenu pozornosť a reflexy, že ma asi nik neprekoná. 😀
Aj tak si už pripadám ako policajt, stále u nás počuť len: "nesmieš, nerob to, dávaj pozor". A reaguje len na 5 upozornenie, aj to, len keď skričím. A potom sa nevinne opýta: maminka, prečo stále kričíš? Alebo: maminka, nerozčuľuj sa toľko.
Stále sa ho snažím, za každú pozitívnu drobnosť v jeho správaní pochváliť, ale aj keď vidím, že práve vtedy sa tej pochvale veľmi teší, ale akosi to vôbec nemá na neho motivačný vplyv. Je veľmi rozumný a bystrý, ale aj tak asi najväčšia radosť v jeho živote je robiť neplechu 😀😈

lola568
26. máj 2019

Niekedy stačí pohroziť u nás, alebo príde tatino a vie, že bude zle nedobre. Ma 3r. a keď nič nefungovalo, ani policajný režim, varecha zabrala. A nie som tyran, ani si nevylievame zlosť, iba niekedy ju stačí vytiahnuť alebo trosku ukázať ako funguje. Dlho potom mame doma krásnu dcérku. A naučila sa presnosti, poriadku, a to ze musí pomáhať a poslúchať.

ivulik2311
autor
26. máj 2019

@lola568 noo takto presne to funguje aj u nas, v kazdej izbe mam nachystanu varechu 😂 tiez mu capnem.ked to uz inak nejde..ale ten klud mu vydrzi max 5 minut 🙄 som povedala, oni prisli rovno z pekla 😁 lebo mam este mladsieho, ten bude mat v auguste 2. A co robi starsi, tak mensi to vsetko opakuje. No parada tuno byt 😂

sono2
26. máj 2019

@ivulik2311 my tiež fungujeme na varechach🤣🤣

siska259
17. sep 2019
siska259
17. sep 2019

@lerka999 Aj u nas v skolke zatial ok, ani von mi toto nerobi, iba doma. Ja by som to neriesila, ale zial bola som nutena zit u rodicov a ti maju velku potrebu zasahovat do vychovy ...

katuskatt
17. sep 2019

Nasa ma 5 a pol a podla psychologicky je na vrchole vzdoru. Robi pravy opak ako jej povieme,je drza,papulnata,krici,dupe s nohami.......