Čůrá schválně po bytě 😡😡 co s tím...

19. črc 2023

Zdravím dcera je kompletně odplenkovaná od dvou let ( i v noci). Až na pár nehod všechno ok. Teď jí je 3r2m a začala neskutečně zlobit s tím že záměrně čůrá po bytě 😡😡😡
Večer jde spát, ráno vstane a vyčůrá se do nočníku, pak třeba znova atd .. pak si sundá gatě a běhá po bytě. Říkám chceš čůrat... možná. Říkám ok tady máš nočník co vždycky. Jdu třeba něco donést a ona přiběhne. Hubu od ucha k uchu. Říkám cůrala jsi? Ano mami. Říkám do nočníku? Ne jdi se podívat. A mezi nočníkem a skříní louže jak rybník.... Začíná mě to štvát. Je to několikrát denně. Nechápu to. Býval kdlid. A teď mám pocit, že to dělá naschvál. 😶 Teď se to stalo znova. Teď půjde do večera několikrát na nočník a večer to udělá znova😡😡😡. No co to je? Máte s tím někdo zkušenosti prosím?? V září nastupuje do školky.😟

1pomnenka
19. črc 2023

Už je velká, takže u nás by si to šla po sobě uklidit. Domluva a vysvětlování nepomáhá, jinou možnost nevidím.

michaela666
19. črc 2023

Já nemám ještě komplet odplenkovanou dceru, plenka jen na spaní. Většinou si cvrnkne a pak běží na nočník. Počůrané oblečení si musí sama pověsit na žebřiny v koupelně, případně utřít podlahu a umýt ruce. Na tom trvám a jde vidět jak jí to mrzí, že se zapomněla.
Kdyby to bylo takhle naschvál, tak bych požadovala aby si to uklidila.

autor
19. črc 2023

Vůbec a to krásně mluví. Ale neřekne nic. A vyloženě se směje. Ale nechápu proč 😭😭😭 předtím to nikdy nedělala

mourovatakocka
19. črc 2023

A co když to není naschvál? Nezměnilo se něco? Jinak dítě se často zabere do hry, stává se to i školkovým 😁 a pak to prostě k nočníku třeba i těsně nestihne. Určitě úklid minimálně společný, ať vidí, že s nehodou je práce.

veruuu_kubesovic
19. črc 2023

A nestalo se doma či venku něco? Mě tohle přijde, že to třeba může být že stresu...
Můj syn když byl kolikrát zábrany do hry, tak se vyčůral kousek od WC, protože to prostě nestihnul...

zlataberta
19. črc 2023

Zkouší, co vydržíš....pokud se tomu směje, tak si to moc dobře uvědomuje, co udělala.

jana_a_jan
19. črc 2023

Nemate doma miminko ?Neco je určitě jinak a chce pozornost

honatko092
19. črc 2023

Nebo si z toho udělala hru 🤷🏻‍♀️ Nijak bych to nekomentovala, nenaštvávala se, neusmívala...prostě bez emocí bych řekla, ať to uklidí a že se čůrá do nočníku. Syn párkrát zkoušel podobné koniny, ale když zjistil, že na to nereaguju, nechal toho.

merope
19. črc 2023

já ještě budu ráda za počůranou zeď na záchodě 😀 řešení neznám ☹

aktakd
19. črc 2023

Me tohle syn delal, kdyz se mu narodil sourozenec. Klidne stal, dival se na me a zacal curat. Bylo to obdobi, zase to odeslo.

werik153
19. črc 2023

Na mě to působí, že se snaží upoutat tvoji pozornost. Věnuješ se jí tak jak by ona chtěla třeba? Ví že když to udělá, tak na sebe upoutá nepozornost.

autor
19. črc 2023

Děkuju všem za odpovědi 😘. Čekáme za dva měsíce miminko. Ale hrozně se těší tak sjem si říkala, že to asi nebude s tím spojené. Co se týče věnování. Ano věnují se jí hodně. Je to třeba ... Hrajeme si. Pak začne lítat, říkám ok jdu si třeba dát věci do pračky a pak přiběhne a je to... A za několik hodin znova. Přitom hned vedle je ten nočník. Tak nevěřím že by to nestihla. Ano stát se může,to neříkám ale že by se to po roce najednou stávalo 3x za den.. to se mi nezdá 🤣

cilkat
19. črc 2023

Mě to taky přijde jako záměrné přitahování pozornosti (ješě s tím, že ti to potvrdí a jde ukázat). I negativní pozornost je pozornost. Pokud to jen trochu jde, zkusila bych tohel chování prostě ignorovat.

vikinkav
19. črc 2023

Ja bych zrusila nocnik a poslala ji na zachod, s redukci. Mozna ji i mate, ze je nocnik nekde jinde nez byl predtim, mozna si hraje a zkousi co vydrzis, udelala bych to zcela bez emoci, proste curame na zachode, pokud se vycuras jinde tady mas hadr, utri to a priste na zachod, ano?

eithelwing
19. črc 2023

Ono to s tím miminkem může souviset. Dcera se taky těšila, ale co viděla rostoucí bříško, spustila nářek kdykoliv jsem se měla vzdálit. Příchod miminka je pro ně hodně abstraktní věc.

elesse
19. črc 2023

U nas syn delal totez, tak mesic po narozeni dcery. Nejdriv jsem se rozcilovala, pak jsem to jen bez emoci komentovala a spolu jsme to uklidili. Jak to prislo zas to odeslo a dobry

honatko092
19. črc 2023

Jinak po narození dcery (i když vypadal, že je s tím naprosto v pohodě), tak se začal počuravat a pokakávat přímo nám před očima, uspávali jsme ho hodinu (předtím spal do 15 minut) a začal se v noci budit s křikem a volat nás (to předtím nedělal). Všechno se to uklidnilo po 4 měsících...tak jen, že děti můžou vypadat, že jsou úplně v pohodě a přesto je to ovlivní...

konidana
21. črc 2023

Podle mne to urcite souvisi s tvym tehotenstvim a prichodem sourozence. Nova situace, zarlivost, zkouseni co vydrzis, zda ji mas furt stejne rada, vzdor, .... vsechno dohromady. Rady viz.vyse. nevenovat tomu prilis pozornosti, vecne spolu uklidit, a jedeme dal.... ono to prejde😘. U nas se zacla pocuravat starsi taky. Byla uz pul roku v pohode bez plen, bez nehod a po narozeni mimina, jedna az nekolik nehod. Zejmena venku. V zime. Durch. 🙄😅. Preslo to asi za 14 dni, kdyz jsem ji upozornila, ze jeste jednou nebo 2x, a dostane bez pardonu latkovou plenu jako to mimino.

konidana
21. črc 2023

.... jedna az nekolik nehod "denne". Ty pleny fakt nechtela, tak to prestala delat.

veronikav31
23. črc 2023

Může to souviset s příchodem miminka,se školkou,ale osobně bych to nepodceňovala.bohuzel zkušenost mám tu samou...byla jsem z toho dost nešťastná,ale raději jsem zašla k pediatričce,donesla moč na rozbor a pro jistotu nás poslala na ultrazvuk ledvin,tam se přišlo na problém. Tím nechci ztrasit,ale naštěstí jsem nic nepodcenila a jsem za to ráda.

veronikav31
23. črc 2023

@konidana kdybych se měla řídit tim co tady všechny doporučují,tak bych nepřišla na to,že syn nemá jednu ledvinu (zjistili jsme to v jeho 3 letech),právě kvůli těm nehodám(byť byl dlouho bez plen a těhotná jsem nebyla)jsme šli na ultrazvuk ledvin a tam to zjistili,kdybych to nechala plavat,tak mohl být problém.

elesse
23. črc 2023

@veronikav31 no jenže je nehoda a nehoda. U nás nehoda vypadala tak, že koukáš na dítě, které stojí uprostřed obýváku, směje se a čůrá. Pak řekne "mami, ukliď to, vyčůral jsem se".

veronikav31
23. črc 2023

@elesse a jak nehodu poznáš od nehody? Nijak.to neznamená,že se nemůže pro jistotu udělat rozbor moči,je to pro klid duše a nic nestojí 😉

klaruskaholubinka
24. črc 2023

Naše druhá se narodila v červenci a starší bylo v srpnu 3 do toho od září nástup do školky. A někdy od června začala dělat přesně to samé. Trvalo to dost dlouho než ji to přešlo, několikrát denně i počírane kalhoty, už jsem si říkala ona snad ani do školky nepůjde, pak i ve školce párkrát pocurana, pak se začala i pokakavat. Přitom do školky chodila ráda až na prvních 14 dní...
Oni to cítí, že bude něco jinak a mají taky strach možná větší než mi dospělý...
Ale chápu že je to šílený opruz, už jsem z toho byla na nervy, dostala na zadek, vypadala jsem ji, domlouvala, úplatky zkoušela nic nezabralo. Prostě si musela zase v hlavě na to přijít. Takže kamkoliv jsme jeli vozidla jsem kalhoty sebou..

pampelina18
24. črc 2023

Naprdel, zvlášť když to dela naschvál...

jerrabina
24. črc 2023

Naše to začala dělat když už byla skoro odplenkovana, ale u nás to bylo něco jiného, mohla za to babička se svým "to nevadí" u nehod a malá pak měla v hlavě guláš. I tak to bylo peklo.
U vás je to pravděpodobně naschvál, to bude volání o tu pozornost. Naše pětiletá se na brášku taky hrozně těšila a miluje ho, ale beze mě nedokázala usnout a pořád se ujistovala že jí mám ráda a taky se pořád dozadovala pozornosti tím, že na mě neustále mluvila a "mami, podívej". Teď už je to lepší.
Co hodně pomáhalo bylo mluvit i předem i pak v průběhu o tom co to znamená mít miminko a jak to bude vypadat. Taky jsem už v těhotenství a i teď říkala větu "mám dvě děti a musím brát v úvahu potřeby obou z nich". A jednou dcera řekla že oba s bráškou jsou mé nejoblíbenější děti a čekala co řeknu. Samozřejmě jsem řekla že jsou 😊

mdch91
24. črc 2023

@pampelina18 a co treba Je, ale ty ses vycurala na podlahu, nechci do toho slapat, pojd, tady mas hadr a je potreba to ted utrit.... Fakt doufam, ze uz v nasi zemi tretiho sveta nekdo uzakoni zakaz fyzickych trestu, ze by treba lidi obcas taky museli hledat reseni za pouziti mozku a ne vychovavat deti jak kocka kotata

veronikav31
24. črc 2023

@pampelina18 tak se dítě víc sekne a co si tím kdo pomůže

veronikav31
24. črc 2023

@mdch91 už je to v procesu.svagrova takto byla neteř a to dost,zei moje máma,která s nimi bydlí ve stejném domě toho měla dost a řekla,že pokud s ní nikam nezajdou,tak s ní půjde k doktorovi ona,pediatr neteř posílal k psychologovi,to už se ve švagrové hnulo svědomí,objednala se na nefrologii a ejhle,neteř má hyperaktivní močový měchýř,takže úprava léky a cvičení,zabralo to.takze stručně řečeno,i kdyby jí mlátili hlava nehlava,tak neteř za to nemohla,spíš to dokonale narušilo vztah dítě -rodic a to dost

pampelina18
24. črc 2023

@mdch91 rozdíl je když to udělá jednou a když to dělá záměrně pořád. Radoby dnešní výchovu, kdy děti mohou vše fakt nechápua chudáčkum aby náhodou se něco nestalo fakt nechápu. Sem tam na zadek jim neuškodí. Naopak aspoň z nich nebudou psychicky vydepta i lidí tak jako to mají dnešní 12 ti lety apod... Jednou by dostal plácnutí na prdel a hned by to přestala dělat... Ale tak až v 10 letech vás pošlou do háje tak jako to vidím všude okolo tak se nedivte. Samej sprostej hazlik co by zasloužil pár facek, ale to nemůžete protože v dnešní době se jede výchova domluvou. Pak to krade atd. Protože bvi, že za to žádný postih nebude. Max nějaká domluva.😂 Možná vrahy, násilníky a zloději místo trestu jít do vězení by to taky soudci měli řešit domluvou. Už to vidím. Jeee ty jsi někoho zabil a proč si to udělal. Je on tě štval.no tak příště už to nedělej a běž se omluvit jeho rodině... 😂😂😂