Jak zabavit mimčo?

martinatd
9. říj 2021

Ahojte maminy, prosím o nějaký tip jak zabavit mimco za tyden 7 měsíců. Poslední jsou hrůza a už mám i výčitky že se nudí. Začíná už pomalu skarede počasí a to už bude úplně smrt protože už nebude tolik možností jít ven v dešti např..🤦‍♀️Maly vydrží vzhůru zatím max 2 hodiny ale má období kdy na bříšku furt jen mruci, asi by chtěl lézt ale ještě mu to nejde..takže tam sám vydrží max 15 minut, mruci už ale hned po položení pal už se spíš vzteka😅projdeme vždy všechny hračky i když už ho strjne žádná nebaví, všechny knížky, poblbneme u zrcadla, projdeme být ale máme jednoduše zarizeno, takže nemá na co moc koukat, hrajeme si s dekou schovavam ho nebo sebe ,snažím se mu pomoct k lezení ale vše zabere tak hodinu max 1:15 pak už vyloženě hypotizuju hodiny a čekám až zaveli ke spánku.. tu zbylou hodinu většinou už jen pochodujeme po bytě občas hopsame to ještě někdy zabere ale už mám pocit že tak za tyden max nebude zabírat njc🙈😅tak třeba je ještě něco co by se dalo dělat a nenapadlo mě to 😁

alilali
9. říj 2021

To je těžký. Je malinkej, objevuje svět. Syna hračky nebaví do teď. Co si pamatuji, tak nejradši lezl všude po bytě, a všechno zkoumal. Hračky ho absolutně nezajímali. Max tady tohle: https://www.mall.cz/drevene-didakticke-hracky/v... a drží ho to doteď. Jen teda chlap to udělal doma sám a vyšlo to na cca 600,-. Kdyžtak na Ali seženeš věci k tomu a stačí navrtat na desku 🙂 pokud ti je líto vyhodit tolik peněz. Samozřejmě seženeš i levnější.

martinatd
autor
9. říj 2021

@alilali kez by už alespoň lezl, zase by to pro něj vše bylo zajímavější no😏to vypadá parádně myslím ze by si vyhrál určitě, ale myslí že na to je ještě malinký aby si s tím mohl opravdu pohrát. Každopádně ukládám a vím co bude k narozeninám 😁🤩

lida9
9. říj 2021

ja bych mu kazdou minutu zivota neorganizovala, ono takove nicnedelani na zemi pro nej totiz znamena hrozne moc - rychleji se zacne posouvat. ty si uvolnis ruce a to i do budoucna, kdy se dite zabavi samo, protoze jinak se snahou ho neustale zabavit, tak skoncis tak, ze ho stejne nic pak uz bavit nebude a budes vecne jen nosit/ukazovat... evidentne mas na starosti jen jen dite, kdyz bys mela jeste dalsi, tak bys proste nechala na zemi a musela se venovat dalsim... takze muj tip: nech ho na zemi, obklop bezpecnymi vecmi ( i treba dal at se snazi za nimi dostat) a jdi si vklidu uvarit kafe🙂 a ze se vzteka? tak ho chvili nech, on si pomuze sam, jakmile totiz zjisti, ze pri kazdem breku hned nepribehnes a nepodas co chce, tak bude hledat jinou cestu - doplazit, dokoulet se atd...

izzylka
9. říj 2021

Já jsem názoru, že dítě se občas musí i nudit, ať si vymyslí zábavu samo...polož ho na deku, dej okolo hračky, a nech ho chvilku být...klidně ať mručí. Talhle to bude jen horší a horší...nemůžeš mu být za zadkem furt. A 7 měsíců je už dost, na to aby chviličku vydržel sám....

izzylka
9. říj 2021

A... teď koukám, že
@lida9 psala něco podobného...má pravdu v tom co píše. 👍🏻

kafr
9. říj 2021

Nemáš tam "hudební" zábavu - říkadla, písničky (sedni si na turka, malého si dej na klín a ručičkama do rytmu tleskat, placat do kolen, střídat ručičky levá pravá, pochodovat nožičkami...)
Pak jsem ještě měla v kuchyni vyhrazený spodní šuplík, kam jsem naházela veškeré kuchyňské věci, které mohla zkoumat a šuplík jsem zajistila, aby si neskřípla prstíky. U toho vydržela strašně dlouho.
Potom hračky "zadarmo" - zmačkaná PET láhev, víčka od kapsiček, ruličky od toaleťáku...

emillyhk
9. říj 2021

@martinatd Jak už psaly holky nade mnou - nech ho chvíli nudit se 😊. Dokud mrčí a neřve, tak k němu nemusíš hned běžet. Místo hraček mu dej klidně i věci, co máš doma (plastové krabičky na potraviny, apod.). Nedávej mu všechny hračky, ale třeba 2-3, další den mu je vyměn za jiné, tak bude mít pořád něco nového. Náš se hodně zabaví tím, že rozebírá a okusuje pěnové puzzle, co má na podlaze. Hračky mu dej do různých vzdáleností - na dosah, trochu dál, ještě dál... A buď ráda, že ti přes den aspoň trochu spí. Syn má 8m a že dvou půlhodinových spánků si to zkrouhnul na jeden 🤦‍♀️. To je ten den potom fakt dlooouhý🙈🤣.

janinasm
9. říj 2021

@lida9 no tak já mam dvě děti a malej, půl roku, mi na zemi nevydrží ani minutu. On se tam nevzteka, ale přímo řve a i když jsem tam s ním a sourozencen, tak řve a řve, takže ne každý miminko vydrží na zemi. Kdyby jen mručel, tak ho z klidně mručet nechám, ale jakmile minko pláče, což je u nás téměř okamžitě co ho položím, tak je to blbý. Jedinou světlou chvilku má pol jídle, to chvíli vydrží, jinak ne.

michaela666
9. říj 2021

Mě zachránili takové ty běžné věci - petflaška s trochou vody (díky té začala lézt 😃), barevné plastové misky z kuchyně, papírové krabičky od čajů, krejčovský metr, malá plastová dóza naplněná červenou čočkou ( asi týden nejlepší hračka ze všech). Různé písničky, tancování s malou v náručí, vyndávání ponožek ze šuplíku....a hlavně každé 3 dny střídat hračky. Mám roztříděné do 3 tašek a měním je, když se začne nudit.

zmrzlinka
9. říj 2021

@martinatd já jsem s dětma chodila ven za každého počasí.Taky je nic nebavilo a nejlepší bylo když jsme byli v pohybu.

sylvusska
9. říj 2021

Mam uplne stejne starou holcicku 🙂 taky to tak mame, ale mam doma jeste 2 deti k ni - 3,5 a 5,5let. Takze ji ruzne zabavi oni,pozoruje je, leze za nima. Kdyz jsou ve skolce, tak odkladam v obyvaku na zem, menim kazdy den hracky, sedim s ni. Odbiham. Pustim treba lidove pisnicky a zpivam ji, tancuju s ni. Ukazuju ji hracky. Dam si ji naproti sobe a povidam ji. Ucim ji Mama, Tata, Baba atd.
Jinak do houpatka s krupkou. Ale jinak ji nechavam lezt po byte. Vzdy ji neco zaujme po ceste. Kdyz nejsem na dohled, vyvolava, zkousi plakat. Tak se ukazu a pak zas mizim delat si svoje - uklud, vareni. Taky nekdy uz je to dlouhy a cekam, az konecne pujde zas spat. Vyhoda jsou ty dalsi deti :D polovicni prace s ni

me_druhe_ja
9. říj 2021

Souhlasím s výše napsaným: nech to dítě se i nudit. 🙂 Nestůj mu pořád za zadkem. Pokud je dítě neustále rodičem nějak zabavovano, nemá prostor rozvíjet vlastní představivost a nemá touhu sám něco zkoušet. 🙂

Jinak jsi nepsala, kdy uklízís, vaříš a tak, ale co jsem pochopila, tak v době, kdy dítě spí: CHYBA. Vsechno tohle dělej s dítětem. Zaprvé ty děti většinou baví tě pozorovat (vysavač je např totální magnet 😀) a za druhé už odmalička vidí, že nic se neudělá samo. 🙂