Hraní. Jak dcerku zabavit?

alex97
8. dub 2022

Maminky máme doma 6m rambajznici..Spi mi celou noc od 9-21:30h -6:30 dáváme UM pak spi do pul 9 někdy do 9h..
Dáváme na podložku..Ale poslední měsíc se přetočí na bříško max 5minut si hraje a pak zas brečí..Přetočím jí zpět na záda..Ale během minuty se chce Přetočít zpět..Ale pak zas hrozný křik..Už nevím jak ji zabavit ..Do lehátka Už nedáváme je max do 9kg a malá už má 8,5kg ...Nemůžeme jít ani ven v tomhle hroznem počasí... Pustím jí pohádkové znělky.. Ale jak kdy zaberou ... S malou si hrajeme..Ale prostě nechce .. 😞 poradíte mi ? 😞

krisstina93
8. dub 2022

Do lehátka bych klidně dala, jestli se jí tam líbí, ten váhový limit je orientační. Taky máme lehátko do 9kg a nic se nestane, když se tam zhoupne syn, který má 14 kg :D ven se dá jít prakticky v každém počasí, jen se musí přizpůsobit oblečení. Jinak já si nikdy nějak cíleně nehrála, spíš sem děti nosila po bytě a ukazovala jim různé věci, nebo dala do lehátka na linku a třeba koukali jak vařím apod, to je bralo víc, jak ležet třeba pod hrazdičkou. Nebo sme pustili písníky, držela sem dítě v náručí a tancovali sme apod :D

vikinkav
8. dub 2022

Malymu je taky 6 mesicu a strida plazeni po zemi a lehatko. Vubec ho nezabavuju, kdyz zacne plakat, vezmu ho do naruce, nakojim nebo polozim do lehatka, pripadne ho dam spat 🤷‍♀️ Jedina aktivita je v podstate vecerni koupani 😄

alex97
autor
8. dub 2022

@krisstina93 v dešti se ven nedá.. Jsme na kopci a stačí malý vítr a kočár by byl na poly.. 😀

lida9
9. dub 2022

ja myslim ze mate normalni vyvoj... na brise rve a nelibi se ji, tak je dalsi krok aby se snazila nekam posunout ne? obloz ji hrackama nebo spis vecma z bezneho zivota, motivace aby se pro ne natahovala na brisku... lehatko jste podle me vypustili spravne, v nem lezi deti jak pecka a nemusi se snazit posouvat dal🙂 ja bych vzdycky nechala prcka chvilku snazit na brisku a vztekat se, vsak on na to rychle prijde co dal🙂)

miriam1989
9. dub 2022

@alex97 no jako by jsi popisovala nás, bříško 5min a pak řev 😁 bohužel ona se jen nevzteká, ale začne vyloženě břecet hystericky, když jí chvíli nechám 🤦🤣 (vyderacka). A to se můžu stavět třeba na hlavu, abych ji zabavila a namotivovala 😁. Takže pro mě je houpatko vysvobození, abych aspoň něco udělala doma. V nosítku bejt totiž též nechce. Ale je pravda, že v houpátku jak pecka nesedí, dokáže v něm pěkně řádit. Každopádně je jasný, že aby se naučila plazit, budu muset pár těch hysteráčku ještě vydržet.

alex97
autor
10. dub 2022

@miriam1989 v houpatku se nám otáčí...Nebo nohou jede aby se rozhoupala 🤯 Někdy je to hrůza...Hračky kolem dávám už se otočí i podle své osy..