7 měsíců. Jak krmit malou s lahvičkou? V postýlce nebo v lehátku?

6. kvě 2022

Dobrý den.
Chci se zeptat jak krmit malou s lahvičkou..položit do postýlky ať si chytne a pije.. Nebo v lehátku?
Jde mi o to,že malá je v lehatku pořád.. Když krmim, když dáváme příkrmy..Když vařím,dělám nádobí,zametam, vysavam nebo vytírám...Tak cca za den 3-5h .. Ale začínala se mi v lehátku sedat ...Na zem dáváme..Přetočí se hraje si třeba 45minut na bříšku a pak pláče otočím ji na záda hraju si s ní..Ale stejně se Přetočí a řve.. Už jsem bezradná maminky kolem mi dávají za vinu že se malá ještě neplazi..Že je pořád v lehatku ...Vařím každý den do 11h musí být vařeno..Přítel jezdi domu na 11h na oběd...Kdyz je hezky v 1h po obědě vyrazíme ven a vracíme se kolem 4h...Hrajeme si s ní ale nevim co víc dělat aby začala lézt.
Děkuji .. 🤯🥺

emillyhk
6. kvě 2022

Já jsem z lahvičky krmila v náručí, příkrmy v lehátku. Ale to byl jediný čas, který v lehátku syn v té době byl. Řídila jsem se tím, že v lehátku by mělo dítě být maximálně 10% času, kdy je vzhůru. Chápu, že potřebuješ uklidit a uvařit, ale když ti malá ještě neleze, tak ji nech na zemi. Dost daleko, abys ji nezašlápla, ale tak aby na tebe viděla. Tohle období bylo fajn, kam dítě položíš, tam ho víceméně najdeš 😉 Později jsme pořídili ohrádku, právě abych si mohla doběhnout do sprchy, na záchod, apod. Ale jinak byl syn co nejvíc na zemi. Lezení - každé dítě je jiné. Některé leze dřív, některé později. Malá se plazí, ale neleze? Nebo se ani neplazí? Pokud se plazí, můžeš lezení podpořit tím, že ji necháš přelézat přes svoje nohy. Pokud se vůbec neplazí, tak zajímavé věci polož před ní, tak aby na ně skoro dosáhla, ale musela se trochu snažit. A postupně je dávej dál a dál 😊

autor
6. kvě 2022

@emillyhk Malá se mi točí do kola..Plazi se ale do zadu .. 🤯😅 V náručí už bych ji nedala má skoro 9kg 😱 V lehatku se ji to líbí..Sama si odráží nohy aby se to houplalo více.. Když pustím rádio jede i do rytmu ... Ale taky se snažím to lehátko omezit.. U nás sou studené podlahy ..Takze na bříško dáváme jen v obyvaku máme tam koberec...I když sem dala puzzle a na to deku během chvíle deka nebyla a z puzliku byla hnedka pryč... 😞 Chci zvládat domácnost ale i malou .. :(

lidija1234
6. kvě 2022

Ahoj, já mám takovej polštářek jako by mini kojící polštář ( dospělí si to může dát za krk) v tom mladému dávám přesnídávky jinak příkrmy v lehtaku a mléko z lahvičky vypije v klidu v leze. Jinak mě malej vydrží v lehátku tak půl hodky a chce ven. Takže dám na koberec nebo do hrací deky a jdu třeba vařit nebo ve chvíli kdy dopoledne spí. Nemyslím si že to že se neplazí je kvůli lehátku, my v něm moc nejsme a taky ještě nelezeme 😁

emillyhk
6. kvě 2022

Taky máme studené podlahy (celé přízemí je dlažba), takže jsem koupila několik sad pěnových puzzlí a byl na nich. A když jsem měla pocit, že je jó chladno (nebo když mi zu podložku rozebral), tak jsem mu navlékla další vrstvu 😉
Ale to jenom na okraj, jak píše @lidija1234 - lezení s lehátkem nemusí souviset. Syn si taky se vším dává na čas 😄

vendes
6. kvě 2022

Mně se neplazilo žádné dítě, mezi 7 a 8 měsíce začaly lézt rovnou po čtyřech. Plazení není vůbec nutné. Každé dítě má své tempo.

cuuza
7. kvě 2022

Plazení nutné není, ale tolik hodin v lehátku??? Studené podlahy má každý, to je fakt výmluva... Za chvíli ti z něj stejně vyroste, to budeš dělat potom co?

autor
7. kvě 2022

@cuuza Tak až vyroste tak ji zabavim jinak .. 🤦‍♀️🤦‍♀️
Něco jiného je bytovka a něco jiného je mlýn kde nám ve sklepě proudí studena voda z rybníka 🤷‍♀️
Takže jak můžete vědět že jsou to výmluvy? Když o tom nic nevíte? Ste zase nějaká chytrá koukám 🤦‍♀️🤦‍♀️😆

areh
7. kvě 2022

My máme taky ledové podlahy (starý dům) bez koberců. Oba kluci byli na zemi. Lehátko jsou používala na krmení nebo občas na sprchu. Když byli malí, měli tam pěnové puzzle puzzle a deku, pak jsem pořídila větší puzzle a když ani to nestačilo, tak jsem přidávala vrstvy oblečení (mikinu). Mimčo jsem měla v kuchyni na zemi a vždycky jsem mu tam dala něco,co neznal - plastové misky, vařečky a pod. U toho se na nějakou dobu zabavil a vydržel na jednom místě, tak tam mohl mít i to puzzle.