Jídelní židle, doporučte

simina9111992
29. lis 2017

Ahoj prosim napiste mi zkusenosti a doporuceni na jidelni zidlicky.. Predstavuji si takovou co je polohovatelna do polosedu

jaja01k
29. lis 2017

Meli jsme tuhle: http://www.kocarky.cz/apollo-sun-zidlicka Byla jsem s ni moc spokojena.

kexina
30. lis 2017

Taky zatím vybírám (moc se mi do toho nechce, protože ty plastové jsou hnusné, ale bohužel se nedá nic dělat, když malý nesedí)...
Jestli ti to pomůže, tak tady jsou ty, které dopadly dobře v dTestu (jinak v novém čísle 12/2017 by měl vyjít nový test právě židliček, výsledky jsou už tady započítány):

Chicco Progres 5 velmi dobře (82 %)
Joie Mimzy LX velmi dobře (81 %)
Peg Pérego Siesta velmi dobře (80 %)
Chicco Polly Magic dobře (79 %)
Campione 2017 dobře (77 %)
Chicco Polly 2 Start dobře (77 %)
Baby Design Pepe 2016 dobře (76 %)
Babypoint Gracia dobře (75 %)
Hauck Sit´n Relax dobře (75 %)
Jané Mila 2017 dobře (74 %)
Stokke Steps dobře (74 %)
Stokke Tripp Trapp dobře (74 %)
Campione 2016 dobře (73 %)
Caretero Bistro 2015 dobře (73 %)
Gmini Mambo 2016 dobře (73 %)
Cam Pappananna dobře (72 %)
Hauck Alpha+ 2016 dobře (72 %)
Brevi B.Fun dobře (71 %)

No a pro doplnění ty, které neprošly (že nesplňují normy):
Babydan Angel Feast
Drewex Antos
Klupš Anežka III Safari
Schardt X-tra

zpevanka18
30. lis 2017

Konkrétní tip nemám, ale možná něco k promyšlení: Polohování bude dítě potřebovat jen chvíli. Opravdu VELMI KRÁTKOU chvíli. Možná bych to vyřešila nějakou z druhé ruky (dají se pořídit v pěkném stavu) a investovala potom až do židle "jen" na sezení - třeba i nějaké rostoucí, která už pak vydrží dýl. Populární (i když dost drahá) je třeba zn. Jitro. Beru to prakticky: co na židli není, to se na ní nemůže rozbít. Abyste pak nevyhazovala celou židli kvůli rozbitému mechanismu polohování, bez kterého to třeba nedrží v žádné poloze. Záleží na konstrukci... Ty polohovací mají navíc často malou nosnost, takže jsou (za hromadu peněz) určené třeba jen pro děti do dvou let. Samozřejmě ne všechny, ale i to bych zvážila při výběru nové židličky.

pataja
30. lis 2017

@simina9111992
Kupuji tuhle z bazárku: https://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-peg-pe...

Je od narození, takže tam malou budu dávat od začátku zkoušení příkrmů 🙂

slunea
30. lis 2017

Kdyz syn nesedel, tak jsme krmili ve vajicku a pak jsme poridili Ikea Antilop a velka spokojenost. Lehka (dobre se presouva), skladna (brali jsme na svatbu i na dovolenou) a hlavne ma malo casti, ktere se muzou ubryndat. Taky tam jde synka uvazat, takze si u jidla nestoupa.

zpevanka18
30. lis 2017

@slunea Taky jsme ji měli, vydržela do necelých dvou let. Dcera je vysoká a už se tam špatně posazovala. Je ale fakt, že na učení jezení byla naprosto nedostižná. Měli jsme s pultíkem a nikdy nebyl problém s údržbou, a vlastně ani s ničím jiným. Čištění byla vždycky bleskovka, funkčně úplně bez problému.

luj89
30. lis 2017

Taky jsem dlouho vybírala, chtela jsem od narozeni, aby s nami dcerka mohla byt třeba u stolu kdyz jime nebo varime (moc rada sleduje, co delame) a aby mohla jist v zidlicce prvni prikrmy. Rozhodovala jsem se mezi Chicco Polly Magic a Peg Pérego prima pappa zero 3. Nakonec mam z bazaru tu peg perego, vypada elegantne a jsem s ni moc spokojena!

simina9111992
autor
9. pro 2017

Ja si prave cetla o te gmini a docela se mi i libi.. Ted ale zvazuji i o chicco.. Nemůžu se nejak rozhodnout

pataja
9. pro 2017

Mam 2,5 měsíční holčičku a peg perego má velký úspěch. Rada v ní leží a cuci na vše kolem a hraje se w hračkami na hrazdička 😎

ojo
9. pro 2017

na prvního syna jsem koupila přesně to velké polohovací monstrum, myslím Fábulu, co zabere strašně místa, nemůžu říct, že by to byla špatná židlička, ale polohování je třeba opravdu jen chvíli a navíc guma v záhybech VŽDY popraská...
na mladší mimina už jsem koupila obyč ikeáckou, dokud dítka neseděli, tak jsem je krmila v lehátku nebo v autosedačce, kterou jsem si dala na židli na proti, abych se nemusela ohýbat...to samé jsem využívala, když jsme všichni jedli, aby na nás viděla nebo byli vedle jídelního stolu v lehátku 🙂 ikea je super, je lehká, skladná, snadno omyvatelná, snadno se rozebere, takže neni problém ji vzít i sebou na dovču...
no a nebo co bych opravdu doporučila, tak je rostoucí dřevěná židlička, mají ji starší kluci, kterým je 7 a 8 let, jsou z masivu, mají velkou nostnost (udrží i mě) a dá se polohovat sedák a operka na nohy podle výšky, dá se tam i přimontovat pultík...na bazoši jsem jednu koupila za 1000kč, vzhledem k tomu, že ti vydrží třeba i 10 let pro to dítě, je to víc než super cena 🙂