Obdobie vzdoru u 2-ročného

10. sep 2023

Ako prosim vas zvladate obdobie vzdoru, hadzanie hraciek o zem, kusanie, udieranie, všetko je nie, musi byt len po jeho, inak je krik rev plač, treba vysvetľovať, nepomaha krik ani po zadku, ja myslela som ze nikdy nedam dietatu po zadku ale tak toto somnou natolko zalomcovalo že jednoducho uz dam po zadku a potom ma to sere ze znova som kričala a ja matka som bola zlá a nevedela vysvetlit tomu malemu človeku že proste sa nesmie kusať a hadzat hracky o zem nedajboze o druhe dieťa ked sa mu niečo nepači. No križ boži. Co to bude ked budem mat 2 take deti. Druhe je na ceste takze normalne som v depresiach ako ja toto psychicky všetko dam. Čo keď bude v školke kusať a biť deti a ja budem počuvať ze som ho ja tak vychovala a toto mu dovoľujem, no verte nedovolujem snazila som sa zozaacistku naozaj nekricat cupnut k nemu a vysvetlit mu no on fakt to nechape a znova urobi to čo sa nesluši. Ja neviem uz…

hendikep
10. sep 2023

takych sebaobvinovani este bude … neboj vacsina deti je pri inych anjel a doma diablik :D teda vraj to povedal nejaky psycholog ze vtedy je to OK… ked tu bude robit aj mimo “ bezpecnu zonu” bude cas na otazky a sebatryznenie co si vo vychove zanedbala :D … inak kludne to moze byt aj ziarlivost .. niektore deti ziarlia uz v tehotenstve .. ine az ked sa surodenec narodi.. a niektore dokonca az ked zacne chodit …

siska53
10. sep 2023

Takemu malemu este tolko nevysvetlis. Ak hodi hracku, zobrat, nedat, ak spravi inemu dietatu zle, zobrat prec domov.. ak vymysla na ihrisku, rovnaky postup. Slov minimum, to este nepochopi.. az ked bude vacsi, strucne povedat pravidla. Ja som napr.takto robila, ked sme chodili na ihrisko ( mladsia mala 2, starsi 4 - ano, obaja mali aj vzdor a paradny tiez), povedala som im ihriskove pravidla, ked nedodrzali, dodrzala som ja "postih" - trstna lavica, alebo ak naozaj vazne, odchod domov. Vyuzila som to len 2x. Ale mladsia mala taku zvlastnu "zalubu" skrabat mensie deti. Nie vzdy, spravila s odstupom vzdy cca po 2 mesiacoch asi 3x, potom uz nikdy, hoci inak babatka mala rada, tak som nechapala. Vzdy som sa ospravedlnila a jej povedala nono a sla prec.. do kocika a smer domov. Ale hlavne neustupuj, nech si aj poplace.

autor
10. sep 2023

@siska53 no ale on je inak aj zlaty, ked som s nim sama tak ma počuva, da si povedať častejšie ako keď sme niekde pri rodine, alebo ked sme doma uz s manželom tak skuša fakt našu trpezlivosť a ja buchnem uz dakedy, jak hadze o zem hračky vezmem… inak ma deti velmi rad a on nekuše zo zlosti ale akokeby nevedel vyjqdriť tu radosť ked sa hraju hlavne s bratrancom(6r,on teda vystraja a šali sa s nim) a sesternicou (2,5r) a proste ukusi pri hre.. ptm ked sa hraju a chcu to iste samozrejme rev krik vezme tu vec do ruky aj inu a hodi o zem a rev a taky čas nepočuvne co mu hovorim lebo jeho emocia je silna ja to velmi chapem.

denithestrange1993
10. sep 2023

V prvom rada ty musis byt kludna a vpohode ak chces nieco vysvetlovat synovi. Proste v duchu si povedat,ze je este malicky a nevie ovladat svoje emocie. Ty si vsak dospela,tak skus popracovat na svojich emociach. Urcite nie,ze po zadku atd,ako mu chces vysvetlit aby druhych nekusal ked sama sa neovladnes? A ver mi,viem o com hovorim. Tiez mam dvojrocacku,a kolkokrat uz tie hysaky su neznesitelne,ale snazim sa zostat kludna a ona sa tiez ukludni po kratkom case. Samozrejme ked je hladna,unavena tak je uplakana a nevrla.

siska53
10. sep 2023

Ale ved jasne, ze to nerobia tie deti stale! To je jedno, prosto ked to nastane, hlavne klud.a ja ti pisem, co sa osvedcilo mne, ked boli mali... mozno ty si najdes inu metodu, ale dolezite je sa nepodvolovat..