Kdy jít na mateřskou při plánovaném císaři?

luciepavlakova
30. kvě 2016

Ahojte, všude čtu, že na mateřskou se chodí 6-8 týdnů před porodem. Můj termín je 7.8.2016 (dle utz), ale už teď vím, že jdu na plánovaný císař a budu rodit minimálně o týden až 14 dní dřív (což by znamenalo nejdříve 24.7.2016. Jde ale o to, se kterým termínem počítá mateřská? Na gyndě v poradně mi sdělili, že nejdřív můžu 12.6 (počítají ultrazvukový termín 7.8. Ale kamarádka má stejný termín porodu a jde ve stejný den. Není to trochu nespravedlivé, že budu mít o 14 dní na vše méně času když rodím dřív?

kachnicky
30. kvě 2016

Vždycky se počítá ULT termín 🙂 A co vím tak musíte nastoupit nejpozději 6 týdnů před TP, jinak se Mateřská nějak krátí 🙂 Váš plánovaný císař nemá vůbec žadný vliv na termín nástupu na MD 😉 A co se týče kamaradky, tak pokud to dobře chápu tak nastupuje 7.8 ? v termín porodu? Tak to tím pádem nemá asi nárok na PPM a nastupuje rovnou na RD 🙂

j.a.n.i
30. kvě 2016

Vždyť ti nikdo nebrání v tom, jít už 8 týdnů před tím TZ termínem... a jinak tedy nechápu a co potřebuješ takového času, přijde mi 6 týdnů dostatečných na všechno. Jo a jinak se nauč, že svět není spravedlivý, představ si, že některé holky porodí předčasně a na mateřskou třeba nastupují až datem porodu, co by měli říkat ony, když ty tady řešíš blbých 14 dní.

kami1984
30. kvě 2016

O peníze nepřijdeš, když rodíš o 14dnů dříve🙂 Rodila jsem o měsíc dříve a taky to je "nespravedlivé". Nestihla jsem vyžehlit věci synovi🙂 Můžeš jít kdykoliv v rozmezí 6-8týdnů před stanoveným termínem, který je uvedený v průkazce. Osobně bych šla až těch 6týdnů předem, každý týden na mateřské, když je více peněz po porodu se přece hodí🙂

berblin
30. kvě 2016

to vůbec neřeš, s prvním dítětem jsem chtěla jít na MD 6 týdnů před TP a malá se narodila nakonec o 4 týdny dřív. Takže "volnou" mateřskou jsem si užila akorát ty dva týdny.

marci81
30. kvě 2016

Já nastupovala na mateřskou 6 týdnů před TP a nakonec jsem rodila o dva týdny dřív, takže jsem na vše měla jen 4 týdny 😉 Podle mě to není tak zásadní, placených máš 28 týdnů, tak jako tak.

evulina77
30. kvě 2016

podle mě je lepší jít na mateřskou později. Placených máš 28 týdnů, ale pokud půjdeš později, máš za dobu v práci výplatu a pak na rodičáku máš o něco málo i větší dávku (dělí se 220 tisíc poštem měsíců). Takže doporučuji jít později. Nechápu, co musíš tak zařizovat, aby ti na to nestačil měsíc...