MD začíná 9 týdnů po RP, co s tím jedním týdnem?

zanetka21
12. únor 2017

Nevíte jak to bude, když čekám druhé dítě a na první mi končí rodičák v únoru 2017. Poslední výplatu tudíž dostanu v březnu 2017. Podle prvního ultrazvuku jsem měla jít na další PPM 20. 4., tudíž jsem si to vypočetla že bych šla o 8 týdnů před porodem na PPM. Nyní mám termín porodu posunut o týden tj na 28.4. a nevím jak to bude s PPM. Vychází mi to 9 týdnů od od ukončení rodičáku a to jít nemůžu. Nejdříve se může 8 týdnů. Tak nevím co ten první týden, mám se jít evidovat někde?

absintka19
12. únor 2017

@zanetka21 no vim ze nekdo si da na ten tyden napr.neschopenku....

almara2
12. únor 2017

Nešel by ten řidičák natáhnout. Jako myslím prodloužit do nástupu na PPM.

jitavrtule
12. únor 2017

Konci ti rodicak, mysleno rodicovska dovolena nebo ti konci rodicovsky prispevek? Kolik je prvnimu diteti? Muzes byt doma na rodicovske dovolene a starat se o dite az do veku 4 let, bez ohledu na to, zda jeste cerpas rodicovsky prispevek nebo ne. Pak muzes nastoupit na dalsi PPM (za predpokladu ze trva zamestnanecky pomer).

netopejr
12. únor 2017

Nebo můžeš jít na ten 1-3 týdny na neschopenku, 3 týdny jsou pro Tebe finančně výhodnější. Vycházky můžeš mít 6 hodin/den, rozložení dle toho, jak si řekneš tzn. abys mohla např. dítě odvést do/z školky i jít ven/na nákup.

j.a.n.i
13. únor 2017

@jitavrtule Na rodicovske dovolene muze byt maximalne do 3 let ditka, pak uz si pripadne musi domluvit neplacene volno.

zanetka21
autor
13. únor 2017

@jitavrtule Končí mi rodičovský příspěvek z UP, ale rodičovská dovolená, kterou mám u zaměstnavatele do 3 let věku dítěte mi ještě pokračuje, jelikož syn má 2,6 roku. Tak právě nevím, jestli se mám někde evidovat. Nebo můžu být nadále na rodičovské dovolené u zaměstnavatele (smlouvu mám na neurčito), bez rodičovského příspěvku z UP (který jsem vyčerpala celý) a na PPM jít třeba těch 6 týdnů předem. Že bych 3 týdny nic nebrala

xpila
13. únor 2017

@zanetka21 Nikam se nehlásíš (ani nemůžeš, když jsi stále na RD). Ty 3 týdny budeš doma bez peněz.