Z nemocenské na mateřskou

murasaki1991
9. dub 2018

Dobry den, chtěla bych se zeptat když nastupují 6 týdnů před porodem to jest od 10.4.2018 a papír ohledně mateřské jsem odevzdala v práci. A dnes mi paní účetní z dělila že až ukončím neschopenku a dojde to k ní, zašle papíry na okresní zprávu. Nebod do prace jsem nastoupila 1.7.2017 a to rovnou z prace do prace. Kde jsem v minule praci byla od roku 2015 od 1.6... ted pracovni smlouva mi skončila 31.12.2017
Mám si prý zajít na pojišťovnu s papírem o ukončení neschopenky. Jak poznám že mi nebudou chybět žádné dny když se to bude vyřizovat a já bych měla být tedy 11.4.2018 už na mateřské. Děkuji za bližší vysvětlení

milisent
9. dub 2018

Nevim jestli jsem to pochopila spravne, ale zkusim poradit. Taky jsem mela smlouvu do 31.12.2017 a pak jsem byla jeste na nemocenske. Pokud tomu spravne rozumim, mela bys mit ukonceni nemocenske k 10.4. a pak 11.4. nastup na materskou. Tak ukonceni nemocenske + papir na materskou, kterou ti dal gyndar odevzdas ucetni v praci a ona to vsechno posle na spravu socialniho zabezpeceni. Az to tam oni budou mit, tak tam zajdes a vyzadas si potvrzeni pro zdravotni pojistovnu, ze uz nejsi na nemocenske a pobiras materskou. Odevzdas to na zdravotni a hotovo. Jenom se pak zeptej na zdravotni pojistovne, co vsechno bude potreba az budes vyrizovat rodicak.

milisent
9. dub 2018

Jo a jeste, na tom papiru na materskou je uvedene od kdy ji mas pobirat, takze i kdyz to ucetni neposle hned, nevadi, sprava soc. zabezpeceni to zaznamena zpetne, takze ti zadne dny chybet nebudou, jenom si asi dele pockas na penize. Spise bych si to ale s ucetni domluvila at to posle co nejdrive, at si tam muzes zajit pro to potvrzeni pro zdravotku.

murasaki1991
autor
11. dub 2018

Takže když sem včera ukončila nemocenskou a dnes to odevzdam v práci, tak si mam asi ještě zavolat účetní a domluvit se s ni. Tedy jestli to tak chápu. Ukončení neschopenky jsem si raději okopírovala kdyby náhodou nastal nějaký problém.
Děkuji za radu 😊

milisent
14. dub 2018

@murasaki1991 jj, domluv se s ni aby to co nejdriv poslala na socialku, ze si tam pak musis na zaklade toho vyridit dalsi papiry

zanda22
24. srp 2023

Pracovala jsem jak jsem byla těhotná šla jsem na nemocenskou a z práce mi dali výpověď a poslali mi to dopisem a doktorka z gynekologie mi řekla ze v září mam mít mateřskou a co mam dělat když mi z práce dali výpověď ? Co kde mam zajít děkuji za odpověď

uzivatelkapetra
24. srp 2023