Chronická gastritida. Jaké máte projevy?

nikkolkka84
11. pro 2023

Pěkný den, prosím, jak resite chronickou gastritidu? Musím na kolonoskopii? Máte nějakou dietu? Jaké mate projevy...?

avital
11. pro 2023

@nikkolkka84 Já měla celodenní nevolnosti, může se to dost lišit. Půjdeš na gastroskopii, podle nálezu dostaneš léky, případně ATB. Jedla jsem, co mi nedělalo zle. Po nasazení léků se to rychle lepší.

nikkolkka84
autor
11. pro 2023

@avital neleci se léky akutní gastritida? Na gastru mi zjistili chronický zánět žaludku a ženou mě na kolonoskopii ☹(

avital
11. pro 2023

@nikkolkka84 jakože ti nic nedali? Příznaky můžou ukazovat ještě na jiný potíže, já byla na sonu ještě kvůli žlučníku, tak třeba proto ta kolonoskopie. Taky asi záleží na příčině toho zánětu.

nikkolkka84
autor
11. pro 2023

@avital jak mohou zjistit příčinu? Ne nedali mi nic, ale měla jsem z krve pozitivní HIT, ale ten mi po porodu zmizel, ale potíže se zhorsily ☹

avital
11. pro 2023

@nikkolkka84 nejsem doktor, ale předpokládám, že pokud ho způsobuje třeba helicobacter a nemáš příznaky na potíže se střevy, tak asi nemusíš na kolono. Jen tak tě tam nejspíš neposílaj, to ses na nic nezeptala? S lékama třeba čekají na výsledky kolono.

nikkolkka84
autor
13. pro 2023

@avital říkali, že kolono je nutná pro kompletní vysetreni (zespodu o zvrchu-gastro). Ale.kojim tak musím zjistit, jak je to s narkozou a kojením.