Deprese - 12 let. Poradíte, prosím?

elagq
28. únor 2022

Ahoj , je mi 12 let a nejspíš mám depresi ale sama nevím a chtěla bych poradit . Ve školním roce 2020/2021 jsem prožila šikanu - smáli se mi , zesměšňovali atd. Pak jsem tři dny po vysvědčení odjela na 14-denní tábor kde jsem potkala partu lidí kteří jsou fantastický ale má to hráček : bydlí ode mě daleko a nemůžu za nimi jezdit a oni nemůžou za mnou . Byl tam i jeden kluk který se mi líbí ale bohužel na něj nemám číslo protože když jsem mu moje číslo diktovala tak jsem ho omylem nadiktovala špatně . Jsou to všechno lidi s kterými bych strávila celý život . Naposledy jsem je viděla před půl rokem . Všechno si vyčítám, přece kdybych mu to číslo nadiktovala správně tak by se to nestalo. Zašlo to až tak daleko že jsem přemýšlela nad sebevraždou. Ale přece jenom jsem si řekla že je ještě uvidím. Z 5. třídy jsem přestupovala na novou školu ( naše škola měla jenom 1. stupeň ) a na nové škole mám fajn kamarády ale není to ono . Bohužel jsem se začala řezat a nevím co mám dělat. Trpím záchvaty vzteku a úzkosti. Mamce ani taťkovi to říci nemohu protože mají teď svých problémů taky hodně . A kamarádi neví jak mi pomoc (protože nechci aby měli oni problémy kvůli mě).
Moc bych přivítala nějakou radu . Předem děkuji

dasipe
28. únor 2022

Co třeba zavolat na linku bezpečí a popovídat si tam?

lv
28. únor 2022

Ano, můžeš mít i jako dítě deprese. A ano, je z toho cesta ven, léčba. Zkus školní psycholožku, i ty rodiče - jejich problémy jsou slabé s tím, s čím se potýkáš ty a budou se ti snažit pomoci, má to cenu. Drž se, bude zase dobře

nagojka
28. únor 2022

Taky bych se sverila rodicum....ja mam teda sice zatim pulrocniho syna ale jednou pro me budou ty jeho problemy vzdy nejdulezitejsi takze si myslim ze i tvym rodicum tvoje problemy nebudou lhostejne a budou chtit abys byla v poradku..takhle se trapit v tvem veku je silene sverit se nekomu ti moc pomuze..drzim palce a neboj bude zase dobre🙂🍀

elagq
autor
28. únor 2022

@lv moc děkuji za psycholožkou bych samozřejmě šla ráda ale jak jsem na nové škole tak jí moc neznám a tudíž se jí nechci moc svěřovat protože by to pak věděl celý učitelský zbor a chovali by se ke mě “divně”

elagq
autor
28. únor 2022

@nagojka moc děkuju a uvidím kdyžtak kdyby nebyla jiná cesta tak jim to řeknu

lv
28. únor 2022

@elagq ne, je to její práce, na to tam je (mimo jiné)

elagq
autor
28. únor 2022

@dasipe děkuji taky mě to napadlo ale nevím jak by mi poradila ale když se neodvážím k ničemu jinému tak samozřejmě tam zavolám

dasipe
28. únor 2022

@elagq jasně, klidně teď hned, vem telefon a volej. Třeba ti poradí, jak to doma sdělit rodičům, neměj strach 😉

elagq
autor
28. únor 2022

@lv dobře ale moc se mi do toho taky nechce jak jí neznám ale uvidím co budu mít jako možnosti a kdyžtak za ní zajdu

elagq
autor
28. únor 2022

@dasipe dobře zítra se rozmyslím co dál a zavolám tam a uvidím a moc děkuji ❤️

dasipe
28. únor 2022

@elagq hlavně klid, udělej si pohodlí, ať na ten telefonát máš čas, nic aby tě nerušilo a uvidíš sama, a věřím, že budeš mile překvapená.

elagq
autor
28. únor 2022

@dasipe tak moc děkuji a uvidím se trochu bojím že se jí tam rozbrečím

korin
28. únor 2022

@elagq Určitě bys nebyla první, kdo se jí tam rozbrečel, nebude se na tebe kvůli tomu dívat divně.

elagq
autor
1. bře 2022

@korin tak to je asi pravda

milu_ji
1. bře 2022

@elagq mam take dcerku, prozatim malickou. Ale jednou bych chtela, aby zamnou prisla s jakymkoliv trapenim. Cokoliv bych v tu chvili resila, by se stalo nepodstatne a vynalozila bych veskerou silu na to ji pomoct ❤️ rikas ze se bojis to rict rodicum, psycholozce, kamaradum, abys jim nepridelavala starosti. Zrejme si nepripadas dost dulezita. Ale jsi! A rodice te urcite miluji nejvic na svete. Ted si mysli, ze je vse v poradku, tak si mohou "dovolit" mit jine starosti - stres v praci, rozbite auto, aj. Ale to vse pujde stranou az jim reknes, ze potrebujes pomoct. Tak ted mysli na sebe a na to, ze opravdu potrebujes pomoct a neboj se sverit. Verim, ze ty bys taky trapeni ostatnich vyslechla. Jinak co se tyce party na tabore, urcite se jeste uvidite a taky nikdy v historii nebylo snazsi na nekoho sehnat kontakt, nez zrovna v dnesni dobe plne socialnich siti apod. Nenic se, urcite jsi krasna a chytra mlada zena, mej rada sama sebe, doprej si peci ❤️ tvoje sebevedomi a sebelaska budou vyzarovat ven a pritahovat ty spravne lidi do tveho zivota.

inssomnia
1. bře 2022

@elagq brečet u psycholožky není žádná ostuda. Ty kapesníky na stole nemá jen tak pro parádu. <3
Ja měla ve 12 taky problémy a dopracovala jsem se na terapii až skoro ve třiceti. Věřím, že kdybych tam došla dřív, tak by to hodně změnilo. Nemám žádné prášky (toho jsem se vždycky bála), jenom probírám svoje myšlenky a trápení s někým, kdo mě vyslechne a ví, jak se ptát. Zkus to. Když ti tam nebude dobře, zkus to jinde, protože i terapeuti a psychologové jsou různí. A jestli se bojíš jít ke školní, zkus zavolat na tu linku bezpečí, tam ti poradí anonymně. Nezustavej s tím sama.

rozitta
1. bře 2022

Určitě bych se svěřila mamince. Často rodiče nic netuší a pak najednou zavolá Policie, že jejich dítě skočilo pod vlak. Prosím tě, dej rodičům šanci a možnost aby ti pomohli. Děti jsou pro rodiče to NEJCENNĚJŠÍ, vše ostatní je jen vata.

elagq
autor
1. bře 2022

@milu_ji moc děkuji rodičům se to pokusím říct a bohužel jsem se snažila přes všechny sociální sítě ale ani ty nedokážou zázraky . Uvidím jak to dopadne a moc dekuju ❤️

elagq
autor
1. bře 2022

@inssomnia moc děkuji k psycholožce jsem se bála vždycky jít takže to radši skusím přes tu linku bezpečí

elagq
autor
1. bře 2022

@rozitta moc děkuji a taky vím že jsem pro rodiče to nejdůležitější ale nechci aby moje problémy musely řešit oni

milu_ji
1. bře 2022

@elagq rodice jsou tu od toho aby ti pomohli tve problemy vyresit. Jsi jejich dite, maji za tebe zodpovednost, maji te radi. Kdyz se nemuzes obratit na sve rodice, tak na koho pak? Nic se neboj, uvidis ze to dobre dopadne

rozitta
1. bře 2022

@elagq nech toho!! Oni to vidí jinak, určitě to nebudou brát jako zátěž. Jsou tady pro tebe!!! Není to klišé. Kdyby se můj syn sebepoškozoval, utrhlo by mi to srdce. Vinu bych ale dávala sobě, ne jemu. Bude to dobré, jen se jim musíš otevřít 🙏🙏

elagq
autor
1. bře 2022

@milu_ji děkuji já to vím ale nechtěla jsem jim dělat starosti

elagq
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
elagq
autor
1. bře 2022

@rozitta já taky nedávám vinu jemu byla to moje chyba … ale moc dekuju vážím si toho !❤️

elagq
autor
1. bře 2022

@rozitta moc se omlouvám špatně jsem to pochopila ale vážně si toho moc vážím

milu_ji
2. bře 2022

@elagq musis umet rozeznat, kdy se hodi rict si "prece jim ted nebudu pridelavat starosti" a kdy je cas myslet na sebe. Napr. se chces sverit kamosce, ze se s tebou rozesel kluk kteryho jsi tak milovala, ale ona momentalne resi umrti v rodine... Pak ano, je na miste si rict, ze ji nebudes pridelavat starosti svyma malichernostma. Ovsem pokud tvi rodice resi jak jsem zminovala napr. rozbite auto, stres v praci... Oproti tve depresi jsou tyto starosti zanedbatelne a je na miste se jim sverit. Navic pro rodice budou vsechny tve trapeni prednejsi nez cokoliv jineho. Kazdy rodic je ve finale stastny, ze ma se svym ditetem natolik pevny a zdravy vztah, ze se mu jeho dite neboji s cimkoliv sverit, to je pro ne vyhra.

rozitta
2. bře 2022

@elagq ahojky, jak je? 💚

elagq
autor
2. bře 2022

@milu_ji moc děkuju jednou se to určitě naučím ale nebude to hned

elagq
autor
2. bře 2022

@rozitta ahoj no tak 50 na 50 ale nejhorší je to večer …