Odmítnutí Clexanu v šestinedělí. Má někdo zkušenost, že také odmítl?

4. kvě 2022

Ahoj maminky,
Mám Leidenskou mutaci (heterozygot). Je mi 27 let. Nikdy jsem žádné problémy se srážlivosti neměla. Chodila jsem vždy jen preventivně na odběr krve na hematologii. Před porodem chápu, že se clexane doporučuje aplikovat, s tím nemám žádný problém. Chtěla jsem se zeptat, zda jste některá odmítla si pichat clexane v šestinedělí? Jde mi o to, že porod pokud proběhne standardně přirozenou cestou, tak nevidím jediný důvod, proč bych si clexane měla pichat celé šestinedělí. Budu normálně aktivní, žádný ležák 🤷🏻‍♀️. Ještě bych pochopila týden po porodu, ale 6 týdnů mi přijde fakt na hlavu.

nazka
4. kvě 2022

Já si ho taky pichala, ono je to prostě jako prevence dobrý a přežít se to dá. Lepší než mít pak trable.
Jinak kamarád dostal trombozu i přesto, že bere léky na ředění krve a v nemocnici mu to nejdřív nevěřili. Takže jsou věci mezi nebem a zemí a zbytečně bych neriskovala. Je to jen jedno malý pigarko denně.

mhpraha
4. kvě 2022

já měla clexan po porodu, píchala jsem asi 4 týdny, pak už jsem toho nechala, došli mi injekce a byl covid a nechtěla jsem jet do nemocnice pro nové i s malým. všechno bylo v pořádku, ale asi jeden nikdy neví.. já měla injekce celé těhotenství..

shirilka
4. kvě 2022

Mám obdobnou diagnózu, pokud jsi rodila přirozeně tak 6tydnu je fakt moc, to mi říká i hematoložka, pokud císař je to adekvátní ale měli by tě i tak kontrolovat jestli je to ještě fakt nutné. Taky jsem se tomu bránila, hodnoty jsem měla krásné celé těhotenství tak mi to přišlo jako nesmysl ale tak nakonec jsem píchala no, teď budu rodit znova, tak mě ty injekce čekají zas...

dendy88
4. kvě 2022

Já to teda neodmítla ,ale měla jsem to jenom na deset dní.

janina228
4. kvě 2022

Nemám stejnou diagnózu jako ty, aplikovala jsem clexane téměř celou dobu těhotenství a pak i v šestinedělí (ok, ke konci šestinedělí jsem to už trochu flákala🙈).. nicméně ze začátku bych rozhodně neodmítla, domluvila bych se s hematoložkou.. určitě bude nějaký kontrolní odběr krve? Za mě lepší pár injekcí navíc,než pak mít problém..

rovenska
4. kvě 2022

Já si aplikují clexane 0,4 od začátku těhotenství po porodu mě bylo řečeno záleží pak na pohybu 14 dni preventivně určitě pak se uvidí

marge_s
4. kvě 2022

Ja myslim, ze my vsechny zeny s vysokou skolou zivota a mnoha zkusenosti jsme rozhodne chytrejsi nez deset doktoru. 🤔 chvalim, rozhodne bych to nebrala, zadne svinstvo do sebe necpala a jako bonus se pokusila pojistovne tech par tisic usetrit. Vis co je to stoji penez?

autor
4. kvě 2022

@janina228 v těhotenství to chápu, ale nechápu, proč celé šestinedělí, když jsem celou dobu v pořádku. 🤷🏻‍♀️

autor
4. kvě 2022

@marge_s ono to stojí hlavně peníze i mě. 🤷🏻‍♀️ Jsem OBZP, takže si pojištění platím sama

janety32
4. kvě 2022

Nedávala jsem si ho po porodu, hodnoty jsem měla normální, neviděla jsem důvod, doktor to předepíše, protože je to standardní postup, a kdyby to neudělal a byl problém s trombózou, měl by problém on...

aaaa15
4. kvě 2022

Mám stejnou mutaci, pichala jsem od 20tt. a v sestinedeli cca 14 dní. Pak už jsem se na to vykaslala, oproti tehotenstvi se mi po nich po porodu dělaly strašné modřiny.

aspie83
4. kvě 2022

Já tedy u obou těhotenství píchala clexane a po porodu taky cca 4 - 5 týdnů, pak jsem byla na odběrech, a protože bylo vše ok, už jsem nemusela... Já bych to raději probrala s odborníky, protože mně tedy lékaři zdůrazňovali, že po porodu je díky hormonálním změnám větší riziko trombózy, než v těhotenství... Já tedy trombózu v minulosti už měla a opravdu už bych ji nechtěla... Natož s mimcem...

autor
4. kvě 2022

@aspie83 já bych právě pochopila, kdybych ji někdy měla, že to po porodu budu pichat tak dlouho, ale takhle mi to přijde zbytečný 🤷🏻‍♀️

marge_s
4. kvě 2022

Kdybys byla samoplatce, tak by te cela ta sranda stala fakt vic.(krabice clexanu stoji 6000). Hele, neblbni, jde o prd a litat pak kolem novorozence s trombozou neni zadna hitparada. (Aby nebyla mylka, ze nevim o cemmluvim, brala jsem cely tehotenstvi i sestinedeli). Nehlede na to, ze kdyby se pak neco stalo, tak by mi bylo fakt trapny u doktora vysvetlovat, ze jsem to nebrala, protoze kamardky to mely taky tak a mne to prislo zbytecny 😉
Jo a trombozu fakt nerozchodis

pinkyy
4. kvě 2022

Tvoje zdravi, tvuj zivot 🙂 muzes si delat co chces, ale kdyz pak budes mit kvuli nepichani nejake komplikace, tak aby sis to nevycitala 🙂

lenulacek
4. kvě 2022

Nechápu proč bys to nepichala? Já píchala cele těhotenství a cele sestinedeli, dokonce 2x.
Ono to je lepší než pak řešit ze mas srazeninu a taky muže být už pozdě no

autor
4. kvě 2022

@lenulacek Ono doplácet ještě v šestinedělí nějakých cca 1200, když nemáte nárok na PPM, do toho jste od začátku těhotenství na PN (jenže kvůli práci na dohodu, nemáte nárok na žádnou nemocenskou) a na RD mají 30 dní, také není žádná sranda. To je další věc 🤷🏻‍♀️ už je to tak nějak výdaj navíc

janina228
4. kvě 2022

Celý šestinedělí jsem to taky nezvládla aplikovat - jak už někdo psal výše - oproti těhotenství jsem měla hrozný modřiny a nějak víc ta aplikace bolela. Ale neaplikovat aspoň do kontrolního odběru krve a po poradě na hematologii bych prostě neriskovala. I když jsi předtím neměla nikdy žádnou sraženinu, nevíš jak se tělo zachová po těhotenství a jak budou klesat hodnoty - d-dimery to myslím byly.. to teda aspoň kontrolovali tuším u mě co si tak matně vzpomínám🤔

autor
4. kvě 2022

@janina228 ano kontrolují D-dimery. Do kontroly určitě, proti tomu nic neříkám. Jen nechápu, proč celých šest neděl 🤷🏻‍♀️

aspie83
4. kvě 2022

Mně říkali, že právě po porodu jsou hodně prudké hormonální změny, proto jsou u těch, které mají zvýšené riziko trombózy, radši opatrnější... Jako nemusí to být nutně přesně 6 týdnů, mě si právě pozvali na odběry nějak po měsíci a naštěstí ok, přestože třeba v prvním těhotenství jsem měla hlavně na konci s hodnotami trombofaktoru velký problém, a proto mi i porod ještě před termínem vyvolávali.. jako je to na tobě, ale já bych sama od sebe rozhodne nepřestávala, tohle není sranda...

praguehippo
15. led 2024

Ahoj holky, a co Clexane a kojení?

marge_s
15. led 2024

@praguehippo bez problemu

autor
19. led 2024

@praguehippo vůbec nevadí, měla jsem ho 8 týdnu po porodu

jijulka
29. led 2024

obdobi po porodu patří mezi hyperkoagulacni stavy. Pokud mas zvýšený riziko trombozy, což Leiden je, tak ho masv sestinedeli jeste vyssi nez běžná matka po porodu. Usetris 1200, ale mozna dostanes embolii. Kterou nemusis prezit. Mozna se nestane nic. Je to ruska ruleta, ale mas na ni právo, tvy telo, tvoje rozhodnuti.

praguehippo
29. led 2024

@jijulka Děkuji. Leiden ani jinou mutaci nemám, genetika také ok. Má to být jen preventivní opatření. Celé těhu mě sleduji na trombocentru, bez medikace. HŽT jsem prodělala před sedmi lety, indikovanou - noha v sádře, injekce, ale zároveň HA (chyba v komunikaci s lékařem, došlo ke kontraindikaci).
Všem díky za reakci, zřejmě mi nezbývá, než věřit lékařům. Jen mě děsí to spojení léků na ředění krve a kojení 🤷🏼‍♀️

jijulka
29. led 2024

@praguehippo ja ale odpovídala zakladatelce 😀

marge_s
30. led 2024

@praguehippo neni duvod se desit 🤦🏻‍♀️ ta vec se picha, protoze se proste pozitim nevstreba. Desila bych se pripadne embolie, ne leku, ktery je overen miliony sestinedelek.

marty154
30. led 2024

Mam stejnou diagnozu a pichala jsem vsechny tehotenstvi od zacatku az do konce sestinedeli...prevence,je prevence....ja tak prodelala trombozu...takze bych to neriskovala

autor
30. led 2024

@jijulka no asi takhle… není to za me aktuální. Mám syna už skoro 2 roky 😂

jijulka
30. led 2024

tak jo, datum jsem prehlidla 😂