Panické ataky. Kdo má zkušenost?

21. kvě 2021

Pěkný den, je tu někdo, kdo má zkušenost?
Trápí mě cca 5 měsíců, momentálně jsem ve stavu kdy se bojím jít ven, že mě tam ataka zase chytne...
Jsem objednaná k terapeutovi, ale nevím, jestli mi to dokáže pomoct, už se klepu i ve výtahu když vím že se to stane venku... dříve jsem byla aktivní hodně, stále venku od dopoledne do večera. Máme doma děti, manžel je bere ven když přijde z práce, ale tudy cesta nevede....

Jak se vám podařilo nad tím vyhrát? Nedokážu vůbec hlavu přesvědčit že se vlastně nic neděje, že je to jen hra mozku....

Děkuji.

linee
21. kvě 2021

osobne ne, ale kamaradka ma presne to, co popisujes. Bere na to uz 10 let prasky. Snazila se nekolikrat vysadit, ale bez prasku je to mnohem horsi. Drzim ti moc palce. Terapeut ti urcite pomuze popr. te doporuci nekam dal. Navic budes mit vedle sebe nekoho, kdo ti rozumi, bude vedet, jak se citis a poradi ti, co vse muzes udelat, abys to trochu zmirnila. A nebo je mozne, ze se ti povede nad tim vyhrat. Je to dlouha cesta, nepujde to jen tak, takze hlavne nebud smutna, pokud budes odchazet z prvniho sezeni a budes mit pocit, ze je to porad stejne. Drzim palce

ivybee
21. kvě 2021

Sama mám zkušenost. Vyhledat pomoc odborníka je nutné a zároveň nejlepší řešení. Neudělá za tebe všechnu práci, ale společně byste měli zjistit příčinu a spouštěče a pak by tě měl nasměrovat. Zbytek bude v podstatě na tobe. Ale je fajn najít někoho, kdo rozumí tomu, co prozivas! 🙂 Odkud jsi?

lv
21. kvě 2021

Terapie pomůže, ale ne bez psychiatra (léků - nejsou to žádné oblbovaci dryaky, na čas jsou nutné).

autor
21. kvě 2021

Děkuji 🙂 že to úplně bez léků nepůjde vím, nebráním se tomu, protože už jsem fakt zoufalá. Zatím mám nějaký Persen forte a ještě něco, co by mělo pomáhat s tím serotoninem, doporučil přímo terapeut... mám ode dneška tak zatím nevím. Psycholožka mi tedy řekla že AD mi na tohle nepomuzou tak se docela bojim 😕

werumka
21. kvě 2021

Jasně, že AD pomuzou! Ten mozek se musi dostat nejdřív trochu do formy, aby byl schopný trénovat terapeutické metody pro zvládání atak. Hodně odcloni ty fyzické příznaky. Zbytek už pak zvládneš autogennim tréninkem, který si natrenujes terapii.

autor
21. kvě 2021

@werumka opravdu? Tak to jsem ráda. Vidím to totiž jako asi poslední možnou pomoc než mi z toho úplně hrábne 🤪

werumka
21. kvě 2021

Hele fakt. Nečekej sice mávnutí kouzelného proutku, na tomhle mechanismu moderní AD nefungují. Ale brzy začneš cítit, že se jsi schopna na ty situace dívat víc s odstupem a hlavně budes mít sílu a odolnost potenciální ataky utnout hned v počátku. A jakmile zjistíš, že jsi schopna ataku přestát, aniž bys z toho byla úplně grogy a vycucana, nakopne Tě to dál. Vůbec o AD nepochybuj, při těchto stavech mají jasnou indikaci a terapie pak je o to účinnější.

niski
21. kvě 2021

je tu i fajn skupina https://www.modrykonik.cz/group/5505/, já je zvládám s AD už 11 let a normálně funguji, moc mi pomohly zkušenosti jiných, že v tom nejsem sama a dá se to zvládnou