Shaken baby syndrom. Je možné i u dospělého?

fafrle
9. únor 2020

Ahoj, chci se zeptat jak se všude píše když se vezme dítě za tělo a prudce se sním třese tak mu pak přece mozek a pak umře tak se chci zeptat za takovou debilní otázku.. Přítel mi chytil hlavu obouma rukama a začal s ní prudce třást bylo to tak minutu, teď mě akorát bolí hlava a zajímá mne zda dospělí člověk může mít stejné následky jako to dítě.. Díky za odpovědi.

fafrle
autor
9. únor 2020

*otece mozek

mimco
9. únor 2020

@fafrle možná by bylo lepší tomuhle předcházet a nemít doma takového dementa.

orisek56
9. únor 2020

No ja nevim, jestli v ty hlave vubec je co k poskozeni, kdyz si tou hlavou nechas dobrovolne klepat minutu.

Ale spis bych to zas videla jako jeden zoufaly vystek k nedelni kave.

mourovatakocka
9. únor 2020

Ty máš doma sviště 2r a 4m a žiješ s nějakým hajzlem, který ti ubližuje?

fafrle
autor
9. únor 2020

@mourovatakocka neublizuje, jen jsme si trošku blbě hráli.. Já mu to poté stejně vrátila a až pak mě tohle napadlo 🤷‍♀️

lachipie
9. únor 2020

@fafrle hráli???? Tohle je hra? Asi byste oba se měli nad sebou trochu zamyslet

sudylichozrout
9. únor 2020

@fafrle 🤦‍♀️🤦‍♀️ Napsala bych, ze muzes mit klidne lehky otres mozku, ale ja fakt nevim, zda vubec nejaky mas, kdyz si takhle "hrajete".

mourovatakocka
9. únor 2020

@fafrle Tak si prosimtě hrajte nějak opatrněji, zdraví má člověk jen jedno 😉

lora1987
9. únor 2020

Myslim, ze do rana poznas, jestli to muze mit stejne nasledky jako u ditete.

patmouse
9. únor 2020

🙄🤦🏼‍♀️

20190418
9. únor 2020

Tvl... Spíš by ti udělal neco s krkem a páteří než mozkem... A to i za předpokladu, že bys nějaký měla.

priefi
9. únor 2020

@fafrle u dítěte je to něco jiného, je to mega nebezpečné. Dospělý člověk není v tomto ohrožení

amazonkajanik
9. únor 2020

🤦na pouti je jedna atrakce,která s člověkem třese a háže,jak kuchař s brambory na pánvi a lidi jsou v pohodě (až na kostrč a krční páteř,ty bolí jak čert)
nelze srovnávat dospělého a dítě!

kaja2016
10. únor 2020

@fafrle U dospelych by to nemelo tak vadit. U ditete jde o to, ze svaly na krku nedokazi jeste dobre reagovat. Jmenuje se to Shaken Baby Syndrome.