Zlomenina nohy bez příčiny. Stalo se někomu?

adluska1201
17. črc 2020

Dobrý večer, mám dotaz.🙄
Už asi týden mě šíleně bolí vnitřní chodilo u palce, ale anizbych blbě šlápla nebo něco. Mohu to mít i tak zlomené nebo natržené šlachy nebo něco podobného? Stalo se vám to už někomu?
Nemohu už ani chodit, jak moc to bolí.
Děkuji 😏

lv
17. črc 2020

Můžeš mít zánět šlachy, třeba, jdi k lékaři

zelenaesmolda
17. črc 2020

@adluska1201
jdi k lekari,co cekas,ze ti asi nekdo bez vysetreni pres net poradi?

merope
17. črc 2020

Mně se stalo něco podobného - rentgen odhalil příčně plochou nohu, bolelo to jako bych měla minimálně zlomenou nějakou kůstku v malíkové straně (s tím jsem taky naklusala na chirurgii, že jsem asi někde špatně šlápla).

martinau5
17. črc 2020

Něco podobného jsem měla. Myslela jsem že mám zlomenou kůstku. Na ortopedii mi bylo sděleno, že mám zborcenou příčnou klenbu.

cilkat
17. črc 2020

Kost se jen tak nezlomí, pokud netrpíte vyloženě osteoporozou nebo tak... ale ty šlachy jsou mrchy a často horší, než kosti. Nepřecházet - doktora, pokud chcete, aby se to někdy jeětě srovnalo (šlachy fakt umí zlobit x let)

gruyerre
17. črc 2020

@merope
@martinau5
A jak se to u vás pak řešilo? Netušila jsem, že se to může zbortit tak náhle 😬

martinau5
17. črc 2020

@gruyerre u mě byl iniciátor kámen, na který jsem špatně stoupla. A pomohl mi ultrazvuk a ortopedické vložky.

pajushka1
17. črc 2020

Večer jsem šla spát a vše v pořádku, ráno jsem se vzbudila a měla naprasklou achilovku, doteď nevím, jak se to stalo 🤷‍♀️😂

merope
17. črc 2020

@gruyerre Dostala jsem ortopedické vložky a chvíli nosila staženou obuv. Pak mě to zlobilo ještě párkrát, ale tím, že už o tom vím, tak reaguji včas na signály a nosím pak třeba chvíli staženou obuv.

@pajushka1 Tak u toho bych se nedivila - stává se mi, že v noci dostanu šílenou křeč do lýtka a občas s ním v té křeči ze spánku blbě pohnu a pak to cítím i pár dní poté.

amazonkajanik
17. črc 2020

@adluska1201 být to zlomené,tak si myslím, že bys na tu nohu jen tak nedoslapla. Tak šup,na ortopedii,tam zjistí,co se děje 😉

andrejkabarankova
Autor odpověď smazal
Zobraz
mona91
18. črc 2020

@adluska1201 jak už bylo psáno pokud netrpí člověk osteoporózou jen tak se kost nezlomi, výjimka je u vrcholových sportovců v takzvaných unavovych zlomeninach nevím zda se tohle se sportem týká tebe. Z velké části je příčina propadla klenba opravdu boli strašně a velmi často se to stává těhotným nebo po porodu, proto by se mělo zejména v těhotenství nosit ortopedicke boty a vložky které mají podporu pricneho i podelneho plochonozi. Muže to byt jistě i zánět šlach, ten boli nejvíce při pohybu daného kloubu to znamená třeba při pohybu palce, při fixaci kloubu boli méně při došlapu. U zánětu šlach se muže objevit otok, laik nepozná rozdíl mezi útokem při zlomenine a útokem při zánětu šlach. Pokud by to bylo lokálně zarudle což teda nepopisujes můžou byt i jiné příčiny ale to si myslím ze je zbytečně té desit. Je vikend, doma můžeš nohu zavázat zkusit dat obklad nebo co doporucuju a zabírá skvele namazat a začala octanovou masti (burowova mast) na dva dny, opravdu nesundavat nechat to tam. Když to nepolevi nebo si nebude jista tak v pondělí na polikliniku. Na ortopedii berou z 90% na objednání ale když tam nebyl zjevný úraz tak to zvládnou i na chirurgii.

amazonkajanik
18. črc 2020

@mona91 já bych po vlastní zkušenosti na chiru už nešla. Bylo mi řečeno,že jak jde o kost,šlachu,vazy,rovnou na orto. Na chiru pohotovosti mi přehlédli zlomenou clunkovou kost 😣

klea81
18. črc 2020

@pajushka1 to byla divoká noc 🙈

mona91
18. črc 2020

@amazonkajanik tak člunkova kost by se měla zlomit jen při úrazu. Uraz pohybového aparátu patří nejlépe na traumatologii ( ne všude ji maj) a pak teda na ortopedii. To souhlasím. Ale velmi často i úrazy řeší chira protože ortopedie bere jen na objednání. Ale je to město od města, nemocnice od nemocnice. Já mám zkusenosti po Praze a co se k nám slezli doktoři z okresních nemocnic.

pajushka1
18. črc 2020

@klea81 no kéž by 😂 nebyla, spala jsem sama 😂

amazonkajanik
18. črc 2020

@mona91 právě že se stalo při pádu. První doktor,že je to asi stipnute a druhý po týdnu,že tam nic není a choval se ke mě jak k hypochondru. Nu a teď jsem po dvou operacích (pakloub scafoidu s dutinou)

adluska1201
autor
18. črc 2020

Tak mi dnes bylo řečeno, že to mám jen namožené a mám mít klidový režim... 🙄🙄 když se mě ptala doktorka jestli mám větší námahu, tak jsem řekla, že mám 6ti měsíční dceru a ona se hrozně divila jak tu nohu můžu mít namoženou😃🤷🏻‍♀️

mona91
19. črc 2020

@amazonkajanik tak při padu to chápu. Jak říkám úrazy by měli primárně patřit na traumalotogii, což bohuzel každá nemocnice nemá. Nebo třeba má ale slouží tam například urolog což je trochu spatne 🤷‍♀️

amazonkajanik
19. črc 2020

@mona91 tak ono to bude i tím,že jsem měla smůlu na doktora. Co tak vím,tak už pohotovosti neslouží,byly na něj stížnosti. A já byla v druhé nemocnici za blázna,když jsem s tím přišla až po 8měsících,že mě to začíná už sakra bolet 😂

mona91
19. črc 2020

@amazonkajanik dovedu si to představit 😂 bohuzel no jako je to o lidech, každý by si měl prvně sáhnout do svědomí zda tu praci dela tak jak má. Znám doktory od kterých bych si nenechala napsat ani recept ani zasit jeden steh ale těch je díky bohu poměrně málo, ale znám hodně doktoru kterým bych na sal položila sebe i celou svou rodinu a budu vědět ze to umí a delaj všechno pro to aby to mělo dobrý konec. A takovéhle si pak člověk hýčka 😊😉

amazonkajanik
19. črc 2020

@mona91 to je vlastně všude. Že jsou lidi,které nelze ani zlatem vyvážit a lidi,kteří na to z vysoka...
Naštěstí chlap,co začal dělat ve zdravotnictví,tak už víme,na koho se obrátit a jak postupovat a hlavně,kteří lékaři jsou na správném místě

mona91
19. črc 2020

@amazonkajanik ono je to ve výsledku strašný ale je to obrovská výhoda v tom dělat a vědět. Někdy teda i sakra nevýhoda 🤷‍♀️

amazonkajanik
19. črc 2020

@mona91 to jo,když začínal,tak mu hodně "hlava nebrala"

janina38
16. srp 2020

Zdravím všechny má někdo zkušenosti se zlomeninou zanartni kustky 5, 11.8 mi sundali sádru mám tam otok není to ještě úplně srostle nemám na to ještě šlapat poradi někdo

mona91
16. srp 2020

@janina38 to vám dali ,,boticku,, nebo sadru až pod koleno? Existují na to ortezy ale samozřejmě ze sádra je nejlepší v tímto případě ta ,,boticka,, která se dá udělat i jako dlaha a ne jak cirkularni sádra. Sádra se sundala kvůli otoku nebo otok začal potom?

janina38
17. srp 2020

@mona91 ano měla jsem boticku sádru mi sundali po 6 týdnech ale otok jsem měla už když mi sádru dávali není to ještě úplně srostle tak mi to nechali tak ať ten otok zmizí otok ještě je stále máte zkušenost

mona91
17. srp 2020

@janina38 tak dokud to není srostle a sádra netisni tak by se měla nechat jinak se riskuje ze se to zase stipne to za prve. Otok muže trvat i několik mesicu záleží na velikosti a zda se dodržují základní věci - končetina ve vyvýšené poloze, bandaz a doporučuje se aiescin tablety ty skvele pomáhají a je to přírodní výtažek.

janina38
17. srp 2020

@mona91 jasně neslapu na to vůbec nechci to riskovat snad to bude brzy ok děkuji za rady otok už je lepší