Zapal horných močových ciest

29. dec 2021

Dobré rano, od včera večera ma začalo bolieť podbruško, na to som začala chodiť na wc každých 10 minút s bolesťami, teraz v noci ma začalo napínať, raz som vracala, triaška par hodín a na to zatial teplota 37,6 … čitam na nete, že su to priznaky na zápal horných močových ciest, čo pokračuje bakteriami prve z mechura(dolných moč. ciest)…ale priznaky mam len od včera večera, je možné, že pri zapale dolnych moč. ciest som nemala príznaky až keď sa bakteria dostala vyššie ? Okrem toho mam koronu 😔, takže na pohotovosť ani k dr. nemôžem. No bojim sa, že ide o obličky, takze jedine riesiť s dr. cez tel.

sasanka605
29. dec 2021

Si mala byt dávno na pohotovosti, su aj korona ambulancie tak aspon tam chod

zuz02
29. dec 2021

Zavolaj svojmu obvodného, povedz, že máš zápal močových ciest . Mal by ti predpísať antibiotika a niekoho z rodiny popros, aby ti ich v lekárni vybral. Recepty sa už podieľajú online, tak nevidím problém zavolať svojmu doktorovi . Bez antibiotík sa toho ťažšie zbavís.

lilly2303
29. dec 2021

Ahoj ja som mala toto iste keď som mala asi 15 rokov, hrozne ma bolelo brucho, napínalo ma a zvracala som. Išla som k doktorke s tým že mám niečo so žalúdkom a nakoniec to bol silný zápal močového mechúra a išiel mi už aj na obličky. Určite zavolaj lekárovi nech ti predpíše lieky ale bolo by fajn keby skontroloval aj obličky lebo to nie je sranda, mne hrozilo že skončím v nemocnici.

gabesz1
29. dec 2021

Dobré ráno! Dievčatká, a aké antibiotiká Vám predpísali ? Zabrali? Prosím vyjadrite sa, nakoľko aj dcéra má podobné problémy. Ďakujem

lilly2303
29. dec 2021

@gabesz1 Ahoj 🙂 ja si to už nepamätám bolo to pred 15 rokmi, takže názov ti ani náhodou nepoviem. S dcérou jedine k lekárovi nech ju poriadne vyšetrí a podla toho nasadí antibiotika. Ak bude treba pošle na urológiu a poprípade aj nefrologiu.

brendaa
29. dec 2021

@gabesz1 kolko ma dcéra? Dobry je Biseptol aj pre deti, urologicky caj

brendaa
29. dec 2021

@gabesz1 za mna furantoin, no su aj ine atb...ziadne kysle a korenene potraviny, urologicky caj 3x3dcl... Teple ponozky aj na noc, tielko, ani v noci hole krize.
Skore uzdravenie... Poriadne preliečiť

nikpa
29. dec 2021

Volať na pohotovosť, predpisu ti ATB, niekto ti ich vyberie. Alebo budú kázať doniesť moč, môžeš ho tiež po niekom poslať. A k tomu zapálu...ja mávam bežne zápal močových ciest a ani o tom neviem. V moči mám prítomné baktérie, krv aj hnis ale teplotu nemám. Jedine čo som si rokmi už odsedovala je, že začnem chodiť častejšie na wc ale ani ma nereže nič, často si to ani neuvedomim lebo napr viac pijem. Až keď naozaj začnem chodiť dvakrát za pol hodinu tak mi to docvakne Vtedy mám nákazane hneď odniesť moč a vždy mám takéto výsledky, veľakrát aj na ATB ale pri tom nemám žiadne extra ťažkosti. Mám z toho ,,chytenu,, už jednu obličku, v minulosti sa mi to asi častejšie opakovalo ale nevedela som o tom, až keď už ozaj bolo zle. Roky chodím kvôli tomu pravidelne na kontroly na nefrologiu ale pokiaľ si neodsledujem ten problém s močením tak väčšinou zistím, že sa niečo deje až keď už je to vyššie pri obličkách, vtedy až mi vyskočí teplota. Takže môže byť, že si si to na začiatku ani nevšimla.

sasanka605
29. dec 2021

@gabesz1 mne dvoje nezabrali a nakoniec som skončila s obojstranným zápalom obličiek v nemocnici.

gabesz1
29. dec 2021

@brendaa ďakujem! 🙂

autor
29. dec 2021

Ahojte, tak volala som dnes dr., priatel odniesol vzorku moču a o 15 minút napisali naspäť, že vraj vzorka nema znamky zápalu…zijem v UK, neviem či ten test vôbec bol v laboratóriu alebo len nejaky na pasiky kedze odpisali po 15 minutach 🤦🏻‍♀️ . Domaci test som si teda spravila tiez a vysli mi na ňom pozitivne Leukocyty na dva kriziky. Asi musim umierať aby niečo začali riešiť inak zjavne 0 bodov. Bolia ma silno križne a pri močení ani nehovorim ako trpim 😌 tak neviem kde je chyba.

gabesz1
29. dec 2021

Chyba je v prístupe, nezodpovednosti kompetentný a v nezáujme! Žiaľ!!!! Ináč nie si sama s takým resp. podobnými problémami!