Koloběžka nebo kolo-odrážedlo, co koupit?

jge
30. čer 2015

Mile maminky, hledam radu. Dceri, 2 roky a 3 mesice bych chtela poridit neco na prochazky - jiz mame klasicke odrazedlo viz foto. Dcera uz ale na nej zacina byt velika (si myslim) a chetla bych ji poridit kolo odrazedlo nebo kolobezku. Co je lepsi koupit tedka na leto- druhe muze byt k Vanocum.... Pripadne jake mate a jste spokojene. Koukala jsem na odrazedla Kettler, Davidek, DJ Bug....
Dekuji

jija
30. čer 2015

já jsem koupila synovi koloběžku "pro blbé" 😀 koloběžku s třemi kolečky aby měla stabilitu a příští léto mu chci pořídit klasickou, jinak kolo-odrážedlo nemáme, místo toho máme tříkolku aby se naučil šlapat, znám spoustu dětí co umí z kolo-odrážedla držet stabilitu a nejsou schopny se naučit na kole protože neumí šlapat, ale možná znám špatné děti a jiné to umí 🙂 takže to úplně nezavrhuju, malý to zkoušel u kamarádky a rozjel se prakticky hned takže oproti trojkolce se na tom naučí rychleji

amabilis
30. čer 2015

Já bych koloběžku nepořizovala, protože u ní dochází k jednostrannému zatěžování páteře (kolik lidí zvládá nohy a strany na koloběžce střídat?), což může být v dětském věku, kdy se celkově tělo teprve vyvýjí, docela závažný problém.
Takže buď koloodrážedlo a nebo ještě chvilku počkat a pak koupit rovnu kolo.

eldrag
30. čer 2015

souhlasim s @amabilis my z velké motorky přesedlali na tříkolku se zadním náhonem. Dál bude rovnou kolo (jsem z osobních důvodu proti firstbike a temto odrazecím kolum)

nikollita
30. čer 2015

Tchánovci pořídili koloběžku (se třemi kolečky) a já firstbike. Syn kolo miluje a koloběžku využívá fakt výjimečně. Hlavně mu trvalo než se na tom naučil, na kole jezdil hned.

kiki2
30. čer 2015

Syn- nyní 4,5 roku, ke 2. narozkám firstbike- cena hrozná, ale super odrážedllo, neměnila bych, známí co koupili Yedoo tak pak litovali, že nekoupila FB, jezdí na něm dodnes, nejdřív jsme měli adaptéry. Pak jsem koupila koloběžku asi ve třech letech s těmi 3 koly, docela rád na ní jezdí, ale je nestabilní, no za mně nic moc. ale syna baví, ted jmse mu koupili velkou s nafuk. koly a ta je super, svezu se i já. , na kole taky jszdí, má vel. 16. To menší "12" jsme nekupovali. Podporuji u syna lásku ke sportu a jeho to baví. Ale pokud můžu tak ten Firstbike je fakt super 🙂 🙂 🙂

hakanka
30. čer 2015

Máme obojí: výhody koloběžky - velice skladba, když nemůže jet, vezmu do ruky, dá se složit. Když spechame, dá mi ruku a já bezim a tahnu ho (mame minimikro s 2 pred. Kolečky). Výhody koloodrazedla: naučí se držet rovnováhu, zatěžuje obě strany těla stejně, je stastny, že má kolo jako brachové. Když máme pochuzky po městě beru spíš koloběžky, mám je vic pod kontrolou.

betelgeuzz
30. čer 2015

Koloběžku bych nepořizovala, jak píše @amabilis , je to jednostranná zátěž, která není pro dítě ve vývoji vhodná. Máme odrážecí kolo Davídek, holky na něm začaly jezdit kole 2,5 let, jsou malý, tak dřív nedosáhly. Jezdily na něm hodně, starší šla v necelých 4 letech na kolo 12, rovnou začala jezdit bez přídavných koleček. Šlapat se naučila hned, největší problém bylo nasednout a zesednout. Mladší se učí jezdit teĎ, už jede, ale opět je problém nasednout a zesednout, ale myslím, že ještě to párkrát zkusíme a bude jezdit taky.

jge
autor
30. čer 2015

Dekuji vsem za nazory 🙂

krystalka
2. črc 2015

Synovi jsme pořizovali koloodrážedlo asi ve 2 a třičtvrtě, jezdil hned jako drak...pak se ve 4 zhlédnul v koloběžce, tak měl nejdřív tu kovovou skládací s malými kolečky a pak si k 5. narozkám přál tu větší, s nafukovacími koly....od 5 let jezdí i na kole bez koleček....tak různě to střídá.....

krystalka
3. črc 2015

Jinak, koloodrážedlo jsme měli JD Bug a bylo skvělé, lehoučké, synovi se na něm dobře jezdilo, měl ho moc rád.....a dalo se i dobře nést, když už nechtěl jet.....a koloběžku máme Yedoo Two a taky naprostá spokojenost, už jí má dva roky a počítám, že ještě nějaký rok určitě vydrží, než z ní vyroste 🙂

anna785
16. led 2019

Ahojky, s tou koloběžkou určitě souhlasím. Nedávno jsem synovi kupovala novou (je teda už trošku větší :D) přes tenhle obchod: https://www.crussis.cz/kategorie/kolobezky
Byla jsem naprosto spojená a syn ještě více 🙂. Rozhodně doporučuji.