Golfky pro větší dítě, poraďte

hanci7
11. srp 2015

Poraďte prosím, jak vybrat golfky, do kterých by se vešlo i tříleté dítě a ještě by mu chvíli vydržely. Chceme je jenom jako pojistku na výlety nebo do města, aby cesta od obchodu do parku netrvala věčnost a aby si mohl odpočinout. (A bude-li to opravdu dobrý kočárek, nastěhuje se pak do něj i druhý syn.)
Na co se při výběru nesmí zapomenout, co doporučujete zkontrolovat? A do kolika let jste vozily/ vozíte děti v kočárku?
Požadavky: kolečka do města i lehkého terénu;
polohovací záda i opěrka pro nohy;
dostatečná nosnost a prostor, aby se v nich dalo spát;
co nejlehčí (jinak se s nimi nikdo tahat nebude);
ne moc drahé.

nika82
11. srp 2015

ak chceš popozeraj, ja som si dala trošku námahu a vytvorila tento album https://www.modrykonik.cz/blog/nika82/album/gol...

hanci7
autor
14. srp 2015

Děkuju a smekám, takových kočárků!

nika82
14. srp 2015

@hanci7 snáď si niečo vyberieš 🙂

lenni777
14. srp 2015

@nika82 Ja chcem tiež poďakovať za taký skvelý zoznam kočíkov s vyššou nosnosťou, tiež som presne toto potrebovala. Snáď sa zakladateľka vlákna nenahnevá, ak sa sem votriem - nutne zháňam golfky nielen pre ťažké ale hlavne DLHÉ PREDLHÉ dieťa - potrebujem opierku min 53 - 55 cm... Neviete poradiť, prosím?

nika82
14. srp 2015

@lenni777 idem hladat

nika82
14. srp 2015

@lenni777 takmer u ziadneho dlzku opierky nepusu nasla som len dva a pod fotkou som ta oznacila

lenni777
14. srp 2015

@nika82 Ďakujem ti veľmi pekne, idem oba preskúmať...oba vyzerajú, že by mohli vyhovovať! Si poklad, vďaka 🙂

nika82
14. srp 2015

@lenni777 rada som pomohla

lucka_zaoralova
14. srp 2015

Bébe Beni Izzy - my jsme s ním MAXIMALNĚ spokjení .-)

seb
14. srp 2015

Cybex Calisto, nevím ted kolik měří, ale můžu v případě zájmu přeměřit, dlouhááá opěrka a dá se polohovat až do lehu.

lenni777
14. srp 2015

@seb Callisto jsem taky už zkoumala, ale bohužel se v Cybexu asi rozhodli, že letošní kolekci kočárků udělají s klasickou krátkou opěrkou... callisto jsem měřila v obchodě, běhala jsem tam s krejčovským metrem a naměřila 45cm :( Dokonce jsem si v eshopu objednala Topaz, kt.měl mít podle diskuzí 54cm a kolik má verze 2015? Bohužel jen 45cm... Jedině tedy starší typ z bazaru, ale prodávají se málo....

saly
14. srp 2015

Peg perego Pliko, vozim dceru 3 roky a 5 mes ma a zaroven syna 6 let🙂) kdyz specham, ma to takove integrovane stupatko, celkem tedy vezu cca 38 kolo a fici porad 🙂)

lenni777
14. srp 2015

Nový Gesslein S1 swift 2015 má taky bohužel jen 47 cm :(

anehap
14. srp 2015

Taky doporucuji Peg Perego Pliko, nemuzu si jej vynachvalit - starsi dcerka v nem spala ve 3 letech na vyletech, v ZOO atd. Uvezou fakt hodne, jsou pohodlny, super pro vyssi postavu....ted v nich vozime mladsi a naprosta spokojenost😉

seb
15. srp 2015

@lenni777 a kdy ho potřebujete?já ho mám v plánu prodávat, ale asi ne úplně hned ted

lenni777
15. srp 2015

@seb já ho právě potřebuji už co nejdřív, malý nějak raketově vyrostl... 🙂

privka1984
15. srp 2015

Chicco multiway evo, zkuste mrknout. Dávám mu celkem zabrat a porad drží ;). Ma v ceně i zatepleny nanoznik a plastenku.

hanci7
autor
16. srp 2015

Podle toho, co píšete, to vypadá, že se na těch 15 kg u popisu kočárku moc dbát nemusí... 🙂

seb
16. srp 2015

@lenni777 tak jsem změřila záda toho cybexu calisto, je asi z r. 2012 a měří 45 cm, ale měla jsem taky dlouhána prvního prcka a byl úplně v poho, vydržel nám až do konce

lenni777
16. srp 2015

@seb děkuji, mám jiný kočár se 45cm a čouhá mu hlavička 🙂 Neřešila bych to tak, ale v kočárku mi často venku usne a dobře tam chrní, tak bych v tom ráda pokračovala 😀 A protože má 1,5r a přes 90cm na výšku, je tady předpoklad, že tu opěrku bude ještě dlouhou potřebovat...

lenni777
16. srp 2015

Jinak pro ty, kdo hledají něco pro větší děti: dnes jsem ošahávala Baby Jogger City Lite a jsem z něj nadšená. Opěrka 51 cm, hezky prostorný, lehoučký, skvěle jezdí, nemá brzdu mezi koly (takže nekopu), obrovská parádní bouda, slušný košík na nákup. Váhám jen z toho důvodu, že nemá madlo před dítě a nejde polohovat do úplného sedu. Ale jsem nahlodaná... 🙂

kikimaruska
16. srp 2015

Já sem dostala nyní nový Jané Nanuq, ještě ze starší kolekce (ty nové se mi nelíbí), takže v úterý mohu poreferovat, ještě není doma 🙂. Chicco Multiway Evo jsem chtěla a objednala před rokem a vubec mi nesedl. Na prvního synka sem měla obyč. Multiwaye, ale z tohoto sem byla nějako zklamaná. Mám ho teda nafoceného v realu (v případě zájmu mohu dodat fotky), ale putoval zase zpět...

kikimaruska
18. srp 2015

Tak je doma. Je skvělý, kam se hrabe Multiway Evo. Vejde se tam krásně náš 2,5 leták...zítra hned vyrazíme 😉

hanci7
autor
18. srp 2015

Tak i u nás už je nakoupeno, máme Britax b-agile 4 plus. Uvidíme, jak to bude vypadat v praxi, ale byl v obchodě jediný a po té anabázi s cestou jsme prostě s nějakým kočárkem odejít museli! V jednom krámě se ovšem prodavač divil, co si vymýšlíme, že pro takhle velké děti už se kočárky nedělají. I ten britax je papírově do 15 kg, ale vypadá dost velký.

lenni777
19. srp 2015

Tak i já jsem se nakonec taky neřídila papírovou nosností, ale spíš svým pocitem, jak na mě kočár působí bytelně a pevně a jak se řídí s plnou náloží (13 kg prcek + 2kg taška s nákupem). Vyhrál to Baby Jogger City Lite, už je taky doma a vypadá, že uveze hodně. Tak uvidíme, co ukáže praxe 🙂

mercedesse
19. srp 2015

@hanci7 V Britaxu vozím někdy obě děti a drží. Je fakt že ne tak často, ale když bolej syna (4,5 roku a 19kg nohy a malou taky (2 roky, 13 kg) třeba v zoo, tak to taky zvládne a kočárek je to super, krásně se skládá do auta.

zo_ja
19. srp 2015

Joo, papírová nosnost, tak nám takhle jednou mírně přetíženej kočárek - Mutsy - prasknul. Překročeno jen mírně.