Poradite golfky pro 2,5leté dítě

janaaanna
3. črc 2019

Chteli bychom golfky pro starsi dite - 2,5 roku. Chodi bez problemu sam, ale kdyz jsme na vyletech cely den, tak aby preci jen mel kde odpocinout a vyspat se. Co poradite, lehke, skladne, idealne spojena rukojet a vetsi kolecka (nemam rada takove ty male rozhrkane, ale aby to preci jen neco projelo).
Predem dekuji!

jironymou
3. črc 2019

@janaaanna tohle jsem tu zadavala asi 3 dny zpatky...a nikdo neporadil :-/ tak jsem smazala...taky shanim... ale vse ma hrozne mala kolecka :-/

janaaanna
autor
3. črc 2019

@jironymou mne z toho nejlepe vychazi asi valco snap, ale ten ted maji vsichni, copak neexistuje jiny kocar? 🙂) jeste uvazuju, ze uz to dojezdime se sportakem, ale je fakt, ze na dovolene by byly golfky mensi a tedy praktictejsi. My je potrebujeme v podstate hlavne na spani po o, tak zas aby nebyly uplne nepohodlne...

1eso1
3. črc 2019

Ahoj. Chtěla jsem taky lehčí, skladny... Ale u golfek mi přesně vadili ty kolečka. Nakonec jsem pořídila sporťák Oyster Zero 2018 a jsem celkem spokojená.

lucie_j
3. črc 2019

Měla jsem Hauck citi a teď mám ABC design treviso 4. Jsou oba lehké, skladné a mají veliký košík, ale na rozbitých chodnících se s nimi jezdí mnohem hůř než s terénním sporťákem.

baruz
3. črc 2019

Máme Petite & Mars Easy a není to sice extra komfort, ale projel prakticky všechno. Je celkem lehkýi skladný. Máme i sporťák Britax b-motion 3 plus jako hlavní kočár, ale ten je těžší i hůř skladný. Zato ale komfort jízdy je úplně jinde. Cena také. Pokud chcete opravdu jen na výlety a popojíždění, myslím, že ty Petite &Mars jsou super

janaaanna
autor
3. črc 2019

@1eso1 ten nevypada spatne, diky za tip!

janaaanna
autor
3. črc 2019

@lucie_j ten ABC design vypada podle fotek dobre, mozna az podezrele levny 😉 jak se s nim tedy jezdi a co vas na nem stve?

2hanah
3. črc 2019

@janaaanna
@jironymou taky zrovna hledám na třetího, ale u prvních dvou dětí nedám dopustit na golfky Chicco Multiway, prostorné, lehké, skladné, velká kola, takže žádný otřesný hrkání mimo asfaltku. Někdo mi teď doporučil o značku Joie a mně se líbí Britax.

janaaanna
autor
3. črc 2019

@baruz taky neni spatny. My mame sportak PegPerego Book Cross, ten je uplne skvely. Vahala jsem nad tim britax co mate, jsou si hodne podobne, takze uplne chapu. Abychom pak na ty golfky jen nenadavali...

2hanah
3. črc 2019

@janaaanna
@jironymou a můj zatím největší favorit je...

zuzangel
3. črc 2019

Resime ted to stejne ... a uvazuji nad Maclaren. Vic nez kolecka resim delku sedaku v lehu, aby nebyl moc kratky a netrcely nohy, kdyz bude chrupkat. Je to dilema.

eviicka
3. črc 2019

@baruz taky máme a spokojenost, v nouzi projede i lesem. Pro malého (12 kg) mi přijde celkem pohodlný. Je to takový kompromis.

lucie_j
4. črc 2019

@janaaanna Začnu tím, co se mi líbí. Má lepší polohování zad než sporťák Viper 4S, tam to byl skoro leh a další poloha jak na židli, tady je těch poloh víc. Dobrá je " otevírací " madlo, lépe se tam dítě posadí, Hauck citi neměl a dítě jsem musela zvedat a botičkami se kočárek ušpinil. Chtěla jsem prodlužovací stříšku, ta je super. Košík obrovský proti Britaxu, stejně jako Hauck citi. Skládá se snadno do auta. K té jízdě a ovladatelnosti. Když jedu v centru po obchodech, super. Pokud naložím nákup a jedu po horších chodnících, tak je řízení těžší, pořád musím korigovat směr, když je chodník klopený, táhne ke straně. Tím jak nemá vysouvací rukojeť, tak chce víc zabrat při nadzvedávání na obrubník, nemá dostatečnou páku a těžiště je moc vepředu. Rozhodovala jsem se mezi tímhle a Petit Mars easy a přišly mi stejné, tak jsem vybrala levnější. Vybrala jsem čtyřkolku, myslela jsem, že bude lépe ovladatelná než trojkolka Hauck citi, ale je to na stejno.

janaaanna
autor
4. črc 2019

@lucie_j dekuju za vycerpavajici odpoved. Ta nevysouvaci rukojet je nevyhoda, taky aby nebyl pro partnera moc nizky ☹

janaaanna
autor
4. črc 2019

@eviicka ale oficialne je jen do 15 kg, to mi prijde natesno. Nemate s tim problem, jak to ten kocar zvlada? Maly ma skoro 13 kg a jeste tak rok po o spat bude, si myslim. @hanah to je problem i toho Britaxu, oficialne neni pro vetsi deti (pres 15 kg), jinak vypada skvele, ale to jsme si ho meli uzit drive 🙂

eviicka
4. črc 2019

@janaaanna my máme prcka (teď 12,5 kg). Takže zatím dobrý, a většinou mám teda dost naložený košík. Je fakt, že pokud jsme už někdy šli lesem, či hodně kamenitou cestou, tak jsme kočárek odlehčovali. Ale po normálních cestách (i přírodních) v něm normálně spí a není problém.

martiniquest
4. črc 2019

Oyster zero. Je hodne vychvalovany i na zdejsi kocarkopedii

jironymou
4. črc 2019

@2hanah Ahojky...ja mela britaxy plusove dva...jak agile tak motion plus... golfky to jsou super a u nich bylo uplne jedno jestli byla kolecka plastova nebo nafukovaci.Projedou vse a vsude 😀..ale na vetsi dite uz jsou pak moc tezke a na tahani nekam do patra mooc tezke...jako kdyz byla mala kolem 1roku...tak bych britaxy za nic nevymenila.Ted ji jsou 2 roky.Uz neco vazi...a britax je na me uz moc tezky...tak jsem je poslala dal... a prave shanim jen nejake chrastitko na dovolene ci delsi prochazky, kdyz uz mala nechce jit popr.chce usnout... ale vsechny mensi a lehci golface maji mala kolecka...takze nejaka cesta v lese...no porod 😀 ale jak rikam.Pokud chces britax urco do nej jdi.Me nezklamal

2hanah
4. črc 2019

@jironymou moc děkuju za osobní referenci, hodně to pomůže👍🏻

janaaanna
autor
4. črc 2019

@jironymou presne tak! Pro ty vetsi deti to je horsi a spoustu tech zde uvedenych golfek ma nosnost jen 15 kg ☹ a ta sjizdnost a aby se to nerozpadlo ...

majavcelicka
11. črc 2019

Holky teď je nějaký nový trend, golfky s miniaturními kolečky. Mám doma po starším golfky a vadí mi u nich krátká stříška a že na zamkovce hrkaji, tak jsem koukala, že bych je vyměnila za jiné a zjistila, že není za co 😨🙈 Vím, že před lety se dělaly jedny polské golfky s fakt velkými koly a obrovským košem a stříškou a zaboha si nemohu vzpomenout jak se jmenovaly... 😤