Nosítko. Jaké poradíte od narození?

6. črc 2022

Ahoj, poradíte mi prosím ergo nosítko, které je opravdu vhodné už pro prcka od narození nebo alespoň abychom ho mohli používat co nejdříve? Píšou to skoro o každém, ale už jsem tu někde četla, že to tak ani zdaleka není. A rovnou říkám, že šátek nechci, budu mít letní mimčo a nehodlám ho v šátku upéct.

pampeliska1313
6. črc 2022

Na fb je skupina “Nosime děti” když tam napíšete, rovnou Vám poradi. Snad o všech nositkach se píše, ze jsou ergo a snad vždycky se najde pak někdo, kdo vyhodí skoro pět tisíc za neergo nositko, protože “tam psali, že..” a nenechal si poradit, nezjistoval, nezeptal se a jel jen podle prodejce🙂 já mám belenku neo, ale ta je pro starší děti, takže nic. Myslím, že má verzi i pro miminka úplně, ale osobně bych už šla spíš do šátku. V tý skupině Vám poradi i jakej konkrétně.🙂

zuzita15
6. črc 2022

A myslite, ze v nositku ho neupecete? Nositko je mnohem tlustsi nez satek. Necpu satek, jen uvadim veci na pravou miru, ze ten duvod je zcestny 😎

martiniquest
6. črc 2022

Jakekoli novorozenecke. Napriklad Monilu uni start. Ale vydrzi maximalne do roka a musis vymenit za vetsi. Univerzalni na cele obdobi neexistuje.

pipi_puncocha
6. črc 2022

Já mám teď týdenního syna a aktuálně mám zapůjčené novorozenecké nosítko Storchenwiege, doporučuju jak bylo zmíněno nosící skupinku na Facebooku dle místa bydliště a vyzkoušet před koupí co sedne. 🙂 U prvního syna jsme měli Tula FTG, ačkoliv je psáno od narození, tak reálně to bylo cca od 3 měsíců. Ale zase to Storchenwiege co máme teď vydrží cca do 6m, ono prostě nic opravdu univerzálního neexistuje.

shirilka
6. črc 2022

Mám storchenwiege, miminko (2m) nosím snad od jeho prvního týdne 😄 staršího jsem v něm měla naposledy v jeho 11mesicich (je fakt drobek), ale už tam nechtěl být, jednak jsme se moc potili a pak on už potřeboval rozhled kolem sebe, tak se docela vztekal, koupili jsme krosnu a z ní je teda nadšený ...

terezfr
6. črc 2022

Nemáte v okolí nějakou půjčovnu nebo nosící skupinku? Ono každý je jiný, takže každému vyhovuje něco jiného, proto odporučuju vyzkouset. Pokud ne, tak Monilu Uni start je super. Nebo elasticky šátek.

ferda90
6. črc 2022

Ahoj, já mám pro syna nositko od značky rischino a jsem maximálně spokojená. Naše nosítko je od 3,5 kg do 25 kg. Ze začátku jsme syna nosila v šátku a pak jsme přešli na nositko. Najdeš na stránkách i poradnu kdyby sis nevěděla rady, protože těch nositek tam je několik.

aselluska
6. črc 2022

Mám Rischino od 3,5 kg do 25 a je super. Mají sem tam i 20% akce

jana_zofie
6. črc 2022

Da se sehnat i satek na leto, treba lneny, s merinem nebo jinou "letni" primesi, takze dite taky neupeces. Ale ja mam treba radsi polovazaci nebo vazaci nositka. A ac mohou byt hrubsi nez satek, narozdil od nej vetraji "bokem". Hodim namatkou (je jich vic) Fidella (vel. Baby, verze FlyClick, FlowClick, Flytai), Manduca Twist, Storchenwiege, neco by melo mit i Neko, Moisha,MoniLu (krom predkoveho Startu delaji tusim i Flytai) a nove vazaci avizovala nove i Loktu She.
S FB stranek krom "Nosime deti" muzu doporucit i "Moderni nosicky" nebo "Nosici Cesko-Slovensko". A jsou i regionalni skupinky.
Doporucuju vzdy nejprve vyzkouset. Kamenne obchody nebo v Brne je treba RC MaTaTa, ktere pujcuje. Ale nwvim odkud jsi...

gbp
7. črc 2022

mam caboo 👍 to sedelo moc dobre. dcera byla trochu driv a mela jen 2,5 kila a v tomto se ji moc libilo, byla jak v brisku. pak storchenweige, taky spokojenost a nejvetsi mame belenku.

autor
7. črc 2022

a mate treba zkusenosti s babybjorn? 🙂

gbp
7. črc 2022

to nevypada ergonomicky 🤔

cherie24
7. črc 2022

Upéct dítě v šátku? To jsem teda ještě neslyšela, já mám 5 šátků a nosítko a obě moje děti teda preferovali šátek. I mě je to pohodlnější. Záleží co máte za materiál a jaká je gramáž. ;) Na Fb je skupina nosíme děti česko - slovensko, tam se můžete poradit, ideálně si nechte poradit, kde máte nejblíže nějakou prodejnu/půjčovnu nosítek. Ne každé nosítko totiž sedne každému, chce to vyzkoušet. Není to levná záležitost a je pak škoda, když to válíte ve skříni a nošení se vzdáte, protože je vám to někde nepohodlné nebo se v tom dítě vzteká, protože ho máte špatně nastavené. Do začátku to většinou chce poradit s nastavením, ať je v tom miminko usazené správně, obzvlášť, když to chcete pro novorozence. Je to celkem maturita to nastavit, zlatě šátek. A to že nechcete dítě upéct v šátku už ideálně nikde nezmiňujte 🙂

krisstina93
7. črc 2022

Šátek je takový víc univerzální, dítě v něm neupeces, musíš vybrat správný materiál, ale některá nosítka jsou tlustější, než šátky. Šátek má výhodu, že ho uvazes od novorozence po batole, nosítko (pokud chceš fakt ergo) musíš koupit na první 3 měsíce novorozenecke, pak od 3 měsíců je kojenecké a pro batole (od roka cca) budeš kupovat další. Pokud nějaké nabízí nastavení od narození po 3 lete dítě, tak to prostě není dobré.

jana_zofie
7. črc 2022

Babybjorn je neergonomicke, zbytecne drahe, tuhe a krom toho ho v tom matrosi musis upect stoprocentne.
A ano, preskova nositka se na novosky hur nastavuji. Proto mam radsi polovazaci, tam toho moc pokazit nejde. Jsou vetsinou dost blbuprosta.

darinka84
7. črc 2022

Tak zrovna babybjorn je neergo... Ta skupina nosíme děti je určitě vhodná.nebo skupina v okolí..ono jedna věc jsou kila která u nosítka výrobce doporučuje..ale je pětikilové dítě malé buclate nebo dlouhé a hubené..a tyto proporce určují vhodnost jednotlivých nosítek.. proste ho tam nedáte správně, protože mu nebude sedět..a druhá věc jsou i proporce maminka..já měla před porodem prvního dítěte také vybrané.. šla jej koupit do nosici skupinky a malé vůbec nesedělo.odesla jsem s jiným, protože byla drobeček. Ve skupince poradí Jak nastavit,na Facebooku můžete pak posílat fotky a dle toho poradí kde to vylepšit... někdy to opravdu není jednoduché všechny ty přezky poštelovat správně... já nechtěla šátek kvůli tomu že nosil i manžel a někde v horách vázat by prostě nedal... Nejhorší je když si někdo nenechá poradit a pak vidíte malé miminko otočené zády,nohy visí a bimbaji... však výrobce doporučoval.... Bohužel i takové na trhu jsou

cherie24
7. črc 2022

@jana_zofie my máme hybridní/polovázací od Kokadi a je to teda podstatně jednodušší na nastavení než přezkové, ale i tak mi teda přijde rychlejší a jednodušší hodit dítě do šátku 😄 Pořizovala jsem ho hlavně kvůli chlapovi a starší a na to je teda úplně úžasné. Tím, že se nemusejí nikde štelovat přezky (krom bederáku), tak se jen zvětší kapsa mezi nohy buď na mladší nebo na starší a pak už ho na sebe hodim já nebo partner a jde se. Na tohle je to pecka. ❤️ Přezkové by se mi přenastovat nechtělo, to bych si snad radši navázala obě do šátku, jednu na záda a druhou do předu. 😁

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz