Spánek 9měsíčního dítěte. Jak na něj?

3. led 2023

Ahoj, neměl by někdo radu jak na spánek 9 měsíčního dítěte? Večer usne kolem 19h vcelku bez problému. Do 22 h spí v kuse a od té doby se budí s frekvencí 10-15 minut po zbytek noci. Přisaje se k prsu, párkrát sosne a zase spí - a takhle pořád dokola. Už to trvá 4 měsíce a žádné zlepšení. Zkoušela jsem dávat spát dřív i později, spaní s námi v posteli, postýlku jsem stěhovala už téměř po celém domě a je to stále stejné. Než já stihnu usnout, tak už je zase vzhůru. Ze mě je chodící troska, bolí mě z nedostatku spánku žaludek, celá se třesu.. fakt už nemůžu a nevím jak dál. Přes den spí 2x půl hodiny. Za každou radu budu vážně vděčná 🙏😢

gdpr
3. led 2023

Co dostava na veceru? Maly toto robil ked mal slabu veceru, ze celu noc sa budil kazdych par minut pri krmeni zaspal a potom znova vstal ked som mu zacala davat kasu v 6m vydrzal dlhsie (od 19 do 23 potom vstal len na mlieko aj o 5 a este spal do 8) inak cez den od 8m spal len hodinu a od roka a pol vobec len v noci

autor
3. led 2023

@gdpr to už mě také napadlo..kojím ho, večer mi nechce žádný příkrm, kaši ani přesnídávku. Dá si dvě lžičky a pak to prská všude kolem sebe 🙈

gdpr
3. led 2023

A ked mu skusis dat o tej 22 ked sa zobudi? Aj to si skusala? Alebo odsat mlieko a dat mu vo flaske s kasou nech ma sytejsie

kubesovaadelka
3. led 2023

A nemáte zavedený lepek? Že by jste dali toustik s něčím? Malá třeba tedkom bojkotuje lžičku, jen na oběd ji nevadí a večeři už musí mít neco, co jí dám z ruky, nebo cumilek nepomáhá? A co když čistě náhodou na noc bys dala UM? Ano je to naprd, ale mě to zachránilo před zhroucením, kdy taky malá jen plakala, pořád hladová, prsa už krvavý jak tahala a už vlastně neměla ani co, ale furt chtěla, dala jsem UM a spala 2x-3x déle. Neříkám, že to je povinnost nebo že je něm honem hned odstav a dávat UM, jen říkám svůj příběh, že u nás to celkem pomohlo

ondul
3. led 2023

Nám nepomohlo nic než noční odstav, ve dne jsem pak dále úspěšně kojila ještě. Zkoušeli jsme všecko, od úprav jídla, měkkosti matrace, aromaterapie, posouvání časů, postýlky samostatně, spaní spolu, uspávání tatínkem... no kde co.

mdch91
3. led 2023

A to spolecny spani i spani v postylce v uplnym klidu jste zkouseli treba 14 dni vkuse a bez vysledku? Me tohle zpochybnovani vyzivnosti materskyho mlika prijde zvlastni. Dite na nem za pul roku pribere x kilo, v sedm jeste vyzivny je, aby po nem spalo vkuse 3 hodiny a v deset uz by bylo potreba zacpavat kasi nebo moukou z chleba, coz je vsechno jen ne syty jidlo. Kamaradka se stale snazila o spolecne spani a nakonec zkusili postylku presunout do jine mistnosti, ac ji to bylo proti srsti, po par dnech maly zacal paradne spat. Kdyz je u ni, je vzhuru nonstop. Ale vzdy tyhle zmeny trvaji nekolik dni. Kolem 5m nezacaly rust zuby? Plus hodne vjemu, rychly psychomotoricky vyvoj, je to pro ty deti zaprah...

jjasmina
3. led 2023

Hele určitě zkoušet už veškeré večeře, pečivo, polivka. Jinak u nás nezabralo nic, prostě jsem to nějak vydržela a v 1,5r odstavila. Popř zkus um