Špatný spánek 5m. dítěte. Nemáte nějakou radu?

meggie12345
28. zář 2021

Holky, poraďte mi, já už jsem fakt vyřízená ☹ Syn (nyní 5 měsíců) od narození spánek nic moc, ale v noci to docela ušlo. Poslední cca 3 týdny se začal budit stále častěji, třeba i po hodině, jenže je na UM, takže mu nemůžu pokaždé strčit flašku. Prvního syna jsem kojila, takže dostal prso a spal dál, to teď bohužel nejde ☹ Jenže čaj ani vodu nechce, to se začne vztekat. Někdy ho uhoupu na rukách, ale když ho položím je do 5 minut zase vzhůru. Já už fakt nevím, co s ním. Vždycky když se začne budit, tak mě úplně polije horko a chce se mi zvracet V noci vůbec nespím, nestačím usnout mezi jeho spánky ☹ Jsem vyřízená fyzicky, ale teď už i psychicky a nevím, co s tím dělat... Nemáte nějakou radu prosím?

drakenn
28. zář 2021

A kde prcek spí?

jjasmina
28. zář 2021

společné spaní

dominge
28. zář 2021

@meggie12345 ahoj, taky mám 5ti měsíční syny a poslední dobou, se mi taky v noci často budí. Furt jsem nevěděla proč, až pak jsem jednou omylem trošku rozsvítila a ejhle. Problém vyřešen. Chtěli se koukat. Koukají a povídají a mazlime se treba tak 20 min a zas usnou. Kéž by to bylo u vás taky tak 🍀

emillyhk
28. zář 2021

@meggie12345 Nezačali jste s příkrmy? Nám tohle období začalo před 5. měsícem a trvalo to něco přes měsíc. Já teda byla taky s nervama na pochodu, nespala jsem víc než 55min v kuse. Syn teda co hodinu pobrekával, většinou u toho spal, nic nechtěl. Když jsem s ním jakkoli manipulovala (přebalit, pochovat), tak spustil řev. Zlomilo se to samo ze dne na den.

mamikry
28. zář 2021

@meggie12345 Co kolotoc nad postylku? Nas maly u nej usina. V noci, kdyz ma povidavou, mu ho pustim, cumaci a ja spim dal. Neusne u nej uplne pokazde, ale vetsinou ano.

meggie12345
autor
28. zář 2021

@jjasmina společné spaní jsem zkoušela, budil se úplně stejně 🙄

meggie12345
autor
28. zář 2021

@dominge Světlo jsme také zkoušeli, ale tím to není. Mazlení ani hlazení nepomáhá, spíš ho to víc rozčílí ☹

meggie12345
autor
28. zář 2021

@emillyhk s příkrmy jsme začali tak 2 týdny předtím, než se mu zhoršil spánek, tak nevím, zda to s tím může souviset...

meggie12345
autor
28. zář 2021

@mamikry on usíná sám, v tom problém není. Ale když se v noci vzbudí, tak ho prostě neuklidní nic než to mlíko.

michaelarousova
28. zář 2021

@meggie12345 nerostou zoubky?