Spánek půlročního miminka. Jak spinkají vám?

zrzinda
30. srp 2021

Ahoj maminky, mám dotaz - jak Vám spinkanji/spaly půlroční děti?
Naše mala od narození spala krasne. Většinou usla kolem 8, vzbudila se v 4-5 na kojení a pak spala dal až do 8.
Jenže teď kolem půl roku dostává spánek solidně na frak. Budí se mi co hodinu i když večer jde spát fakt najezena. Většinou jenom chvíli podudla prso a spi dal. Vstává kolem 6.
Nechci si stěžovat, vím, ze je to období a jsou děti, které proplacou cele noci.
Spis mě zajímá, zda tomu nemůžu já nějak pomoct, aby mala chrnela lip. Pripadne pokud jste takové období měli, jak dlouho tak trvalo? Ať vím, na co se psychicky připravit 😅
PS: dudlik má mala jenom na usnuti, pak ji ho seberu, nechci aby s nim spala celou noc.

katule1990
30. srp 2021

@zrzinda U nás to trvá od narození až doteď (10 měsíců) 😅. Dnes jsem to počítala a uspávala jsem v noci 7x (bylo i hůř). Vysledovala jsem, že se to zhoršovalo se zuby, tak je dost možný, že se u vás chystají a proto ta změna. Můžeš zkusit dávat studená kousátka, masírovat dásně nějakým olejíčkem, příp. je asi i nějaký znecitlivující gel, kdybys viděla, že to má nateklé. Ale ten jsme nezkoušeli. Přijde mi, že se všechno stějně nakonec musí prostě nějak vydržet.

sirinfirst
30. srp 2021

@zrzinda kolem půl roka to bývá růstový sputr.. Mě teda děti spaly mizerně zhruba do dvou let, takže jak dlouho tohle období může trvat, neporadím 🙂

ladymaky
30. srp 2021

Nám je take půl roku a za váš spánek bych dala vše.... Malý se od narození budí co dvě hodiny a kňoura a brečí, každý tři hodiny má pak mliko, každou noc dokola... Zuby máme už tři a dvě kompletní prorvane noci k tomu a nejlepší je, že je to extrémně nespavy mimi... Třeba včera spal 40min dopo a pak 30min odpo.... To je vše, jinak je furt vzhůru a večer není unavený a když ho ukládáme večer, tak jen řve, snažím se to přežít a prostě si to vůbec neužívám, jsem strašně fyzicky vyčerpaná neboť spí jen venku v kočárku a musím ven za každého počasí, mám ještě školáka a to bude od září ještě větší masakr, škola, úkoly.... Už to trvá šest měsíců a žádná změna... Spíš spí min

jjasmina
30. srp 2021

@zrzinda malá nespala pořádně snad nikdy, ale největší teror od 4-14 mes, začala spát až v 1,5 roce po odstavu, hodně štěstí, snad to u vás bude jinak a je to jen období