Zadržuje čůrání. Máte zkušenost?

soptinda
15. únor 2024

Zajímalo by mě, jestli se někdo z Vás setkal s tímto...
Naše malá 2.5 roku se v pondělí trošku bacila do prcky...jeden den při čůrání plakala, že ji to boli...
Od té doby začala zadržovat čůrání...dokáže jít jen 2x nebo 3x za den.
Pravda, že toho málo vypije, cca 600/800ml za den..
Ale má blok jít na záchod... Posadim ji tam a hned ze nechce.
U mudr jsme byli, moč je v pořádku.
Už jsem z toho zoufalá, snažím se jí motivovat, ale nic...

lentilkah
15. únor 2024

Zkusit curat ve sprse? Muze ji to palit, jestli tam ma ranku.

soptinda
autor
16. únor 2024

@lentilkah no nevím jestli ji nutit at se ještě víc nesekne nebo ji nechat až bude chtít...no mám nervy z toho😢

kacka1994
16. únor 2024

@soptinda My jsme to teda neměli kvůli bolesti. Starší syn se v necelých dvou letech sekl a nečůral. Z psychických důvodů - pokakal se, když jsme zkoušeli odplenkovat a nelíbilo se mu to, pak zadržoval všechno. Byl zrovna nějak víkend a svátek, takže jsme dvakrát skončili na pohotovosti na cévkování. Bylo to šílené. On opravdu vydržel nečůrat celou noc a den, přitom pil hodně. Pak se svíjel bolestí, kroutil se, ale nevyčůral (do pleny, do nočníku, do vany při sprše, nic). Jednou ho cévkovali, podruhé utz a s tím, že jestli se nevyčůrá, až dojdou výsledky, tak by mu tam museli cévku nechat a hospitalizovat nás. Opravdu nešlo nejet na pohotovost, nevěděli jsme, jestli tam není nějaká příčina proč nečůrá. Vyčůral se v čekárně, když nás volali, přitom strašně plakal. Tleskala nám celá čekárna 🥲 Bylo to fakt obrovské množství, plena zdaleka nestačila. Podle všech výsledků měl všechno v pohodě. Stačilo si o tom hodně povídat, ale u nás to bylo z jiné příčiny ;) Pokud jde 2-3x za den, tak bych si s ní jen povídala, ale nenutila 🙂 Ono jak ji to přestane bolet, tak to bude lepší.

soptinda
autor
16. únor 2024

@kacka1994 moc děkuji...člověk má o ty naše drobatka strach...

cilkat
16. únor 2024

Zkusila bych jí opravdu nabídnout tu sprchu a rovnou prostě tu moč vymývat . Syn když měl neštovice a měl je zjevně i na předkožce, tak čůral ve sprše asi týden, než si sám uvědomil, že to už nebolí. ... ona ta voda i reálně pomáhá, aby to tolik nepálilo, pokud tam má nějakou trhlinu nebo tak.

lentilkah
16. únor 2024

@soptinda Nenutila bych, spis vysvetlila, ze kdyz bude curat s vodou, nebude to bolet/ palit.