Embryo se nevyvíjí (6. tt), je naděje?

michaelasm
13. kvě 2016

Ahoj holky, právě jsem se vrátila zdrcená od gynekologa, který mi oznámil, že se mi nevyvíjí těhotenství. Podle PM bych měla být 8+0, ale mám cykly delší - 34 dní, podle ultrazvuku 6. tt, v týdnu jsem 3x špinila, šla jsem v úterý (dle UTZ 5+4) a dnes (pátek) na kontrolu na ultrazvuk a doktor mi dnes oznámil, že se to nevyvíjí, že od úterý se nijak nezměnilo, že není viditelná srdeční akce (zatím ještě vidět nebyla) a viděl by to na revizi. Dal mu ještě šanci do úterý, že když se nic nezmění, pošle mě do nemocnice. Jsem z toho špatná... Je nějaká šance, že se to ještě rozeběhne? Nemá někdo podobnou zkušenost, že třeba bylo na srdíčko brzo a že to mimčo dohnalo?

veroniquecz
13. kvě 2016

Já jsem měla údajně zamlklé těhotenství. Ted je tomu zamlklému těhotenství rok a dělá tady neplechu 🙂 Určitě bych ještě počkala a nevzdávala bych to! Já měla 40 denní cykly, ale v nemocnici a všude počítali 28, nikdo to nebral v potaz, kromě mojí gyndařky. Naštěstí jsem i vydupala v nemocnici počkat, nbyla jsem tam celkem 3x a pokaždé sbalená a připravená na revizi ☹

lauranosi
13. kvě 2016

Ultrazvuková vyšetření jsou v těchhle týdnech dost na nic. Záleží na šikovnosti a zkušenostech gynekologa - některý nevidí nic, jiný u téhož těhotenství objeví pěkné embryo i se srdeční akcí (osobní zkušenost). Správně by ti měli udělat kontrolní náběr hcg, jestli se zvyšuje. V nemocnici to případně určitě zkontrolují. Držím palce. Ale je potřeba vědět, že takhle časná nevyvíjející se těhotenství jsou běžná, častější než by si člověk myslel. Příroda ví, co bude pro vás oba nejlepší. Čekáte na miminko dlouho? I kdyby to nevyšlo, je velká pravděpodobnost, že to je jen náhoda a příště bude vše v pořádku. Hlavu vzhůru.

JInak revize není vždy nutné řešení, zvlášť u zamlklých těhotenství před šestým týdnem často vše odejde samovolně a je to šetrnější. (Taky osobní zkušenost) Držím palce moc.

michaelasm
autor
13. kvě 2016

@veroniquecz Děkuji za naději... Podle této kalkulačky: http://www.kalkulacka-tehotenska.cz/prubeh-teho... by měla být vidět srdeční akce až 19. 5., spíš mi děsí, že se od úterý nic nezměnilo, ale jeho ultrazvuk, to je takový šum oproti tomu, co mají v nemocnici.

@lauranosi Děkuji... Povedlo se to po druhém měsíci, takže dlouho ani ne, u prvního dítka to byl hned první měsíc, nikdy jsem nepotratila. ☹

Zkusím mu dát ještě šanci, budu věřit, že co se má stát, to se stane...

adelinkkaa
13. kvě 2016

Mam podobnou zkusenost.me zase skoro nerostlo hcg.lezela jsem v nemocnici s krvacenim a hcg se zdvojnasobilo jen jednou za tyden.takze skoro vubec.vetsina doktoru me posilala na revizi ale dutinka v deloze rostla tak jsem rekla ze ne...po 10 dnech najednou na utz srdicko a ted jsou malemu 2roky🙂 takze nadeje je vzdycky...🙂

michaelasm
autor
13. kvě 2016

@adelinkkaa Gratuluji! Ráda slyším, že to může mít i dobrý konec... Doktor mě vyděsil, že když není posun za tři dny, že to je špatně, že by měl být nárůst masivní. HCG vůbec nekontroluje, krev mi bral před třemi týdny a to jsem měla 177, řekl, že to bude asi rané těhotenství, že je ještě maličký.
Já se jen zeptám, píšeš o doktorech, byla jsi u vícero doktorů v nemocnici a rozhodnutí o revizi bylo na tobě, odmítala jsi?

adelinkkaa
13. kvě 2016

@michaelasm lezela jsem v nemocnici 14 dni .takze pri vizitach me samozrejme vsichni resili...dokonce jednou uz prisli u s tim at do rana nepiju a nejim ze jdu jako prvni na revizi...odmitala jsem celou dobu az do srdicka.kdyz si predstavim kolik zen v tomhle poslechlo doktora a sli na revizi je mi z toho smutno☹

lauranosi
14. kvě 2016

Tři dny je málo. Mám známého gynekologa, který mi kontroloval miminko po dvou potratech s tím, že můj gyn. prohlásil, že nejspíš jde znovu o nevyvíjející se embryo, lepší je podle něj počkat alespoň týden. Nebo můžeš požádat jiného gynekologa o second opinion, třeba v nemocnici. ale spíš bych vyčkala, neunáhlovala se, ještě je hodně brzo. POžádej třeba o kontrolu toho hcg, to by stejně udělali i v nemocnici. Tvůj doktor je zdá se trochu necitlivý a plašan. Každopádně i v nemocnici určitě žádej kontrolní náběry a utz. Konečné rozhodnutí o revizi je samozřejmě plně na tobě.

michaelasm
autor
14. kvě 2016

@lauranosi Nechala jsem si včera nabrat ještě krev jako samoplátce, hodnota byla 8827, před 17 dny 177.
Zkusím ještě náběr v pondělí, abych viděla, jestli se nesnižuje.

jujatko
14. kvě 2016

Mne tedy prijde docela divne, ze na zaklade toho, ze v 6. tydnu nevidi srdicko, tak uz Vas zene na revizi. U me dcerky nevidela mudra srdecni akci v 7. tydnu (tedy v te dobe to vypadalo na 7. tyden), pak jsem zacala spinit a za 14 dni pri kontrole uz srdecni akce byla. A tehotenstvi odpovidalo 8. tydnu. Tedy byla jsem na kontrole po 14 dnech, ale plod vyrotl jakoby jen o tyden. To mereni na zacatku je stejne trochu na prd - tam staci dat o strasne malinkaty kousek sensor jinak, a uz to vyhodi o par dni jine "stáří".

michaelasm
autor
14. kvě 2016

@jujatko Já z toho taky byla úplně špatná... Doktor totiž vůbec nezohlednil to, že mám delší cykly a otěhotněla jsem déle (tím si jsem jistá), před 17 dny neviděl na ultrazvuku nic, nabral krev, hodnota 177, což by odpovídalo skutečně tomu, že jsem otěhotněla v té době "nedávno". Dokonce v den předpokládané MS jsem teprve měla slabou čárku na TT, spíš takový stín, krásně zesílila. Kdybych měla cyklus 28 dní jak všude počítají, tak by na pohotovosti před týdnem v sobotu velikost přesně podle ultrazvuku odpovídala otěhotnění - 5+4 tt, naprosto přesně, tam měl doktor i ultrazvuk, na kterém byl vidět gestační váček a projasnění, kde říkal, že tam zhruba bude miminko. Podle jeho slov jsem měla jít k doktorovi až tak za týden, jenže jsem v týdnu dva dny špinila, šla jsem raději hned v úterý, když ordinoval, pozval si mě ještě v pátek a to mi oznámil, že těhotenství odpovídá 4+6 tt a embryo se vůbec od úterý do pátku nevyvinulo. U mého prvního syna zase syn byl pro změnu počat na počátku cyklu, což vím také 100%, ale podle tohoto doktora a jeho ultrazvuku odpovídal normálně jakoby byl počat v půlce cyklu, přitom všude jinde byl cca o 11 dní starší. Takže jsem z toho v rozpacích, kort když v sobotu ještě na pohotovosti mi řekli toto... Byla jsem, jak jsem zmiňovala, 5+4tt, bez srdíčka zatím, dle dr. ale bylo na srdíčko ještě brzo. A při té páteční kontrole jen můj doktor kouknul do zprávy z nemocnice a říkal: "No vidíte, tady kolega to taky píše - bez echa embrya" (stálo tam "zatím bez echa"), ano, ale logicky, když těhotenství neodpovídá výpočtu dle PM, to byly mé argumenty, moc se se mnou bavit nechtěl a že v úterý mám přijít tedy znovu. A já teď nevím, co dál...
Podle krve hCG normálně stoupalo tempem, jakým mělo, předpokládám, že kdyby to bylo zamlklé, tak by ta hodnota nevystoupala a neodpovídala... ☹

veroniquecz
14. kvě 2016

@michaelasm přesně jako u me... Ja bych minimálně týden jeste počkala. Taky jsem prvně byla v nemocnici po 3 dnech, ale pak me sledovali po týdnu, a konečně po 14 ti dnech bylo ❤️

lucka024
14. kvě 2016

@michaelasm Ahoj,nečetla jsem vše.Ale buď v klidu určite je vše v pořadku a doktor je blbec.... určite za tyden srdičko bude 🙂 a byt tebou zmenim dr.držim palce ať je vše v pořadku 🙂

michaelasm
autor
14. kvě 2016

@veroniquecz Mě to hodně sebralo, protože jsem tohle vážně nečekala, navíc když jeho ultrazvuk i u prvního těhotenství ukazoval stáří velmi odlišně od ostatních (syn byl dle jeho UTZ mladší než skutečně byl), hcg v krvi mi stouplo v normě, co jsem si vypočítala, špinit už ani nešpiním, jen jsem z toho psychicky rozhozená. V pondělí bych zašla ještě na krev, abych viděla, jestli narůstá hcg. A mám v plánu zajet zítra do nemocnice, na pohotovost, na kontrolu, kde by mě zkontrolovali tím lepším ultrazvukem... A jinak bych samozřejmě ještě počkala. Přikládám ještě fotku z úterý, od mého gyndr., která ale vůbec není tak kvalitní, jakou si založili do dokumentace v nemocnici na pohotovosti v minulou sobotu. Fotka z úterý - stejný nález na stejném přístroji i v pátek...

jujatko
14. kvě 2016

Já vím, že je to o nervy, ale zkuste se trochu uklidnit. Na pohotovost bych nechodila - nic Vas neboli a dejte tomu aspon tyden. Proto se nechodi na kontroly kazdy druhy den, protoze je to k nicemu - akorat to stresuje. U mne, kdyz doktorka nevidela srdecni akci a spinila jsem nekolik dni, tak mi napsala duphaston, a zaver byl: bud se udrzi nebo ne. A jen pro zajimavost - to, ze jsem tehotna, jsem zjistila, kdyz jsem po agolutinu (vyvolavacce) nedostala MS. Kdyz mi ji pichali, tak uz jsem byla tehotna, ale doktorka na svem UTZ nevidela nic. Taky jsem stresovala, kdyz vsichni vsude psali, jak uz v 6. tydnu meli srdicko a ja absolutne nic - jen bublinka.

astyna
14. kvě 2016

@michaelasm

Heleď, nikam nechoď a počkej. Já to měla úúúúplně stejně jako ty - cyklus mám 34 dní také, šla jsem na gyndu v mém vypočítaném cca 6.týdnu, doktor mi namlouval, že mu výpočet dává 8.týden a srdce nikde. Ať jdu na revizi, že je to neprosperující těhotenství. Nikam jsem nešla, změnila gyndařku a tomu neprosperujícímu těhotenství je nyní 6 měsíců 🙂 Ona měla jinou kalkulačku, brala v potaz délku mého cyklu a najednou vše dávalo smysl. Ten by zbytečně usmrtil zdravé dítě.

lauranosi
14. kvě 2016

To zní všechno dobře. Tak klid. Já po svých zkušenostech bych prostě počkala a na další kontrolu šla klidně až za 14 dnů. To už by srdíčko mělo být jistě vidět. Ale chápu, nervy má člověk jen jedny.

michaelasm
autor
14. kvě 2016

@astyna Děkuji, tohle mě nakoplo! 🙂 Měla jsem v plánu zajít k dr. déle, ale protože jsem více jak rok nebyla na prevenci, tak jsem mu psala maila a on, ať přijdu hned, to bylo vlastně před těmi 17 dny.

@lauranosi Já když si to dám všechno dohromady, taky mi to zní dobře, ale uvnitř mě se odehrává hormonální bouře, psychicky mi není vůbec hej. Nevěřím na pověry, ale dneska jsem viděla čápa 🙂 a zas včera byl pátek 13... Už jsem z toho vážně psychicky vyždímaná. Nemůže se nic stát, pokud bych počkala 14 dní a miminko skutečně nebylo v pořádku?

michaelasm
autor
14. kvě 2016

@lauranosi Navíc dost zvažuju i to, že bych rovnou pak šla na další kontrolu k jinému doktorovi...

prostejina
14. kvě 2016

Já jednou zaspinila, hned jsem jela k dr, tam mi řekl ze je konec, ze neroste. Dal mi utrogestan a tři dny na "zlepšení" situace. Do třech dnu jsem mela takový bolesti a krvacela jsem, ze bylo jasný, ze je fakt konec. Takže jestli nekrvacis a nemáš naprosto šílený stahy dělohy, nehazej flintu do zita, neni to ztraceny. Kolikrát nemají dobrý ultrazvuk, tys mohla mít jinak cyklus, tech možnosti je plno. Držím moooooc palce!!

lauranosi
15. kvě 2016

@michaelasm: Myslím, že se nic zásadního stát nemůže. Mnoho žen tak brzo k lékaři vůbec nechodí. 6. týden je pro zamlklé těhotenství raná fáze s vysokou pravděpodobností, že si děloha případně poradí sama. Takže bych maximálně sledovala, jestli nekrvácím, jestli nemám bolesti, ale jinak byla klidná.

michaelasm
autor
15. kvě 2016

Tak změna... Ráno jsem vstala, šla na WC, kde ze mě šla tmavá krev i světlá ke konci, v noci jsem měla bolesti, tak jsme vyrazili na pohotovost a já už opravdu byla připravená na nejhorší, když jsem krvácela. Doktorka se mi ptala na kontrolu v týdnu u OG, to jsem řekla, že jsem nebyla, vyšetřila mě opravdu pečlivě - nejlepší gynekoložka, kterou jsem snad kdy potkala, empatická, po vyšetření pohmatem, že udělá ještě UTZ, že to krvácení vypadá normálně, že se to v těhotenství stává (a já pořád čekala na to, až mi oznámí to nejhorší), kouká na UTZ a povídá: No a tady je také vše v pořádku.. Já překvapeně, jak v pořádku? Ukázala mi ultrazvuk, bijící srdíčko!!!! 🙂 Vývoj naprosto normální, GV i žloutkový váček, srdíčko ťukalo jak o život, odpovídá 6+2 (minulou sobotu 5+4 tt, teď 6+2 tt takže úplně vývoj v normě! a to mi gynekolog v pátek říkal 4+6!). Začala jsem plakat radostí,.... Nedá se slovy popsat, jak jsem šťastná, děkovala jsem i tomu nahoře, ač nejsem věřící. Mám v plánu změnit gynekologa.

lucka024
15. kvě 2016

@michaelasm to je užasne gratuluji a držim pesti ať už je vše v pořadku 🙂

michaelasm
autor
15. kvě 2016

@lucka024 Já se s tím pořád srovnávám, jsem neskutečně šťastná a ani nechci pomyslet, kdybych poslechla svého OG a šla v pátek na revizi! 😠

lucka024
15. kvě 2016

@michaelasm naprosty idiot okamžite bych byt tebou zmenila doktora.... a tve pocity zcela chapu bo jsem začala krvacet ve 13tt taky jsem myslela že konec a teď mam 9tt mimčo 🙂

michaelasm
autor
15. kvě 2016

@lucka024 Jsem rozhodnutá pro změnu, nemám k němu důvěru, která je klíčová. Zatím ani nevím, jak změna probíhá, co všechno to obnáší, ale to je už maličkost 🙂. Musím si najít do týdne nového OG, protože v týdnu musím na kontrolu.
Gratuluji k miminku, to je nádherný bobík! 🙂

linee
15. kvě 2016

@michaelasm krasne zauzleni a pevne verim, ze vse dotahnes v poradku az do konce. Co se tyce odpovidacijich tt, na zacatku se to opravdu moc spatne meri, protoze tam staci netrefit se o mm a uz jsi v jinem tydnu. A co lekar, nameri to jinak. To srdicko je uzasne!
Co se tyce te revize, myslim, ze vhodne by bylo, aby ti lekar vzal hcg, protoze to je jedine vypovidajici, zda se jedna o zamlkle tehu (hladina stoupa pomaly a nebo klesa), na zaklade utz poslat na revizi je podle mne hodne neprofesionalni. Pokud uz ted vis, ze mu neveris, rozhodne lekare zmen, kor ted na zacatku, pozdeji uz og tehotnou moc brat nechteji.
Jeste jednou drzim palce a za par mesicu at drzis ty vaseho prcka!!!

lucka024
15. kvě 2016

@michaelasm Dekuji 🙂 odkud jsi?Ja jsem taky menila dr.když jsem ješte byla v Čr a bez problemu chteli jen zdravotni vypis ten je za 100kč tedy aspoň ja jsem tolik platila a toť vše bez problemu 🙂

mau9
15. kvě 2016

Mému zamklému těhotenství jsou tři roky, v osmému týdnu údajně bez srdeční akce, odmítla jsem jít na revizi, a když jsem nakonec vyměkla a v 10. týdnu na ní šla, tak se ukazalo, že žádná nebude.

astyna
15. kvě 2016

No vida 🙂

michaelasm
autor
15. kvě 2016

Tak znovu krvácím, tentokrát jasnou krví :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru