Nárok na dovolenou před mateřskou. Mám nárok?

strom14
26. dub 2024

Hezký den,

chci se zeptat, jsem od začátku roku na rizikovém.
V květnu nastupuji na mateřskou a pokud mi zbývá nějaká dovolená, chtěla bych si ji vybrat.
Mám z minulého roku převedených 32 hodin dovolené. Na ty mám nárok? Jsem doma od října.
Předpokládám, že z tohoto roku na žádnou dovolenou nárok nemám, když jsem v práci nebyla.
Účetní jsem psala, ale s odpovědí si dává několik dní na čas a kdoví, jestli mi vůbec odpoví.
Děkuji 🙂

merope
27. dub 2024

Mně tu naskakuje hned první otázka u "podobné diskuze" zodpovězená z poradny - https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

anonymmm88
27. dub 2024

@strom14 ja byla na rizikovým od listopadu a na mateřskou sla ted v dubnu. Dovolená mi teda naskocila. Tak jsem ji vybrala mezi neschopenkou a mateřskou.

strom14
autor
27. dub 2024

@merope Tuto diskuzi jsem četla a bohužel nezodpovídá mou otázku, jestli na tu dovolenou mám vůbec nárok, když jsem na rizikovém-neschopence. S pracovní neschopností se totiž dovolená krátí 🙂

janule0123
27. dub 2024

@strom14 hele tyhle věci jsou tak složitý, te by to chtelo nějakou mzdovu 😏aby si měla jistotu..ale pokud se to prevadelo z minulyho roku, tak bych brala, ze se ti to krátit nebude - rok uzavřen… zbytek netusim, nějak se to krátí to Jo, ale zas mateřská se pocita jako bys byla v praci- takže tam by ti něco naskocit mohlo… ideálně vybrat pak dovolenou po ukončení mateřské před nástupem na RD..

merope
27. dub 2024

@strom14 Tak pokud máš něco převedeného, tak to by se krátit nemělo - jaký by tam byl důvod pro krácení? Max kdyby ti to vyplatili.

squezy
27. dub 2024

@strom14 podle me mas normálně narok na letošní dovolenou a udela se to tak, že nastoupis na materskou a az budes přestupovat na rodičovskou dovolenou,tak ti z práce přijdou peníze (proplati ti dovolenou). Ja to tak měla..

veroniquecz
27. dub 2024

@squezy nic se neproplaci. Musíš zaměstnavatele písemné požádat o čerpání dovolené po mateřské dovolené. Není to automatické. Většinou se to spojuje i s oznámením délky rodičovské dovolené.

squezy
27. dub 2024

@veroniquecz a kdy si tedy ma vybrat dovolenou? Ja nikomu nic nepsala a peníze mi přišly..

j.a.n.i
27. dub 2024

@squezy Ma si ji vybrat po mateřské, poradat o cerpani chvili pred koncem MD.

veroniquecz
28. dub 2024

@squezy a končil ti pracovní poměr nebo jsi měla dobu neurčitou?

squezy
29. dub 2024

@veroniquecz dobu neurčitou

veroniquecz
29. dub 2024

@squezy tak b tom případě byl ochotný zaměstnavatel. Jinak pokud nepozadas, tak není automaticky čerpána.