3D ultrazvuk - stojí to za to?

tercasv
1. lis 2018

Ahoj všem 🙂
Chtěla bych se zeptat, půjdete/plánujete/byly jste na 3D ultrazvuku?

Jsem ve 13 tt, je to naše první miminko a na každé návštěva u doktora chci fotku 😀 Přemýšlela jsem o 3D ultrazvuku, v našem městě ho dělají. Cenu jsem zatím nezjišťovala.

Stojí to za to? 🙂 Jaký jsou pak fotky? Dívala jsme se s manželem na google, jak ty fotky vypadají. A ani mě ani manželovi se ty fotky vůbec, ale vůbec nelíbí :D :-/

Nechci to nijak znevažovat, pomlouvat, rozmlouvat. To určitě ne 🙂 Miminko nám na fotkách přijde takový neforemný, nehezký. Naše miminko už teď milujeme 🙂

Věřím, že to je hezká vzpomínka na těhotenství. Změní se nám názor, až miminko na 3D uvidíme? Opravdu to stojí za to? 🙂

Děkuji

michaela_2
1. lis 2018

Stojí - ale až tak v tom cca 23-28 týdnu 🙂 to už je krásně vidět obličejík. Já mám od dcery i syna i moc pěkná videa 🙂

tercasv
autor
1. lis 2018

@michaela_2 Ještě jsem si nic nezjišťovala, jen vím, že se to dělá až později 🙂 Zatím se rozmýšlíme 🙂 Manžel řekl, že ani náhodou :D

michaela_2
1. lis 2018

@tercasv ony ty cizí fotky na internetu jsou něco jiného, než když pak člověk vidí toho svého cvrčka 🙂 Mě tedy zase tak moc neoslovily přímo ty fotky - byť se nám povedly docela hezky, ale líbil se mi ten zážitek. Je vidět, jak se tam miminko tváří, jak zívá, dělá ksichtíky........🙂

tercasv
autor
1. lis 2018

@michaela_2 Zážitek to musí být určitě krásny 🙂 Na klasickém utz (vaginálním) jsem úplně na měkko, když vidím srdíčko, ale ty 3D fotky mě neohromily :D Ale říkám si, že je to naše první miminko, tak by bylo hezký mít ty fotky v albu 🙂

pettunie
1. lis 2018

Ahoj, byla jsem zrovna včera. Cena byla 800 Kč za fotky i videa. Přítel bohužel nemohl jít semnou, ale určitě to za to stojí 🙂

maximaty
1. lis 2018

@tercasv můj doktor dělá 3d pokaždé ... přidávám foto z 13tt pro představu... takovou koláž mám z každého UZ 🙂

tercasv
autor
1. lis 2018

@pettunie Manžel pracuje na směny, tak by bylo trochu horší domluvit termín, ale to už bybyla maličkost 🙂

@maximaty Týjo, tak to koukám 🙂 Já mám zatím 2 fotečky, tahle je 11+3tt. Na screeningu mi fotky nedal, prý by nebyly hezký, tak mi je ani nestáhnul na flešku :-/

leilinka1234
1. lis 2018

Tak my to doporučujeme 🙂 byla jsem s manželem i starší dcerkou a bylo to na slzy :D fotky máme krásný, teda aspoň pro nás 😍 tohle je fotka z 22tt.

andelka
1. lis 2018

Já jsem vyloženě na 3D nebyla. Chtěla jsem teď u třetího,ale zkoušeli jsme u normálního gynekologa,ve 21 a 25 tt a mám z toho jednu fotku,která je jakž takž. Mám placentu na přední straně,takže malej se do ní furt schovává, prostě je špatně vidět. A nepřijde mi vhodné abych ho vystavovala dlouhému utz jen kvůli tomu,že jsem zvědavá. Ono to mimco nakonec stejně vypadá jinak. Teď už jsem 27 tt, tak si počkám na originál.

tercasv
autor
1. lis 2018

Holky děkuji 🙂 Zeptám se, kolik by to stálo a kdy se můžeme nejdýl objednat 🙂 Ale manžel zatím řekl, že ne :D Teď se koukám po nějakém deníčku miminka, kam bych si zapisovala první utz, první pohyby, dávala foty a tak 🙂 Nemáte některá něco podobnýho?

andelka
1. lis 2018

@tercasv u nás to stojí kolem 1000. A dělá se ideálně kolem 25 tt.
Já jsem nedávno byla v knihkupectví,a těhotenských deníčků a deníčků děťátka jsem našla několik. V prvních dvou těhotenstvích jsem deníčky měla,teď ne,žádný se mi nelíbil úplně,tak jsem si koupila kroužkový sešit a píšu a lepim tam.

tercasv
autor
1. lis 2018

@andelka Tak to máme ještě čas, na vánoce budu v 16tt, takže bych to vycházelo +- únor 🙂 Je to naše první miminko, tak bych chtěla něco takovýho koupit 🙂 Jako památku 🙂 Až půjdu do města, tak se kouknu do pár knihkupectví 🙂

nicol22
1. lis 2018

Byla jsem ve 27. týdnu. Určitě doporučuju, fotky jsme měli krásný a teď v druhém těhotenství půjdu určitě zase. Cena byla 1000,-.

jednaholkaa
1. lis 2018

Ja napriklad nepujdu. Uz si ani na normalni prohlidce nerikam o fotky, mam jich par ze zacatku a to staci. Co je v brise, to je v brise, utz mimino rusi a 3D je pry jeste horsi, takze ja urcite nepujdu. Necham se prekvapit jak miminko bude vypadat.

vanea
2. lis 2018

Já byla z 3Dčka nadšená - navíc jde o jedno tlačítko na utz 🙂 a líbilo se mi to daleko víc🙂 fotky (černobílé jsou standard, sepie 3D): je to z různých týdnů..

berenika39
2. lis 2018

Za mě fajn cesta do hlubin ...maminčina bříška - moc me bavilo, když jsem pak našla fotku ze 3D a fotku reálnou, které byly témeř totožné - tvář, výraz......

pesulinkaa
2. lis 2018

Já jdu příští týden a cenu za foto mi řekli 150 a video 300 🙂

tercasv
autor
2. lis 2018

Ve středu se v poradně zeptám a ještěto promyslíme 🙂 Celkem jste mě navnadily :D

romcakuchta
2. lis 2018

@tercasv ano určitě to za to stojí. Já byla několikrát, ještě lepší je 4D video nahrávka. Miminka ostatních se ti líbit nemusí, je to normální. Nechovás k nim žádný citový vztah. Tohle je vaše miminko, které milujete a určitě je to do budoucna krásná vzpomínka.

tercasv
autor
2. lis 2018

@romcakuchta Nejde o to, že se mi nelíbí miminka ostatních, mě ty fotky přijdou takový nepřirozený. Ale zjistím si o tom víc a rozhodneme se 🙂 Ale do alba by to byla hezká vzpomínka 🙂

pitrisek87
2. lis 2018

@tercasv tak já čekám třetí a poprvé jsme s manželem byli na 3D. Manžel taky nechtěl, že se mu ty fotky nelíbí atd. ale chtěl vědět pohlaví... Máme doma dvě holky, tak jsem chtěli vědět, co to bude teď 😉
Musím říct, že to bylo super. Přesto, že nejsem zrovna hubená a mám placentu na přední straně, tak bylo mimčo krásně vidět. Oproti těm skoro mazaninám od gynekologa nesrovnatelné....
Takže doporučuju. Myslím si, že to tatínkovi pomůže vytvořit si i nějaký vztah k mimču. Když ho takhle uvidí na videu, jak se tam hýbe, zívá, strká si pěstičku do pusinky atd. 🙂

cosimamvybrat
2. lis 2018

Nebyla jsem ani jednou, nicméně já asi nebudu v tomto to správné měřítko. Mě ultrazvuky nikdy nějak nebraly a nechávaly mě chladnou. Těch pár fotek, co jsem v průběhu těhotenství dostala, jsem stejně po porodu vyhodila, brala jsem je jenom pro příbuzné a kamarády, když byli zvědaví, mně to bylo fuk.
Pokud jsi ale na měkko i u běžného utz u svého gynekologa, tak bych řekla, že budeš správná cílovka a bude se ti to líbit.

tercasv
autor
2. lis 2018

Ve středu zjistím co a jak 🙂 ale začínám nad tím uvažovat 😁

normalnimatka
2. lis 2018

hmmm nějak nevim, co je na tom skvělýho. není lepší si počkat těch pár tejdnů, než se to narodí? 🙄 je to překvápko a stejně to ten utz hodně zkreslí. příroda nám nenadělila žádný sklíčko na břiše, abychom se mohli kochat tím, že tamvidíme naše budoucí dítě.

jako chápu, nějaká fotka z utz jako památka ok.. ale fotka za každej měsíc a ještě kvůli tomu chodit na další spešl utz, abych měla ještě další fotku, která stejně vypadá divně, akorát jako tam víc vidim, jak asi moje dítě bude vypadat? ne, tohle jde mimo mě.

elinka89
2. lis 2018

Poprvé měl D ruce před obličejem a bylo vidět prd. Podruhé byla K zavrtaná do placenty, takže zase nic 😂
On ti na 1. screeningu nedal fotky? Tak to ať na mě ani nezkouší 😄 Minulé těhu byly právě fotky z 1.screeningu ty nej 🙂

@maximaty to je krásný, super to takhle vidět najednou. Ale ty žiješ v zahraničí, že?

tercasv
autor
2. lis 2018

@elinka89 ne, nedal 😕 prý by byly nekvalitní, tak mi je ani dávat nebude 😕 ale jemu stačí na zjištění všeho potřebného

westie
2. lis 2018

@tercasv Ja od toho moc neocekavala, premluvil me manzel, ze to zkusime, ze bychom treba litovali. Malej se nechtel ukazat oblicejem, takze jsme si dobre prohledli jeho zadek a naprosto presne vedeli, ze to bude kluk🙈 Pak se ale ukazal a stalo to za to. Mam fotku, kterou mam stale vytavenou na stole a rada se koukam, jak si byl po narozeni podobny, vcetne jeho mimiky😀 U me to tedy predcilo ocekavani, nejen ten vysledek, ale i ten zazitek byl fajn😀.

sonisek
3. lis 2018

Mně se to líbilo,zážitek pěkný,máme i video a jednu fotku,ale to je už deset let

jitkaem
3. lis 2018

Ja nemam. Mam hodne fotek z ultrazvuku a nejhezci fotka je z 20.tt. za me je to zbytecnost - co se syn narodil, tak sjizdim fotky od narozeni. Na ty ultrazvukove si ani nevzpomenu. 😚

michaelarei
3. lis 2018

My jsme byli i s manželem a náš dr . to dělal tak ,že jsme byli asi 3x v 23tt- 26tt aby miminko bylo vždy jináč a super máme video a krásne fotečky...manžel i rodina jsme byli nadšený s princezny stálo nás to 700 i s flashkou a fotkama ..a je to pámatka i pro miminko ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru