Čaj Maliník v těhotenství. Pít nebo ne?

28. kvě 2022

Ahojky chtěla jsem se vás zeptat kdo má zkušenosti s čajem Maliník c těhotenství, pít nebo ne?🙏

kristyna2002
28. kvě 2022

čaj se pije od 36tt, začíná se šálkem denně a končí se 3-4 denně,pít pouze pokud je těhotenství v pořádku a nejsou nějaké problémy

autor
28. kvě 2022

@kristyna2002 děkuji za odpověď, vím že píšou od 36tt,i když někde zas se člověk dočte že už od 34 tt,a máte snim prosím zkušenost? Myslíte že se to ,,vyplatí,,pít nebo ne?

klokanka31
28. kvě 2022

Já ho pila na samém konci těhotenství, ale snad jen třikrát, vždycky jsem po něm měla křeče břicha tak jsem se na to vykašlala...

pipi_puncocha
28. kvě 2022

Já jsem ho v prvním těhotenství pila od toho 36tt, 1x denně, chutnal mi. Teď budu pít zase, aktuálně jsem 35tt, tak ho mám už koupený.🙂 První porod jsem měla hezký, bez nástřihu, ale těžko říct, co na to mělo a nemělo vliv. Dělala jsem i masáž hráze, Aniball jsem nepoužívala.

autor
28. kvě 2022

@pipi_puncocha tohle je moje 3 těhotenství a nikdy jsem ho nepouzila, ale právě mi ho doporučila známá, tak jsem si ho koupila ,těhotenství je bez problémů akorát mám poslíčky a jsem 34+4🙄🙏

kristyna2002
28. kvě 2022

Těžko říct někomu to pomůže někomu ne , někdo má rychlejší porod někdo dlouhý na každou to působí jinak ale dá se říct ze ti to připraví porodní cesty pro snazší porod

shirilka
28. kvě 2022

Pila jsem ke konci obou těhotenství, cca od 36tt a velké množství, mi třeba strašně chutnal. Jestli to na ty porodní cesty pomohlo nevím, ještě jsem jedla lněné semínko a cvičila s aniballem ale oba porody bez nastřihu bez poranění...

ivetkafek18
28. kvě 2022

Ja to skusila a nic. Stejne sem prenasela 14 dni 😀

agneska7
28. kvě 2022

Těžko říct jestli bych měla takové porody i bez něj ale kdyz ho budeš pít nic tím nezkaziš . Já ho pila a oba porody komplet hoďku

gbp
28. kvě 2022

ja ho mela nachystany a gynekolozka mi ho zakazala. rodila sem predcasne 35+0. kdyby to vubec nic nedelalo, verim, ze by mi rekla, at to klidne piju. takze ja bych zacala opravdu az ve 36 tt a nepodcenovala to.

lenerka1
28. kvě 2022

Začínat až od toho 36 tt (i když je součástí mnoha sáčkovaných těhotenských čajů a žádné varování na nich nepíšou), ale bylinky jsou vážně mocné. Já pila + k tomu lněné semínko a 6 datlí denně. Rodila jsem vždy po termínu, ale první porod 4,5 hodiny, druhý nebýt z poradny zavřená v porodce, tak o něm vím tak 10 minut (ve zprávě píšou 40 minut) a třetí se uvidí, ale trojkombinaci maliník, lněné semínko, datle plánuju - co kdyby to nebyla náhoda, ale jejich působení.

gbp
28. kvě 2022

@lenerka1 k cemu ty datle? o tech jsem jeste neslysela.

autor
28. kvě 2022

@lenerka1 děkuji za odpověď všem, určitě bych dodržela a začala ho pít až ve 36tt,buď to bude k něčemu dobré, nebo si aspoň vychutnam dobrý čaj a doplnim tekutiny 😁😁

krisstina93
28. kvě 2022

Určitě tím nic nezkazíš. Pila jsem ve všech těhotenstvích a všechny porody byly rychle, celkem hladké, bez nástřihu nebo zranění a i se to dalo celkem vydržet, že nebylo třeba nic proti bolesti 🙂

andelka
28. kvě 2022

Před každým ze tří porodů jsem ho pila od 36 TT. Srovnání bez nemám. Porody super.

aselluska
28. kvě 2022

@ivetkafek18 to samý ...

eviicka
28. kvě 2022

Také jsem pila u obou těhotenství. Vždy jsem přenášela až do vyvolání, ale oba porody rychlé a nekomplikované.

ekou
30. kvě 2022

Ja malinik pila od 36.t skrz rychlejsi porod z titulu vetsiho ditete a stejne nepomohlo.

autor
30. kvě 2022

@ekou tak ja dnes byla na kontrole,a podle toho co mě v poslední době v těhotenství trapi(při chůzi silné bolesti bricha že nemůžu ani chodit,a podobne věci,me doktor nasadil klidový režim s tím že pokud nechci teď porodit a aby se malý narodil předčasně tak to mám dodržovat, že mám aspoň 14 dní vydržet a pak si rodit můžu jak chci (to budu skoro 37tt)🤷‍♀️tak nejspíš vynechám i ten Maliník projistotu

leilinkaa
30. kvě 2022

Tezko rict zda pomuze...piju ho od36 tydne a Ted jsem aktualne 40+5, takze nic z toho zatim 😁😅😅 uvidim jestli alespon usnadni porod😅

luckawm
30. kvě 2022

Těžko říct. Pokud je těhotenství v pohodě tak se tím asi nic nezkazi, ale jestli to pomůže 🤷‍♀️ Možná jo a možná ne. Pila jsem ho u obou těhotenství, jeden porod stal za prd a bylo úplně jedno co jsem před porodem dělala a druhy byl krásný a možná to pomohlo 🤷‍♀️👍. Teď čekám třetí a asi ho zase pít budu, ale tak nějak když si vzpomenu. Pravidelne jsem ho nepila

ekou
30. kvě 2022

Rozhodne bych se drzela doporuceni doktora. Ja byla dle dr pripravena rodit od 38.t, malinik jel ve velkem a stejne to prislo az po 40.t :D.

autor
30. kvě 2022

@ekou no právě, hold až se bude chtít miminku ven tak bude 😁

sylvusska
30. kvě 2022

Pila jsem malinik, lnene seminko, datle + 2 posledni porody homeopatika. Vsechny 3 porody rychle, prekotne. Posledni porod nejlepsi. Bez tlaceni, nastrihu. Ale tezko rict, co na ty porody ma vliv. Podle me nejvic psychika. Nastudovala jsem si hypnoporod, nastaveni mysli.

autor
30. kvě 2022

@sylvusska můžu se jen zeptat k čemu jsou dobré ty datle?

kristyneckaa27
30. kvě 2022

Maliník jsem pila cca od 36tt. Prvních pár dnů jeden šálek,pak dva,a poslední 2 týdny tak 3x denně. Porod rychlý,bez poranění - malý měl 4250g a 54cm.. těžko říct jestli má na tom zásluhu maliník. 10 dní jsem cvičila s aniballem ještě

lenerka1
30. kvě 2022

Datle pode nějakých výzkumů zkracují délku porodu a významně snižují poporodní krvácení (můžu potvrdit, sestřička s Dr. tvrdily, že tak "čistý" porod už dlouho neviděly). Kromě toho jsou výživné, nabíjí energií a mají spousty cenných látek i pro netěhotné.

autor
31. kvě 2022

@lenerka1 děkuji za objasnění, to jsem vůbec netušila 🤷‍♀️😁ty pak vyzkouším 🍀

lenerka1
1. čer 2022

Rádo se stalo, to že jsou dobré a mají se jíst před porodem, jsem věděla, ale proč to je dobré zrovna přesd porodem, jsem sama zjistila až před nedávnem.

briann2233
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru