Dělal vám doktor v těhotenství pravidelně ultrazvuk?

ajina10
26. kvě 2015

Děvčátka, jsem zklamana, byla jsem pred měsícem u své gynekoložky a ultrazvuk mi nedělala, docela me odbyla ze jsem za 2 min byla z ordinace venku, dnes jsem sla na kontrolu v 16tt těšila jsem se ze mi řekne pohlaví ale zase opět nemela cas a rekla mi ze ultrazvuk se v 16tt nedělá ze je to nebezpečné ho delat tak často.. Ze si mam počkat do 20tt.. Zajímá mě jak to mate vy 🙂

lucylju1
26. kvě 2015

Mě zatím dělala pokaždé a jsem 14tt, pozítří jdu na další kontrolu tak uvidíme 🙂

frantiska85
26. kvě 2015

Ultrazvuk mi dělá doktor při každé návštěvě, v prvním těhotenství to bylo stejně tak.

gepe
26. kvě 2015

@ajina10 ja mela zaplaceny nadstandard tehotensky balicek a v nem mimo jine utz na kazde ko, vcetne videi i fotek v 3d/4d s nahranim na flash. A vypada to, ze ho uhradime opet, jinak k otazce.
Pokud se nepletu, standard byva: 1.utz na zjisteni tehotenstvi, 2. 12-14tt NT screening, 3. 18-22tt tj v polovine tehotenstvi. 4. 30-32tt pri nemz se nekdy dela i Doppler. Pak az v porodnici, pokud neni zadny problem behem tehotenstvi.

martaveg
26. kvě 2015

Mne od 6tt do 12tt delali vaginalni utz kazdy druhy tyden, pak byl prvni velky utz a pri pravidelnych mesicnich poradnach zadny, pak az zase velky utz v druhem a tretim trimestru, mne to ale nakonec tak vyhovovalo vic, prckovi to stouchani pres bricho taky asi neni moc prijemne, pri poslednim utz jsem dokonce zacala omdlevat (nejspis syndrom dute zily) a prcek sebou az do druheho dne neskutecne skubal.. jinak pohlavi jsme se dozvedeli az ted ve 32.tydnu, pri predchozich utz proste mimco odmitalo cokoliv ukazat, takze doporucuji se k tomu odhaleni pohlavi zas tak neupinat 😉

werunqa
26. kvě 2015

Ahoj,mě u obou dětí dělal gynekolog pravidelně při každé návštěvě UZ až do porodu.Ségra má jiného gynekologa a UZ ji dělá opravdu málokdy.

dubnacek
26. kvě 2015

Tak v prvni tehu delal skoro porad mam asi 12 fotek,ted u druheho to jsem v 7tt a uz mam dve fotky na 10 dni jdu znovu na kontrolu a urcite bude opet jelikoz jsem na rizikovce.Nekteri doktori utz nedelaji pravidelne,ale mas narok na UTZ mozna by nebylo od skody si zavolat i na pojistovnu a poptat se na to a pokud ani to a videla bych ze doktorka porad ma nejaky problem okamzite bych odesla a to ,i kdyz bych byla tehotna.

hanih
26. kvě 2015

@ajina10 Mě doktorka dělala ultrazvuk ze začátku při každé kontrole, protože se jí nezdála velikost miminka. Tak to bylo cca do 12 týdne. Pak jsem byla na ultrazvuku ve 14. týdnu (prvotrimestrální screening) a teď půjdu až na ultrazvuk ve 22. týdnu. Taky mi bylo řečeno, že při každé návštěvě se nedělá, resp. že ho nehradí pojišťovna, když k němu nejsou důvody, takže pokud ho chci, tak mi ho samozřejmě udělá, ale zaplatím ho. Svojí doktorce ale věřím, vím, že by nic nezanedbala. Navíc se mi opravdu věnuje, vždycky se vyptá na kde co, zodpoví všechny otázky, o všem mě informuje, vyšetří mě a pokaždé poslouchá miminku srdíčko. Takže strach nemám.

ajina10
autor
26. kvě 2015

Ja mam prave jen jednu fotecku a uz měsíc o malým nevim a nemam jeste pohyby tak me to znepokojuje tak jde byla naštvaná ze me odbyla ... Koukám u každýho je to jinak

mishell56
26. kvě 2015

Mě dělal UTZ pokaždé

adletka
26. kvě 2015

Dnes jsem byla po mesici u gyn a utz mi nedělala, prošlo ji to jen z duvodu, že vim, že uvidim mímo zítra, kdy jdu na utz do porodnice.. minule jsem gyn musela uškemrat, aby mi mimi ukázala..

veronika182
26. kvě 2015

Pojišťovna prý hradí 3 UTZ za celé těhu.. mně ho ale doktorka dělá každý měsíc 🙂

sisstin
26. kvě 2015

první těhu 12, 20 a 30tt pouze....ted jsem ho měla v 8,10 a 12tt, a už mě čeká jen velký ve 20tt a 30tt...navíc mi ho Dr. taky neudělá, pojištovna to neproplácí 😉

sisstin
26. kvě 2015

někteří Dr. si bud nechají zaplatit "těhotenský" balíček, kdy pak je UZV při každý kontrole, to je spíš v hodně velkých městech a někteří vstřícní ho holt dělají " na černo" nezadávají tam jméno a jsou bez nároku na uhrazení nebo si prostě vymyslí zdravotní problém, proč ho musí dělat častěji.

Moje Dr. si bohužel peníze navíc nevezme, problém si taky nevymyslí....kam jít jinam moc nevím, o gynekology je tu obrovský zájem, je problém někoho sehnat, a berou jen ti, co nemají zařízenou ordinaci nebo jsou před důchodem těsně 😖

sisstin
26. kvě 2015

jinak mě taky nebaví hodinu čekat v čekárně, a pak být v ordinaci pět minut, ale holt to tak je, měla jsem to i v prvním těhu a zázraky jsem ted nečekala též...prostě vyskočim na kozu, šáhne, poslechne srdíčko stetoskopem, sestra zkontroluje moč a jde se domů 😝

veronika182
26. kvě 2015

@sisstin já teda na kozu neskáču =D v čekárně jsem tak max 15 minut, když přijdu dřív, jinak bere na čas. Tlak, váha, obtíže,moč, lehnu na lehátko, udělá UTZ, řekne kolik mimi váží,měří, dá mi fotku a objedná na další kontrolu.

sisstin
26. kvě 2015

@veronika182 ja jen vysetreni cipku pohmatem a poslech srdicka, uzv nedela, jen ty povinne, bohuzel. 😉

sisstin
26. kvě 2015

@veronika182 jo a meri metrem fundus 😉

veronika182
26. kvě 2015

@sisstin to mě zatím neměří nic 🙂

sisstin
26. kvě 2015

@veronika182 no nepotrebuje, kdyz dela uzv, takhle se odhaduje velikost ditete 😉

jajinkaboh
1. říj 2015

Moje DR. ultrazvuk mi dělala v 11týdnu,pak 13týden screening a pak až velký ultrazvuk v21týdnu..takže sem ze své DR byla zklamaná

iveta93
1. říj 2015

Jsem tuším ve 34 týdnu chodila jsem jednou měsíčně + screeningy a teď jdu po 14 dnech a zatím mi dělal UTZ pokaždé. Občas jen rychle aby zkontroloval srdíčko, ale fotku mám skoro z každého měsíce.

fifina86
1. říj 2015

@jajinkaboh ale ona dělá ty ultrazvuky, co jí platí pojišťovna 😉 Máš nárok ze své zdravotní pojistky na 3 ultrazvuky - na zjištění těhotenství, pak se chodí na screening (ale ten se platí), pak v 20.tt a ve 30.tt. Pokud je samozřejmě zdravotní problém, ultrazvuk je častěji.

vrtule333
1. říj 2015

Také ne.Jednou jsem se s mudr.kvůli tomu chytla a ona mi řekla,že pojišťovna proplácí jen ultrazvuky které máš v těhotenské kartičce,že pokud bych chtěla víc,že si je musím zaplatit.Jiné holky mi říkali,že u svého dr. je mají při každé návštěvě....

izzybickerstaff
1. říj 2015

mám ultrazvuk při každé kontrole a neplatím nic...(Praha)

barumat
14. říj 2015

Jsem v 11.tt a dělal mi UTZ dvakrát, jednou v 8.tt, kdy mi řekl, že je to ještě maličké, a předtím v 5.tt, kdy jen zjistil, že je v děloze dutinka (takže vlastně vylučoval mimoděložní t). Dnes jsem byla na kontrole a vyšetřil mě jen pohmatem. Fotku mi zatím nedal žádnou, což mě nijak zvlášť nemrzí, protože na to prvním ultrazvuku to byla jen černá díra v zrní a na druhém větší černá díra v zrní, kde byl na dně pohozený šedý chuchvalec 😀 Trošku jsem čekala UTZ teď, ale moc se do toho nemontuju, vystudovaný doktor je on, tak předpokládám, že ví, co dělá. Fakt je, že u mě vše probíhá naprosto v pořádku a nemám vlastně žádné příznaky krom větších prsou a rostoucího mrněte, takže proč se v tom ještě babrat a pořád na mrně "svítit" jak lampičkou při výslechu 🙂 Ať si pěkně v klidu roste, já si počkám 😉

dita1979
14. říj 2015

Mě dělali ultrazvuk v 6tt, 8tt, 12 tt, 16tt, 20tt no a prostě od té doby každé 4 týdny na gynekologii a 20 tt a 30 tt ještě navíc v porodnici. Myslím, že by se měli dělat každé 4 týdny, ale pojišťovna všechny nehradí. Zaplatila jsem si ještě vedení těhotenství za 1500 Kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru