Holčičky ubírají mamince krásu?

veronika9595
26. led 2021

Nejspíš už jste to slyšely, holčičky ubírají mamince krásu 😁 Já na ty pověry nevěřím, ale na druhou stranu, na každém šprochu pravdy trochu ne? 🤷🏻‍♀️😂 já za chvíli končím 5. měsíc a vypadám fakt příšerně 🤦🏻‍♀️😂 akné, potrhané nehty, a vlasy které nikdy nebyly nic moc, tak ještě navíc přestaly růst... je teda pravda, že pleť i nehty jsem měla horší než většina lidí už před těhu, ale doufala jsem že se to v těhotenství aspoň zlepší, a zatím je to spíš opak 🙄 pohlaví zatím nevíme, ale tak nějak si všichni myslíme že to bude holka.
Vy co máte holky, řekly by jste že na tom něco je ? 😁

any2any
26. led 2021

Kdyz jsem cekala obe dcery, krasu mi to neubralo. 😉

barulina
26. led 2021

Ja ze zacatku vypadala desne u vsech tri tehotenstvi. Pak se to zlomilo a byla jsem sik tehulka 😁 z tech 3 tehotenstvi mam syna a dceru, takze zomu neverim

2hanah
26. led 2021

@veronika9595 Vůbec, to, co popisuješ jsem měla u kluků a jako bonus mi padaly vlasy. U holčičky jsem se líbila i sama sobě a nejhezčí vlasy jaké jsem v životě měla a i bez akné, u kluků to byly přímo velehory hlavně na zádech, musela jsem po těhu i laser, bylo to hrozný a to jsem tam akné nikdy neměla, jen sem tam na obličeji.

maaaadlaaaaa
26. led 2021

@veronika9595 Čekám holčičku, za pár týdnů rodim a neřekla bych, že na kráse ubrala. 😊 Mám nahoře jen 8kg, většinu jen na bříšku, nehty a vlasy mi rostou jak nikdy. Záleží asi i na skladbě stravy, vitaminech a minerálech. V 1. trimestru jsem brala vitamíny pro těhotné a snažila se jíst vše, co bylo pro mimčo dobře. Žádný fastfoody atd. neodbyvala a hýčkala se 🙂. Za mě jsou to pověry, záleží jak to má člověk nastavený. Podle těch všech pověr, které jsou, bych musela čekat klučíka.

jana_zofie
26. led 2021

Mne vsichni rikali, ze to musi byt kluk, presne podle tohoto rceni, takze mi asi moje dcera na krase neubrala :D.l

jako_mala_holka
26. led 2021

Vůbec, naopak jsem měla hezčí vlasy a spravila se mi pleť, no po porodu vlasy hrůza, zbyla mi tak polovina 😆 ale říká se i, že u holcicek bývá hodně špatně a to teda byl mazec doopravdy, takže... 😆😅

lachtanice86
26. led 2021

@veronika9595 blbost

jakreb
26. led 2021

@veronika9595 Nie. Ako mi vsetci hovorili tak som "opeknela" pri oboch tehu. Chlapec a dievca.

klokanka31
26. led 2021

@veronika9595 Podle mě to je stejně praštěná pověra jako ta, že se nesmí v těhotenství věšet záclony a dávat ruce nahoru, že by se miminko uškrtilo na pupečníku... Mně to prý v těhotenství strašně slušelo, takže každý mi předpovídal kluka... No a mám holčičku 😊

fouskovi
26. led 2021

Dva kluky mám a obě těhotenství strašný akné jako v pubertě vlasy hrůza

klokanka31
26. led 2021

@jako_mala_holka Taky ti po porodu padaly vlasy?

jednaholkaa
26. led 2021

@veronika9595 Naopak, ja se pri tehu s holcickou sama sobe libila, i ostatni prave rikali, ze to bude asi kluk 🙂 za to po porodu uz je to jenom horsi a horsi..

makovice88
26. led 2021

@veronika9595 Ja vypadala snad nejlepe za svuj dosavadni zivot, kdyz jsem byla tehotna. Super plet, leskle vlasy, mela jsem fakt smrnc! Mam holcicku 😀

crutela
26. led 2021

U mě to tak bylo.

jako_mala_holka
26. led 2021

@klokanka31 strašně 🙊 ale už mi to začalo zarustat, tak plesata snad nebudu 😁

klokanka31
26. led 2021

@jako_mala_holka No mně právě taky 😨 rodila jsem v květnu, a jako fakt hrůza. Teď už se to zlepšuje, ale stejně mám obavy aby mi něco zbylo 😕

badyr
26. led 2021

@veronika9595 u mě to platí. U syna jsem měla krásnou pleť, vlasy, jak nikdy v životě a všichni mi říkali, jak mi to sluší. Teď jsem těhotná s dcerou a první 3 měsíce mi tak padaly vlasy, že se mě pár lidí rovnou zeptalo, jestli nejsem nemocná, obličej jak puberťák 🙈.... Aktuálně jsem 26.týden a je to lepší a dokonce i vlasy začínají růst.

ajja87
26. led 2021

U mě teda naopak, první holka a teď čekáme druhou... Akné žádné, a to jsem z normálních okolností jak puberťák... Libim se sama sobě, dokonce oblikam věci, které bych si normálně nevzala na sebe(sukně, šaty), poněvadž si v tom jinak připadám strašně tlustá... No a u první mi všichni říkali, že určitě čekám kluka, že mi to strašně sluší... Teď se s moc lidma nesetkavame, takže srovnání jejich názoru nemám, ale pocity, akné,... mam stejně.

dzogobela
26. led 2021

Rika se, ze holky berou krasu a kluci zdravi. U me to tak bylo, u dcery jsem mela silenou plet (ale bylo tp hodne zpusobeno i vysazenim antikoncepce podle me) a jinak nic. U syna jsem prisla u zub, mela jsem nekolikrat rymu, strevni virozu, ale plet krasna jako skoro nikdy 😀

sylvusska
26. led 2021

jsem ve 32.tt a cekame holcicku, mam plet lepsi jak kdy jindy, vlasy perfektni, ktere se masti minimalne. Takze bych to videla jako poveru. Ale vsichni v pocatku mi rikali, jak to bude urcite kluk :D coz teda pry na 100procent neni. Predtim v tehu s dcerou a synem to uz nevim, jak bylo.

sylvusska
26. led 2021

A treba segra porodila pred tydnem, mela dost akne a ti pohlavi nevedeli, ale taky jsme si mysleli vsichni, ze spis ta holcicka zas. A on vykouknul kluk 🙂

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
stanqa33
26. led 2021

ahoj, ja som cakala dievcatko (aj ju mam) a v tehotenstve sa mi zacali robit take flaky po tvari..najskor na lici, a po porode akoby mi to na tvari vybuchlo...cela celucicka tvar bola obsypana akoby pubertalnym akne...ale trosku horsie..cakala som ze dokojim upravia sa hormony a plet budem mat znova taku ako pred tehu...ale bohuzial uz s tym bojujem 3 rokom a nemozem.sa toho zbavit...stale mam.vyhadzanu tvar , raz horsie laz lepsie...hlavne brada a celo..a je to dost neprijemne a bolave..niekedynsi pripadam ako fetak..lebo tak vyzeram a kazdy sa ma na to oyta ci to mam ekzem a preco som.cervena...velmi neprijemne...lenze nemozem.sa toho zbavit a skusala som.naozaj uz vsetko mozne...takze ja tomu ze dievcatka beru krasu verim..ale zas som.stastna ze radsej sa namazem.kremom.ale mam.zdrave dietatko 😉

veronika9595
autor
27. led 2021

Jak to tak čtu, tak tahle pověra je fakt úplně mimo 😂😂 tak snad se za dva týdny už ukáže co to bude 😂

bombat
30. led 2021

Čekám šesté a dle mého pozorování to nefunguje.

veru181
30. led 2021

@klokanka31 Mně na ty vlasy pomohla vlasová maska od Vivapharm s kozím mlékem 🙂 Teda předpokládám, že pomohla ta, taky jsem tou dobou měla jiný šampion a beru vitaminy 😀 Ale pomohlo to právě touto dobou a dostala jsem ji jako dárek od kamarádky, u které si tu masku jiné maminy chválily 🙂

klokanka31
30. led 2021

@veru181 Tak to zkusím taky děkuju za tip

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru