Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

luckamarcu
12. črc 2017

Taky jsem kurak bohuzel...v tehotenstvi jsem to ale omezila na dve cigarety denne...ty nejlehci slimky...nejak tak me to bricho nutilo nekourit...malej zatim bez nasledku,zdravy...pri kojeni jsem uplne prestala bala jsem se,ze to bude v mliku...

rolniczka
13. črc 2017

@normalnimatka tak zaprvé ještě nejsem žádná máma ještě jsme neporodila a zkušenosti mam konkretne třeba od dvou mamin jedna už ma deti v dospelem věku a druha taky a ted ve 40 si poridila s pritelem mimčo neříkám že je to bůhvíjak super ale sám doktor mi řek že nervy z absťáku jsou horší než si tu jednu dvě cigarety zapálit a náhražky? Náhražky neberu nepomohlo mi nic ani nicorete sprej ani el. cigarety o kterých jsem se pozdeji dozvedela ze na nich vzniká závislost nekdo prostě cpe sladké, pije coca colu a žere samé nesmysly já si zapálím dvě-tři cigarety neobhajuju se že to je super ale nejsem z těch co tu vůli mají ještě když jsem nikdy nechtěla přestat člověk prvně musí chtít

eliska_mot
13. črc 2017

@rolniczka Nerozčiluji se. Zkusila jsi, co jsi mohla do těch tří cigaret by to nemělo výrazně škodit. Víš co, stejně se nikdy nedozvíme, jaký vliv to na naše miminko mělo. Je to strašně individuální. Životní prostředí, jídlo, voda kterou pijeme, všechny ty hormony ve všem - nikdy nezjistíme, co jsme čím "způsobili" našemu děcku.

Kouříš málo a udělala jsi pro své dítě maximum, které jsi udělat mohla.

A nervy z absťáku jsou fakt hnus 😢

rolniczka
13. črc 2017

@eliska_mot To souhlasím já se, alespoň snažím jíst zdravé potraviny, mít zdravý pohyb abych to zvěrstvo co provádím něčím uchlácholila ... nepomáhá to, ale to už si ponese jenom moje svědomí

kika266
29. črc 2017

@eliska_mot Jo presne, jestli si dam jednu nebo si sednu k dalnici, tak podle me je ta jedna mensi zlo. Kdyz jsem kojila, tak jsem se cigaret nedotkla, ale ted uz jsem zase trochu zacalo. Jo jsem proste zavislak. I tak to byl pro me masakr. Kamoska je taky dost silna kuracka, dokazala vykourit i tri krabicky, ale jak zjistila, ze ceka prcka, tak to stahla na pet kusu denne, coz pro ni klobou dolu teda.

mamiiinnaa
29. črc 2017

Ahoj Kacito, nerada ale též se přiznám, že jsem kouřila v obou tehu a tuk, tuk, ťuk - kluci jsou bez následků, porodni vaha 1. 3360, 2. 4420. Neříkám, ze je to ok, ale... Ja bych hlavne u druheho sezrala i vajgl

monulec
30. črc 2017

Holky, já jak už jsem tu psala jsem kouřila v těhu tak 5 cíg denně (0.1 mg nikotinu). Po porodu šlus.....neměla jsem na to chuť , kojila jsem do 8 měsíců - potom za 14 dní už chuť začala narůstat - asi jsem taky závislák!!!!!!!😠

Malý následky zatím (ťuk ťuk) žádné nemá!!!!😉

vandatomeska
23. lis 2017

Podle mě každá maminka má vyčitky když kouří během těhotenství, ale sama vím že je docela náročný ze dne na den přestat a sám můj gynekolog mi řekl že to ani není to nejlepší přestat na hned. Kouřila jsem celé těhotenství elektronickou cigaretu. Měla jsem uplně bez nikotinu a ochucený tak mi to docela pomáhalo zahnat myšlenku na normální cígo, ale během toho těhotenství co jsem tu vapour 2 kouřila jsem měla čím dál větší výčitky, že do toho těla posílám malému něco co není správně, že jsem s tím postupně uplně přestala. Hlavně podle mě přitom kojení to není dobře.

iv_ka12
23. lis 2017

Nechápu jak někdo může plánovat dítě a nepřestat kouřit, já přestala kouřit dva roky než jsem otěhotněla. Takže jsem se těm absťákům, který by byly dle vás pro miminko hrozný vyhla,ale pokud chcete aby vaše dítě hned od početí kouřilo, tak je to opravdu smutné. Každej by měl mít možnost volby. Navíc to že dítě v roce je v pořádku a nemá žádný následky je argument hodný toho jednoletýho dítěte, takové věci se táhnou celý život, od astma, po rakovinu v dospělosti. PAK TOHO BUDETE LITOVAT? Přestat jde bez problému. Jde jen o jaký start do života pro své dítě chcete.

rolniczka
25. lis 2017

@iv_ka12 hlavně to chce silnou vůli a tu bouhužel nemám já zase nechápu lidi co přestanou a pak buzerujou ostatní o tom jak je to jednoduche protoze kdyz to zvladla jedna baba tak to musí zvládnou vsechny 😉 ???? Bez urážky, ale slyšela jsem miliony rad zaprvé mi ani jedna nepomohla do života a zadruhé nikdo není dokonalý

iv_ka12
25. lis 2017

@rolniczka jen svou hlouposti ovlivnujes i dalsiho cloveka,ktery by o to treba ani nestal. Az tve dite bude hloupe,nebo bude mit astma,nebo cokoliv jineho,tak se budes ptat proc? Pokud neumis prestat kourit ani ty jak chces vychovavat dite?

rolniczka
25. lis 2017

@iv_ka12 takže astma je prostě jen u dětí kteří kouří jo? To je teda blbost! A nebudu se ptát proč protože se nikdy neptám proč dobří lidé umírají a zlí si vesele žijí dál takový je prostě život a protože kouřím nemůžu mít vychované dítě? Nevím sice tvé IQ ale tohle mi jako argument teda nepřipadá protože inteligence se většinou dědí neslyšela jsem že by se rodily blbé děti jen kuřákum

iv_ka12
25. lis 2017

@rolniczka ne,ale tvoje koureni vse jen podpori. Kdyz je podle tebe koureni v tehotenstvi v poradku,tak proc nesmi kourit deto pod 18let? Proc jsou na krabickach varovani?

iv_ka12
25. lis 2017

@rolniczka to ze chces v tehotenstvi hulit nevypovida o mym iq,ale o tvym.

pavca1982
25. lis 2017

Nikdy jsem si nezapálila a obhajoby od kuřáků neberu.Je to každého volba, ale to dítě si vybrat nemůže,,hodná"maminka mu pěkně dopřeje ,,s.r.a.č.k.y a je jí to fuk, protože kdyby nebylo nedělala by to.A řeči jako,,kouřila jsem, ale dítě je v pořádku"?To možná je teď, ale kdo ví jak ho to poznamená do budoucna.

iv_ka12
26. lis 2017

@pavca1982 naprosta pravda,vetsina lidi si zvoli,jestli bude kourit sami kolem 15let,ale tohle dite si zvolit nemuze a kouri od poceti.. nemit moznost volby je strasne...

gepe
26. lis 2017

@iv_ka12 jsi abstinujici kuřák ne nekuřák. I jájsem abstinujici kuřák a nedovolila bych si soudit druhé. Protože vím, jaké to je přestat a že pro někoho to není jednoduché, je to o hlavě. Přestaň moralizovat, kazila jsi své zdraví, měla jsi s Tvym postojem a prezentací zde, na děti myslet dřív a vubec nezačit kouřit.
@pavca1982 nesuď, může se Ti to někdy vrátit, byť jinak.

pavca1982
26. lis 2017

@gepe 😚

whoknows
26. lis 2017

Kouřila jsem zhruba od patnácti let a když jsem zjistila, že čekám dceru (tenkrát mi bylo zhruba 24, okamžitě jsem s tím sekla, absťák neabsťák. Od té doby už nekouřím, mám další dvě děti a nechci aby moje děti viděli, že je to něco "normálního", aby v tom vyrůstaly tak jako jsem v tom vyrůstala já. Podle mě je výchova dětí o zodpovědnosti a nevidím jako zodpovědné učit děti, že je v pořádku si vědomě ubližovat. Ještě dodávám, že můj otec, který kouření vždycky tak obhajoval a nebo zlehčoval zemřel před dvěma lety v 63 na jeho následky velmi ošklivou smrtí.

gepe
26. lis 2017

@pavca1982 já jen, že jako nekuřák asi těžko posoudíš jaký mělo vliv kouření na Tvé děti v těhotenství. A s cizimi se nepusinkuju 🙂 😉

pavca1982
26. lis 2017

@gepe a to já zase klidně jo👏

leymea
26. lis 2017

Ja jako kuracka nepochopim a hlavne nesnasim kdyz zenska v tehotenstvi ci pri kojeni kouri. Ja to proste nepochopim. Je to smutny ☹ kourila jsem 10 let nez jsem otehotnela. Krabicku denne. Silnejsi kurak. Prestala jsem ze dne na den. Zadnej abstak. Naopak to bylo jednoduche, protoze jsem to delala pro syna. A aby mi gynekolog rekl, ze je lepsi neprestat uplne? Tak to jsou dobry kecy. Abstak mu nijak neublizi, cigarety bohuzel ano. Kazdej at si dela co chce.

bayt
26. lis 2017

@rolniczka Vůnec nechápu lidi, kteří chlastají alkohol nebo kouří v těhotenství. Nechápu to, nechci být ošklivá, ale já mám o toho drobečka takový strach. A to někdy i kvůli blbostem. Chci, aby mu bylo prostě dobře. Dobrovolně mu ubírat živiny, kyslík a zamořovat ho toxickým odpadnem z kouření, to bych se zbláznila úzkostí, co mu to provádím.

Jako pardon, ale jsou celé programy odvykání kouření, kde spolupracuje psycholog (někdy i psychiatr), podpůrná medikace atd. Je to každého svobodná vůle, jestli do toho programu nastoupí a kouření zamezí ještě před otěhotněním.

Samozřejmě vím že existují matky, které dokonce u těhotenství i fetují, chlastají první ligu, je to smutné, ale je to tak. Stejně mě to ale pokaždé dost šokuje.

slimacikmia
26. lis 2017

Fajčiari sú sebci, ktorí myslia v prvom rade na seba. A tí, ktorí sebci nie sú, sú schopní prestať fajčiť kvôli tehotenstvu a deťom, alebo partnerovi, to je jedno, proste aby svojim nezdravým zlozvykom neobmedzovali a neohrozovali niekoho ďalšieho. V dnešnej informovanej dobe, fajčiť nie je nič iné ako lenivosť zistiť si o tom podrobné informácie a nezodpovednosť voči sebe a ostatným.

evik19
26. lis 2017

Holky, je hezké, ze si dokážete obhájit, proč v těhotenství dál vesele kourite, přestože víte, ze to vašim dětem škodí, jak těm narozenym, tak nenarozenym. Nam ostatním do toho ve finále nic není, třeba zrovna vaše děti opravdu budou v pořádku, třeba by to astma a nizkou porodní váhu měly tak jako tak, třeba byste se svych vnoucat stejne nedozily, protože byste tu rakovinu nebo infarkt dostaly tak jako tak... je to jen vas život a život vašich dětí, jste dospělé, tak si dělejte co chcete... Jen, pokud můžu prosit, odpusťte si to cigo aspoň na hřištích a v dětských venkovních hernach, jsou tam i děti maminek, které detem nedávají nikotin uz pred narozením, aby pak náhodou netrpely abstakem a verte tomu nebo ne, dokonce svoje děti ani neberou k dalnici a na zahradky, kde se kouří (+na další nesmyslná místa, která jste zde uvadely jako horsi zlo, nez je ta vase jedna cigareta.) A než se tady začnete ohánět tím, že tohle byste vy nikdy neudelaly, tak si sáhněte do svědomí,jestli to, co děláte svým vlastním dětem neni ještě mnohem horší.

pavca1982
26. lis 2017

Poslední příspěvky konečně dávájí smysl😉díky

kristyn.g
26. lis 2017

kouření v těhotenství to je hnus při kouření ubývá z krve kyslík a přibývá kysličník uhelnatý, dítě se dusí... je zjištěné že po jedné cigaretě dítě trpí nedostatkem kyslíku i několik hodin... no náádhera, fakt hodné maminky...

mari90
26. lis 2017

Dopredu predesilam nejsem kuracka a nikdy jsem nebyla. Popravde maminky, ktere kouri odsuzuju a nesnasim, kdyz nekdo kouri predemnou nebo pred mym ditetem. Vim, ze zavislost je zavislost a tezko se ji zbavuje, ale kdyby vam rekly, ze mate rakovinu plic take byste neprestaly?

Jinak jsem chtela napsat svuj poznatek z porodnice, kde jsem lezela s dvema matkami kurackami. Obe kourily jak v tehotenstvi, tak posleze i v obdobi kojeni. Obe deti se narodily sice v terminu, ale s velmi nizkou porodni.hmotnosti, vazily tolik co ma dcera narozena ve 33tt, tor mluvi dle me za vse.

luckamarcu
26. lis 2017

Otázka autorky zněla viz. nahoře.. Tzn. Odpovídám, neflusu po nikom, každyho věc... Jeho život jeho dítě.. Já kourila též v těhotenství... Kolik a atd nemusím psát,ale bylo to minimum z minima... Odpovidam na dotaz autorky ... nemělo, malej byl vyvolavane váha 3750...zdravy.. Samozřejmě doma nehulim.Myslím že jsou horší podmínky pro děti. Např. Neúplná rodina, vystresla matka, hystericka matka, hádky doma, chlastani a atd... Tím netvrdím že je to v pořádku, ale každyho věc, nikoho nesoudim.

opifka
26. lis 2017

Ja kourila obvykle krabku na den a pul, nekdy i vic. U obou synu (u prvniho jsem do toho spadla zas, kdyz mu byly dva roky), jak se objevily dve carky na testu, tak uz jsem si zapalit nedokazala. Svedomi, mozne vycitky...zodpovednost. Od te chvile jsem si proste nedala ani praska. Poprve to sice nevyslo, ted uz musi .. tehotenstvi beru jako velkou vyhodu a argument, proc prestat. A uprimne, hnusi se mi pohled na tehule nebo maminky s kocarky, co maji zvaro v ruce a neboji se toho ani na verejnosti. Cudila jsem jen doma na balkone, nikdy ne v byte (nemam rada nacichly veci jak z pajzlu) a mimo dosah syna. I kdyz se mi kolikrat venku kroutila huba, vlastni hamba mi nedovolovala ani cvaknout zapalovacem :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru