Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

rolniczka
26. lis 2017

aby clovek prestal kourit to hlavne musí chtít sám a nikdo jako psycholog a psichiatr mu v tom moc nepomůže prostě tam musí být hlavně vůle. Já se neobhajuji ale argumenty, že dítě bude hloupé, nešťastné apod. jsou pro mě sračky dělám pro prcka co můžu ale 3cigára denně si neodpustím. Zajmalo by mě kolik z vás matek jedlo třeba pestrou stravu mělo každodenní pohyb a pod. všechno ovlivňuje těhotenství tak si taky sáhněte do svědomí já si třeba nedala ani sklenku vína, nepila jsem alkohol jedla jsem jen doporučené nebo doma vypěstované potraviny, každého věc prostě moje matka kouřila jen v pubertě a nevychovávali mě v kuřáckém prostředí tak proč kouřím já i můj bratr? Vzpoměntě si až budou vaše děti kouřit a moje třeba ne...třeba budou zdravější než ty vaše chraň bůh aby byly zdravé, a třeba i já přestanu dříve než bude prcek vědět co to kouření vlastně je a u druhého nebudu kouřit vůbec kdo ví co a jak bude .... ale soudit nikoho nebudu ať si dělá každý co chce jo a ještě jedna věc nikotin se drží v těle 3 roky takže matky ktere viděly dvě čárky a sekly stím si asi myslí, že to jejich mimčo vůbec neovlivnilo protože přestaly brzo 😉 HA HA HA

morningstar
26. lis 2017

@rolniczka umis si to obhajit hezky, hlavni je, ze tomu veris ty a muzes si tak bez vycitek dorat cigo. Mozna jsem jedna z matek ala chodici encyklopedie, ale to, ze koureni v tehotenstvi (pokud vim, tak ty ted dokonce kojis) je skodlive o tom tady snad debatovat nebudeme ze ne... 😀
Toto co pises jsou akorat hloupe vymluvy nepokorneho sobce, ktery neni ochoten si kvuli ditete odpustit cigaretu.

rolniczka
26. lis 2017

@morningstar děkuji

iv_ka12
27. lis 2017

Až bude moje dítě kouřit, tak si to zvolí samo, nezvolím mu já že musí kouřit už děloze, nebo z mateřského mléka., když budu kouřit v těhotenství nebo při kojení, každý má právo na vlastní volbu,stejně tak tvoje dítě. Třeba by si tuhle volbu nezvolilo. 🙂

kaliopea
27. lis 2017

ja jsem pred prvnim tehotenstvim kourila prvni ligu,minimalne krabicku denne...byla jsem fakt silnej kurak,v t dobe jsem hulila tezky Startky,kdyz jsem zjistila,ze jsem tehotna s prvni,ani me nenapadlo,ze bych kourila dal...me hrozne desila ta predstava malyho mimca,jak se chudera dusi proto,ze ja si nejsem schopna odpustit cigaro...nekourila jsem ani celou dobu co jsem kojila,mala se sama ve 13 mesicich odstavila,kourit jsem pak nezacala,ale kdyz jsem vyjimecne sla nekam posedet,dopadlo to tak,ze jsem si zapalila 😀 ale vzdycky jen v hospode nebo kavarne,doma nikdy...ted u druheho je jasny,ze uz si nezapalim a moc doufam,ze to vydrzim a nezacnu uz nikdy zase kourit...muj manzel je kurak a hrozne mi vadi,jak je z nej citit kour!Mam ale nekolik kamaradek,ktere bohuzel kourit v tehotenstvi neprestaly,deti maji zatim zdrave,ale kdo vi...a abstaky jsem mela taky,ale daly se zvladnout 🙂

bayt
27. lis 2017

@rolniczka Kdyby to bylo jen o vůli, neexistují třeba protialkoholní léčebny. Je to prostě závislost jako každá jiná a dá se léčit.

rolniczka
27. lis 2017

@bayt no ale do protialkoholní lecebny se musí alkoholik taky prihlásit sám
a vubec přijde mi to jakoby ženské které kouří nemohly mít děti protože je to hnusné a kdo ví co všechno takze prvne musí přestat a pak mit díte takze treba ve 40? nebo vůbec? Děláte jako bych to foukala přímo na malého nemyla si ruce ani pusu a uspávala ho se žvárem v ruce a navíc jsem zvědavá kolik jste toho studovaly že víte všechno placenta je od toho aby odbourala škodliviny a do mléka se dehet taky nedostane no a perlička na závěr všechny které jste přestaly v těhotenství tak vaše dítě stejně přijmalo nikotín protože ten z těla nezmizí jen s odložením cigarety takže asi tak 😉

looolaaa
27. lis 2017

@rolniczka ták jasně - přestat kouřit a myslet si že tělo je vystavené tomu samému jak kdyby tahalo ty smrady everyday - HAHAHA 😀
kde se zas toto psalo 🙄 to bude nějaká odborná literatůůůůra 😅

ale jinak jsou to Vaši potomci - máte plné právo už od prenatálního vývoje s nimi zacházet dle libosti - tak prosím 🙂

rolniczka
27. lis 2017

@looolaaa Už jsem to napsala i jinde ve foru lidi poplácejte se po čele, protože vy fakt věříte všemu co člověk napíše, jelikož se mi narodil malý už nemám čas vyhledávat nejkonfliktnější fora a dělát si z lidí blbce, příště možná, až budete někde číst nějaký článek dáte na své instinkty a né na kecy, které vnich píšou různí lidé a tak se možná ještě občas za TROLLING zasměju, ale už opravdu není tolik času co bývalo možná bych doporučila články on Markéta Kuča třeba se taky pobavíte 😉

dominikaromanova
27. lis 2017

Opět další diskuse u které se člověk při pročítání různých příspěvků celkem dosti pobaví.
Jen na úvod chci dodat, že nejsem kuřák a nikdy jsem nebyla, ale rozhodně mě názory tipu: „Když jsem zjistila, že jsem těhotná, okamžitě jsem přestala kouřit.“ zvedají ze židle, protože pokud zde chcete někoho moralizovat, nejprve jste měly přestat kouřit minimální 1 rok před otěhotněním, abyste z těla ten sajrajt částečně dostaly. A ruku na srdce, pochybuji, že jste hned po oplodnění věděly, že jste těhotné. Nehledě na to, že předpokládám, že se v 99% jednalo o plánované těhotenství, tudíž nepochopím, proč jste přestaly kouřit až ve chvíli, kdy na testu byly dvě čárky.
Tímto samozřejmě nechci obhajovat kouření v těhotenství nebo kouření celkově, ale myslím si, že byste si milé dámy měly nejprve zamést před vlastním prahem, než zde budete odsuzovat a moralizovat někoho jiného.

leymea
27. lis 2017

Jak nekdo muze obhajovat koureni v tehotenstvi. Smutny. Takze diky placente se k mimcu nic nedostane, a do mleka taky ne. Rikam si proc jsem ja debil prestala kourit kdyz bych vlastne mimcu nijak neublizila 😀 at si koureni v tehotenstvi ci pri kojeni obhajuje kazdej jak chce, ale ja to vidim jako nejvetsi hnus a sobeckost ☹

bayt
27. lis 2017

@rolniczka Nechci se zapojit do nějaké hádky, jen dávám konstruktivní návrh pro ostatní, co to třeba budou číst. Na odvykání nemusí být člověk sám a je to pak o mnoho snazší a posílí to i tu vůli. Někdo nemá vůli na to skončit zcela sám.

Jinak já měla dva semestry anatomie no, když už se ptáš.

leymea
27. lis 2017

@dominikaromanova tady bych spis videla problem v otehotneni a kdyby koureni pred otehotnenim melo vliv na plod a byl by nejaky problem tak by doslo k samovolnemu potratu. Ale verim, ze kuracky muzou mit vetsi riziko mimodelozniho tehotenstvi.

zuzkka88
27. lis 2017

@rolniczka To jak uvažujete (a nejen Vy), se jmenuje kognitivní disonance. Pojem z psychologie. Zkuste si o tom něco přečíst. Snažíte se jen obhájit svoje stanovisko, abyste na něm nemusela něco měnit. Přetvořila jste si realitu a fakta k obrazu svému. Ale bude fajn, když zauvažujete nad tím, že skutečnost je někde jinde. A že dítěti ubližujete, ať už tomu chcete věřit, nebo ne. Přeji hodně štěstí.

rolniczka
27. lis 2017

@bayt anatomie je předce stavba těla,orgánu,buněk a tkání tam jste se dle mého uvážení asi vliv kouření moc neučily ne? Ale to je vcelku jedno máme v rodině vysoce postavené doktorky ( Lucie Sikorová, Monika Sikorová ) a zde vidím ten stejný problém obě studují to samé a každá má úplně jiný pohled na nemoc a její příčiny. Proto si myslím, že mužeme mít medicínu vystudovanou horem dolem, ale stejného závěru se nikdy nedopátráme až teda na to že kouření je škodlivé na tom se shodneme snad všichni . Žijí totiž lidé kteří se dožijí vysokého věku ikdyž kouří a jsou lidé kteří nepáchají žádné zlo a umírají v nízkem věku až budou tyhle skutečnosti prokázány proč se tomu tak děje budu se nad nimi pozastavovat

rolniczka
27. lis 2017

@zuzkka88 jen chci upozornit že psychologie přes pc je taky dost vtipná jelikož já nekouřím 😉 přeju hezký den

leymea
27. lis 2017

@rolniczka 😀 😀 😀

looolaaa
27. lis 2017
zuzkka88
27. lis 2017

@rolniczka Ani není (a pokud nekouříte, tak nevím, proč sama v diskuzi píšete, že ano, kdo se v tom má pak vyznat, ale to je fuk). Nicméně nějaký důvod, proč kouření v těhotenství obhajujete (ať už sama kouříte nebo ne), máte. Možná Vaše matka kouřila , nebo někdo z vašich blízkých, přátel... Tím chci jen říct, že Váš úsudek a sběr informací, které se Vám hodí, nemusí odpovídat tomu, jak to skutečně je. 😉 Pěkný den

editah222
27. lis 2017

Přestala jsem kouřit asi rok před otěhotněním, i když jsem nečekala, že to bude tak dlouho trvat 🙂 V těhotenství jsem si nezapálila ani jednou a v době kojení taky ne.
Nevím jak moc kouření ovlivňuje plod, ale protože bych nechtěla, aby moje děti byly v zakouřeném prostředí tak nevím proč by v něm mělo být miminko/plod.
A ano, kouření srovnávám s alkoholem nebo jinýma drogama, prostě to není nic pro dítě. Pokud si člověk huntuje zdraví je to v celku jeho věc, ale rozhodovat za dítě ještě prenatalním období mi přijde blbé ;)

morningstar
27. lis 2017

@rolniczka zajimave jednani. Hlavne ze nemas cas vyhledavat nejkonfliktnejsi diskuze. V profilu mas vek 24, me tve jednani prijde spise na 18.

mishacerna
27. lis 2017

@rolniczka to je teda hodne zjednoduseny pohled!!! Prece placenta zdaleka vsechno tedy nepobere😀😀😀co infarkt placenty, abrupce placenty atd.? Vyzivuje dite 9 mesicu, zivotne dulezita, tak proc ji nicit hned od zacatku? To jste me pobavila!!! Dite zname, co omezila koureni v tehu, ma presto zdravotni problemy! Jen tak pro informaci...a jina kourici tehotna ma zas velky problem s cevou, co vede krev a ziviny z placenty do ditete. Od poceti je osizeno o kyslik a ziviny, chudera! Nicmene, matkam to je fuk, klasika😀

mialagia
27. lis 2017

@rolniczka já se taky nechci zapojovat do hádek, jen nechápu proč tu furt opakuješ ten nesmysl s nikotinem, z toho je vidět, že o tom nic nevíš, protože ten se z těla dostává naopak velmi rychle, v řádu minut! a proto je btw tak návykový..logicky😉

Jinak každý svého štěstí strůjcem..

baraskaska
27. lis 2017

U nás v okolí znám několik kuřácek které sice omezili ale nepřestali kouřit a žádná z nich nemá dítě nějak odlišné. 🙂 moje babička kouřila u všech třech děti a vliv to nemělo. Já byla před první dcerou kuřačka ale ve chvíli kdy se objevili jasně dvě čárky na testu jsem přestala. Aniž bych u toho nějak trpěla. Prostě to šlo samo, jakoby můj mozek měl tlačítko konec kouření 😀 teď jsem podruhé těhotná a opět jsem bezproblémové přestala. Dle mého bych nejdřív zkusila přestat a až pak když by to vážně nešlo bych se ptala co to může mít za následek. 🙂

slimacikmia
28. lis 2017

@rolniczka hodnotenie podľa tvojho "sebaprezentovania" v tejto diskusii: mala som spolužiačku na strednej a myslela si o sebe, že je v poriadku. Teraz sa lieči, hádam sa z toho dostane. Psychika je krehká vec...

sylva01
30. lis 2017

Ahoj chtěla bych jen něco k tématu. Kouření v těhotenství určitě není správné,ale chci se podělit o své zkušenosti. První těhotenství před 8 lety já tehdy nekuřačka a skončilo to molou. Další těhotenství před 6 lety,to jsem byla příležitostnou kuřáckou a hned co jsem zjistila že jsem těhotená tak jsem si nezápalila. Skončilo to spontánním potratem v 8 tt. Třetí těhotenství před 3 lety a to stejný jak přez kopírák jen s rozdílem,že šlo v 10tt o zamlklý potrat. Do 4 těhotenství jsem se rozhodla,že už kouřit nebudu ale bohužel v 7 tt spontánní potrat. Pak jsem začla kouřit jak kamna,hlavně na nervy dost mi to pomáhalo. Nyní jsem ve 13tt vše vypadá v naprostém pořádku. A víte co kouřím. Dám si tak 3cig/den. Když mám velkou chuť tak si prostě zapálim a zatím zdárně pokračujeme. Tak bych jen chtěla poprosit ty zapřísáhlé odpůrkyně kouření občas je vážně lepší mít v pohodě psychiku a zbytečné se nenervovat. Každý ví,že kouření není uplně to správné,ale taky většina to hodně omezí a postupně až budou pripraveny tak třeba i přestanou,ale dát si 2-3 cig je určitě menší zlo než se stresovat. 🙂

hanih
30. lis 2017

@sylva01 A nebylo by lepší dát si dohromady psychiku jinak, než s pomocí cigaret? Pro mě rozhodně lepší, než třikrát denně dusit své ještě nenarozené dítě a cpát mu do těla sajrajty...

mialagia
30. lis 2017

@sylva01 mno jo jenže tím že si dáš ty 2-3 cigarety denně se naopak v tom stresu permanentně udržuješ, protože jsi ve stavu stálého absťáku, nikotin se z těla vylučuje rychle, takže máš hned chuť za chvíli znovu a stresuješ se tím, že si to odpíráš..zatímco kdybys přestala úplně, máš absťák pár dní a pak klid napořád🙂o tom že dusíš svoje dítě se tu ani snad bavit nemusíme..☹

mamiiinnaa
30. lis 2017

@sylva01 asi si nečekala, ze Tvůj příspěvek ocení poplacanim po rameni, ale faktem je, ze Tvůj příběh je vskutku zajímavý. Každopádně Ti moc držím palce, ať to vyjde a ty v cervnu porodis zdrave miminko. 😉

absintka19
30. lis 2017

@sylva01 preju ti aby jsi mela zdrave rite, nezapomen kourit i kdyz budes kojit, kdyz si se tedy vydala cestou nicim zdravi svemu diteti. Klidne si slehni i neco tvrdsiho jen at jsi v pohode(s tym prijdes priste?) ...To je mi ale pristup...pak tu prosim nepis dotazy, nevim co s miminkem, stale breci, jsem vycerpana (ma abstak), v noci mu pipa monitor dechu (vypadava dech-plice plna sajrajtu)....a kdo rika ze koureni nevadi je pekny bl*ec, nikotin prechazi uz do vajicka (muj DR.primar v CARU o tom take pise...)
Ach jo, a jsou matky co by dite chteli a mit ho nemuzou...
Ale jak se Rika : Karma je zdarma....jen chudak dite.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru