Jméno pro třetí holčičku. Co myslíte?

24. bře 2021

Ahoj, je to trapný, ale nemůžem se dohodnout na jméně. Máme Honzíka, Madlenku a Klárku. Příjmení, ke kterýmu s hodí cokoliv. Líbí se nám tradiční jména. Chtěla jsem Aničku, ale tu má švagrová, se kterou se sice moc nevídáme, ale pro klid v rodině... Jenže nic moc jiného nás prostě nenapadá, aby se to líbilo i druhému. Kalendář už znám nazpaměť, i Knappovou, ach jo :/

pipi_puncocha
24. bře 2021

Co Adélka, Anežka...? Ale jestli chcete klasické jména a jste na mrtvém bodě, tak nevím, jestli ti to nějak pomůže.

levandule_k
24. bře 2021

Mně se líbí Barbora, Michaela, Helena, Andrea, Viktorie je spousta krásných jmen, ale svým způsobem mi přijde absurdní ti říkat, co je pěkné 🙂 Výběr jména je strašně subjektivní. Třeba Valerie je pěkné jméno, ale zkratka Valča, Valinka mi nejde přes pusu. Pro mě je důležité, aby se jméno dala dobře a hezky zkracovat.

autor
24. bře 2021

@levandule_k Jááá vííím, taky mi příjde absurdní se ptát 🙈 Ono je dost pěkných jmen v základním tvaru, ale pak se špatně zdrobňují, Bára je hezká, ale tak se jmenuje švagrová, Eliška, Anežka a ty co jsou zdobnělé se mi nelíbí, ty co jsou odvozené od klučičích jen taky ne, je to s náma těžký...

bramarfi
24. bře 2021

Alžběta 🙂 Klasické a velmi variabilní jméno 🙂

tynka9
24. bře 2021

máme Alžbětku - je tradiční, ale myslím ,že ne tak časté... Ale jinak jsem na tom podobně, akorát čekáme "teprve" třetí, Máme Václava a Alžbětu, a na třetím se ne a ne dohodnout. Roli hraje i hooodně veliká rodina, ve které už mraky jmen je použitých a nechceme se úplně opavkovat... a naše strašně dlouhé příjmení. Líbí se nám z holčičích třeba Magdalena, ale měla by fakt ukrutně dlouhé jméno 😀 tak pak leda doufat, že nezklame intuice a bude to kluk (chceme překvapení) 😀

keksik002
24. bře 2021

No a co Maruška, Michaela, Zuzana, Andrea? 🙂

majvik
24. bře 2021

á, koukám ty máš doma sbírku mých oblíbených jmen🙂 a když přidáš ještě Mariánku, bude to kompletní😀

lv
24. bře 2021

Markéta, Elena, Alena.. Evelína už je moc?

saarunka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamikry
24. bře 2021

Napada me treba Dorotka, Josefina, Antonie, Alzbetka. Ja jsem chtela Malvinu, ale narostl ji pindik. 🙂

ivule95
24. bře 2021

My máme Alenku a Ivetku. Ještě se mi líbila Elena a Klára

klokanka31
24. bře 2021

Anežka, Emily, i tu Aničku... Bych neřešila že jí má švagrová...

garpova
24. bře 2021

A co místo Anna dát Hana.😉 Jinak my máme doma Františku a tam se najde spousta možností, jak jí říkat.

misicka03
24. bře 2021

Anežka, Amálka, Terezka, Vendulka, Verunka

codal
24. bře 2021

Rozárka, Amálka, Dorotka,Verunka, Mariánka.

teeerez
24. bře 2021

A co Maruska? Za takova nejtradicnejsi jmena vnimam prave Anna a Marie - kdyz nejde Anna, sahla bych po Marii

87pavlina
Autor odpověď smazal
Zobraz
jaja01k
24. bře 2021

Veronika, Zuzana, Andrea.

levandule_k
24. bře 2021

Záleží jaký máte vztah s švagrovou 🙂, ale může být poctěna, že dáte stejné jméno jako má ona 🙂

juliemichal
24. bře 2021

pokud naše nepláňovátko,bude holka,tak to bude Anita Marie.jinak ještě se mi líbí Melanie,Natálie

kaaacaaatkooo
24. bře 2021

Všechny vaše děti mají svátek v létě, vybrala bych asi nějaké letní jméno 😉
Zuzanka, Amálka, Karolínka, Kristýnka, Hanička, Evelínka 🙂

drzticka81
24. bře 2021

Martinka je letni a uzs e moc nedava 🙂

nikoulinka
24. bře 2021

Já chtěla Tamarku, Anežku... Ani jedna mi doma neprosla, tak máme Leontýnku 😅

terinka86
24. bře 2021

Mně se líbila Alžběta a Helena, ale obě máme v rodině, takže smůla. Pak jsme měli ve výběru Martinu, Magdalenu a Josefínu a nakonec máme Dorotku.

autor
24. bře 2021

@levandule_k Vztah máme neutrální, ale další švagrová je Klára, a tu už máme =)

autor
24. bře 2021

@kaaacaaatkooo Karolína se mi líbí, jen nevím, jak jí nějak hezky zdrobnit jinak než Kája... Karol, Karolka, Karolí, Lili? Nějak mi to nejde přes pusu...

levandule_k
24. bře 2021

Kari, Karča, Karinka

klokanka31
24. bře 2021

@nikoulinka Leontýnka je hezké jméno 👍

adenka84
24. bře 2021

My máme Marušku a Aničku.. říkáme jim mnoha způsoby používáme i oslovení Marie a Anna.. kdybychom měli další holčičku byla by to asi Apolenka, Alenka nebo Helenka.. to so mi moc libí.. chlapeček Josífek, Jeníček, Antonín, Venoušek popř Tomáš.. Miluji naše česká tradiční jména.. krásně zní a jsou slušivá... Sluší jak dětem, v dospělosti a i ve stáří..

magdasan
24. bře 2021

Tak dát Adriana, a říkat jí Ani 🙂 Já mít další holčičku tak je to Adina.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru