Mohu ještě cestovat v 31. týdnu těhotenství?

rendolf3
29. dub 2016

Dobrý den, chtěla bych jsem se zeptat jak je to s cestováním v těhotenství? Plánujeme návštěvu rodiny v červnu cesta autem asi 330km. Budu v 31tt mohu ještě cestovat? Dřív nám to nevychází.. 😒

odula
29. dub 2016

jestli je a bude všechno v pořádku... proč ne? já jsem cestovala v 35 tt 800 km. Autem. A v poho ;) záleží asi taky na tom, jak se budeš cejtit... každopádně šťastnou cestu. 🙂

andreaandrejka
29. dub 2016

Pokud bude všechno v pořádku a nebudeš mít komplikace tak určitě jet můžeš 🙂 330km není zase taková dálka 🙂

pacie
29. dub 2016

Já v 36tt jela autem 4hodiny na bráchovu svatbu a dá se to zvládnout 🙂

modejkun
29. dub 2016

Pokud je to ale do zahraničí je spíš problém s pojištěním, ne?:/ Nevím jak jste to měly vy, ale já vůbec netušila, že nad 27tt mě už téměř nikdo nepojistí! Jinak po ČR hodlám jezdit vesele dá, pokud bude vše ok!l🙂

odula
29. dub 2016

@modejkun je to nad 27. tt? jedem do zahraničí v létě a přemýšlíme kdy přesně....

modejkun
29. dub 2016

@odula jak která pojišťovna, většina je do 26tt, pak třeba ERV Evropská to má o něco dýl..

odula
29. dub 2016

@modejkun jejda, díky za připomínku. se všemi těmi screeningy a kontrolami a zvracením... jsem tohle uplně vypustila.

modejkun
29. dub 2016

@odula není zač, mě to teda docela zaskočilo, teprve nedávno jsem se to dozvěděla. Trochu podpásovka!🙂

ivcaz
29. dub 2016

Já těhotenství docela proraisovala (dokonce 3x letecky - naposled právě v tom 26. týdnu, co naposled krylo pojištění), ale takhle ke konci bych už byla opatrnější. Pokud je to po Čechách, příp. Slovensku a v dosahu nějaké větší nemocnice, tak asi ještě možná. Člověk může být bez komplikací a pak se to pose*re během chvíle - moje osobní zkušenost, žádné předchozí komplikace jsem neměla, subjektivně totálně v pohodě a nebýt plánované kontroly, která vyústila v bleskového císaře, tak tu prcek není. Nechci strašit, taky znám lidi, co ještě v den porodu někde cestovali a nic se nestalo, ale je třeba, aby člověk sám zvážil riziko, jde o Vaše miminko, a to že jiní měli kliku, nevylučuje případné problémy u ostatních.

evulina77
29. dub 2016

@rendolf3 no já třeba při posledním těhotenství delší jízdu nedávala v pozdním těhotenství skoro vůbec. Malá v břiše dělala šílený veletoče a bylo to nepříjemný. Jako miminko jízdu autem nesnáší taky a zvrací a zvrací. Tak si myslím, že už v tom břiše jí bylo blbě a asi i tam zvracela 😀 .
Ale tématu, může to být v pohodě, ale taky nemusí. Pokud je to do zahraničí, tak bez pojištění ani ránu. Jinak základ je dělat časté přestávky, projít se, dost pít, hýbat nohama a věřit, že bude dobře... Nebo ať přijede rodina za tebou...

lotrinkas
30. dub 2016

Jasně, autem nevidím žádný problém. Jsem 37. tt a denně řídím a budu až do porodu, 31. tt to je ještě 7. měsíc, pár hodin v autě bez problému dáš, přeci nejsme nemocné 🙂

dasadigi
4. kvě 2016

Také bychom s mužem rádi ještě na 5 dní do Itálie, příští týden, budu 30. tt. Doktorka v pondělí říkala, že je vše v pořádku a můžeme jet. Pojištění ještě udělá ta ERV pojišťovna. Tak uvidím, musím se rozhodnout do pondělí 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru