Na co přispívá těhulím VZP?

frndafrrr
23. čer 2015

Ahoj maminky 🙂
Co jste si nechali proplatit od Vzp, nebo na co máme nárok? U prvního dítka jsem nečerpala nic, ani jako těhotná, ani na miminko. Když ted poslouchám kamarádku co vše jí proplatila pojištovna a co od nich pro mimčo dostala (nemá ovšem VZP) příjde mi škoda nečerpat nic, když zdravotní člověk platí. Díky za tipy a zkušenosti 🙂

linee
23. čer 2015

Prihlas se do klubu pevneho zdravi, prehled, co muzes cerpat je tady - http://www.klubpevnehozdravi.cz/maminky/
Jinak při prihlaseni dítěte u VZP dostavas kufrik se vzorky pry.ale také jak kde.

petrasipkova1
23. čer 2015

vím, že jsem prošvihla příspěvek na prvotrimestrální screening, na cvičení jsem chodila, ale nemám účtenku, takže to taky nic, teď jsme platili přítomnost otce u porodu a až se Steluška narodí, a půjdu jí nahlásit, tak to tam hned dám, takže alespoň něco. Na jejich stránkách je to dobře popsané.

maqggienka
23. čer 2015

Já si nenechala proplatit nic. Screening jsem neplatila a kvůli stovce, která se platila u porodu, se mi tam nechtělo. Přispívají max. 500,-
Kupovala jsem si odsávačku, ale přišla jsem na to pozdě, že na ní přispívají. Takže bohužel nic.

terunka88
23. čer 2015

Nechala jsem si proplatit přítomnost otce u porodu 😉 U nás se platilo přesně 500 Kč.

betelgeuzz
23. čer 2015

Určitě je škoda příspěvek nevyužít. Za mě tehdy bohužel příspěvky zrušili a obnovili, až jsem měla obě děti na světě, ale určitě bych využila na těhotenské cvičení a předporodní kurz, nebo na odsávačku mléka, kterou jsem pak potřebovala.
I teĎ příspěvky využíváme, kupujeme na to permice na plavání, holkám jsme dali proplatit cvičení.

scruffy
23. čer 2015

Mají to rozepsané na stránkách jejich Klubu pevného zdraví, já si nechala od dr. vypsat účtenku za prvotrimestrální screening a nechala si 500 Kč proplatit, je to lepší než nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru