Nadměrné vypadávání vlasů před a v těhotenství

tehunehu
10. kvě 2015

Holky, máte s tím některá problém? Mě po umytí vlasů, vypadne až 300 ks, některé i s cibulkou ☹ ☹ ☹

lv
10. kvě 2015

i s cibulkou? to vypadávají normálně, ne? že vlas.kořínek odumře, a vypdne a na jeho místě vyroste vlas nový..a 300vlasů? to jsi to snad počítala?

tehunehu
autor
10. kvě 2015

jojo, pokud máš takhle problémy s vypadáváním, tak to i musíš spočítat, aby jsi právě zjistila, jestli to je nebo není v normě. 😉 . a normálně nemusejí vypadávat s sibulkou, někomu se nadměrně lámou 🙂

lv
10. kvě 2015

na počítání vypadlých vlasů bych musela mít nějakou helmu jako kosmonoaut, aby mi náhodou vlas, co spadne po zádech na podlahu neunikl, ne? Je to nějaký žert? Já tedy vypadávání extrémní zažila po porodech, kdy je to normální, ovšem spočítané je nemám a asi jsi jedina..Lámavé vlasy chápu.

tehunehu
autor
10. kvě 2015

není to žert, regulérně se na to ptají pokud se chystáte na dermatologii, je to běžný postup.

danahorka
17. kvě 2015

To je zvláštní, v těhotenství obvykle vlasy padají méně nebo dokonce vůbec. Nadměrná padání obvykle začíná až po porodu.
Našla jsem " V průběhu těhotenství dochází v organismu ke značným hormonálním změnám. Vyšší hladiny hormonů (především estrogenu) ovlivňují a dočasně pozměňují životní cyklus růstu vlasů. V průběhu těhotenství vlasy rostou nebo jsou v klidové fázi, ale nevypadávají. Zvýšený krevní oběh v průběhu těhotenství přináší do vlasové pokožky více živin a podporuje metabolismus, čímž dochází k rychlejšímu růstu vlasů. Z tohoto důvodu jsou vlasy v průběhu těhotenství delší a hustší než kdy jindy. Kromě vlasů můžete také pozorovat rychlejší růst krásných a zdravých nehtů. " Čti více: http://akademie.inhair.cz/pece-o-vlasy-v-prubeh... | Akademie INhair - vše co musíte znát o vlasech a vlasové kosmetice

tehunehu
autor
17. kvě 2015

@danahorka děkuji moc za ozvání se, mno je to opravdu divné,,změnila jsem šampon, stravu a pořád se to nějak nelepší, při příští návštěvě gynekologie se o tom musím zmínit.. ☹

danahorka
17. kvě 2015

A co problémy se štítnou žlázou? Nebo nedostatek jódu?

shine2015
17. kvě 2015

@tehunehu nekdy a to často to bývá stresem....a ano, u lekaře se tě zeptají....a pokud to je pod 250 den tak to neřeší.....udeat hormonální profil...

jinak nevím, zda jis tehotná nebo před....nekdy to je stresem, hormony....me padaly vždy 4.mes po porodu a byl to mazec....

tehunehu
autor
18. kvě 2015

@shine2015 jsem te´d těhotná v prvním trimestru, ale vlasy mi padaly už dříve, asi je to ještě dopad stresu ze zaměstnání..jinak mě jich vypadne podstatně víc, takže doufám, že to řešit budou, nechci skončit s prořídlou hlavou, aby mi prosvítala kůže, toho se strašně děsím. Včera jsem si hlavu promasírovala avirilem, třeba to pomůže.

danahorka
18. kvě 2015

Důležité je zjistit příčinu. Na takové to krátkodobé stresové nebo klimatické padání vlasů jsou výborné placentové ampule http://www.inhair.cz/evolution/236-evolution-pl.... Ale pokud tě to trápí dlouhodobě, tak to určitě řeš s lékařem. Minimálně ať ti udělá test na správnou funkci štítné žlázy. 😉

tehunehu
autor
18. kvě 2015

už jsem byla, štítná žláza je ok 😉 , teď se chystám na dermstologii 😕

terezkakalinova
20. kvě 2015

Můžu na to doporučit ok Gama +
Mě Gama moc pomohla a může se i při kojení 🙂 Je úžasná 🙂 Pokud by jste měla zájem písněte mi zprávičku 🙂

pavlaz
2. črc 2015

Dobry vecer,
pridam svou zkusenost. Me padaly vlasy pri prvnim tehu. Zacalo to ke konci tehu, pak se to na chvili zastavilo a par dni po porodu to znovu zacalo. Nic na to nepomohlo:(. Mela jsem dlouhe vlasy, ktere mi temer uplne vypadaly. Nakonec jsem chodila s parukou do nemocnice na "snezeni" a vlasy opet narostly. Dnes mam jezka, druhou dceru a vlasy drzi🙂. Nikdo mi nedokazal rict proc mi vlasy vypadaly, ale hlavne, ze narostly. Jedna porodni aststentka mi rekla, ze ji se to taky stalo a dnes ma huste vlasy do puli zad🙂. Snad jsem Vas moc nepolekala. Pekne dny preji.

tehunehu
autor
3. črc 2015

@pavlaz děkuji moc za sdílenou zkušenost. Jak to doroste, tak jsem klidná 🙂. Stříhat jsem se musela již několikrát, ale teď už bych to nerada podstupovala🙂. Pěkný den a ať vlásky pěkně rostou 🙂 a drží dál.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru