Nízké Papp-A, máte zkušenosti?

danchacha
30. pro 2015

Ahoj,
máte prosím někdo zkušenost s nízkou hodnotou Papp-a při prvním screeningu? Mě vyšlo 0,26 MoM a "kazí" mi to tak celkové výsledky. Kombinované riziko T21 je 1/330. Screening celkově negativní, ale přesto mě to trochu zneklidnuje. Nějaké zkušenosti?

dulmich
30. pro 2015

Ahoj, já měla taky nízké PappA 0,32 MoM, taky mě to hodně zneklidňovalo. Udělali mi kombinovaný test s triplama a vyšlo to nakonec dobře. Když mi to přepočítavali na genetice, tak jim vyšlo dokonce 0,23 MoM. Ale pěkně mě baba strašila, zatím je vše v pořádku, ale ty nervy, fuj.

danchacha
autor
30. pro 2015

@dulmich No fakt to není nic příjemného, člověk by nejradši měl vše ukázkové, ale hold takhle nefungujeme.... Když se člověk podívá na internet a najde, co všechno tahle nízká hodnota může značit... No raději ten internet ani nezapínat!🙂

sapinek
30. pro 2015

ahoj, už nevím přesně, kolik jsem měla, ale měla jsem tuto hodnotu při prvním těhotenství také nízkou - ale celkový výsledek testu negativní s doporučením konzultace nebo tak něco. Nechali jsme si udělat ty placené testy a ty vyšly pozitivně - objednání na plodovku. Rozhodli jsme se, že ať tak nebo tak si miminko vzít nenecháme, takže je zbytečné na odběry vůbec chodit. Podepsala jsem revers a na plodovku nešla. Máme zdravou holčičku 🙂

dulmich
31. pro 2015

Ano, to je přesně ono, já taky procházela internet a zírala. Pak mi udělali integraci testů, riziko kleslo na 1:50000 ale na té konzultaci mi ta baba v podstatě začala vykládat výčet z internetu a nic příjemného, byla jsem z toho tak na nervy, že jsem si volala i své doktorce, ta mě naštěstí uklidnila. A na velkým utz mě naštěstí řekli, že se tím nemám stresovat. Vše se vyvíjí jak má. Prej je nás víc takových.

andrys35
6. led 2016

Ja v 2.tehotenstvi Papp A 0.19MoM musela jsem na plodovku nastesti vse ok
Dnes v 3.tehu screenink PappA 0.17MoM zase špatné za tyden jdu na genetiku, nejspis odběr klku

danchacha
autor
6. led 2016

@andrys35 Tak jsme se potkaly i tady z červencovek. Ale pokud jsi to tak měla i minule a vše bylo OK (nebyl ani problém při porodu, preeklampsie apod?), tak věřím,že i tentokrát to bude OK. Prostě nemůžeme být všechny tabulkové. Někde jsem se docetla, že to nízké Papp-A může ovlivnit prodělana žloutenka apod. Tu jsem sice neměla, ale měla jsem mononukleozu (taky játra) a proti žloutenkam jsem ockovana, takže jsem si je sice v menší míře, ale prodělala. Nemam to potvrzene od Dr, že to může mít vliv, ale kdo vi...

jancip
6. led 2016

@danchacha Také jsem měla. Už nevím kolik. Tehdy jsem si hodně zjišťovala info. Doporučovali mi další testy, ale nešla jsem. V podstatě mi jeden známý porodník řekl, že mě budou tlačit ze zjištných důvodů do plodovky, což je u této hodnoty zbytečné, protože případná vada se dá zjistit v tomto případě jinak. Mám zdravého syna.

yasmine_blond
6. led 2016

@danchacha
Mela jsem taky na prvnim screeningu hodnotu pappA nizsi /temer hranicni /nez u predchoziho tehotenstvi a docela bych souhlasila s tvou teoreii ohledne mononukleozy. Mezi prvim a soucasnym tehotenstvim jsem si nechala nabrat jaterni testy / driv mi je nikdo nedelal / a zjistilo se,ze jsem prodelala mononukleozu /enormne vysoke hodnoty po prodelane infekci/ mela jsem i v tom obdobi zazivaci problemy, myslela jsem,ze mi dela tezko tucne jidlo, vzdy me strasne tlacilo jakoby u zaludku. A byly to asi jatra.Snazila jsem se jidlo, po kterem mi bylo zle, vynechavat a za 14 dni jsem uz jedla vse...nicmene jsem se ofiko s zadnou jaterni dietou ani na monunkleozu nelecila, mela jsem asi slabsi formu a nejak nemocna jsem se necitila, mozna jsem mela lehci nachlazeni, uz nevim. Asi za mesic jsem otehotnela. A je mozne,ze to mohlo ovlivnit to Papp-A...uvadi se,ze je to snizena funkce placenty,ale moje lekarka tomu nevenovala moc velkou pozornost, protoze celkovy vysledky screenu vyhodnocen jako negativni.

dulmich
7. led 2016

mě navíc akorát udělali ve 22tt na utz Dopplery skrze tu placentu.
@andrys35 tobě ale asi vyšlo celkově riziko špatné, že? Já měla po 1. screeningu 1:1400, strašili mě spíš potratem, předčasným porodem a tak. Genetickýma vadama ne, plodovku mi nikdo ani nenabídnul, jen na genetice jsem podepsala, že s ní nesouhlasím po výsledku 1:50000, to mi jen řekla, podepište, neptala se jestli chci, neříklala, že bych měla.
A protože jsem nikde nenašla statistiky, případně je málo diskuzí s tím, jak to dopadlo, tak bychom mohly na konec napsat s jakou hodnotou jsme úspěšně porodily 🙂 třeba je a bude víc holek, co potřebují čísla, data, informace 🙂

andrys35
7. led 2016

@dulmich celkove riziko, ale udelala to krev i dr rikal ze uz je v poradku vse ok jen ta hodnota pappA a vek(39)

dulmich
7. led 2016

@andrys35 hlavně ať nám všem vše dobře dopadne. A neměla jsi k tomu i vysoký HCG? Já ho měla taky nízký, asi 0,6 MoM. Podle krve jsem byla asi prostě málo těhotná 😅

andrys35
7. led 2016

@dulmich to mam 1.29MoM

danchacha
autor
7. led 2016

@jancip Díky moc za odpověď. A druhý screening už dopadl asi dobře,že? 🙂

danchacha
autor
7. led 2016

@yasmine_blond Kdo ví, zda na tom něco je, každopádně co jsem zatím hledala, tak nikde jsem nenašla, že by ti, co měli potvrzený Down syndrom měli jen nízké Pap-A a vše ostatní - UTZ v pořádku. Tak snad...🙂 Ja se rozhodla počkat na 2./screening,kde už se dělá integrovaný test (tripl+výsledky 1. utz a krve a nový UTZ). Věřím,že je malý v pořádku.

danchacha
autor
7. led 2016

@dulmich
@andrys35 Holky tak moje hodnoty krve jsou Papp-A 0,26 MoM a FbHCG 1,65 MoM, snad nám to všem dobře dopadne a pak naše diskuze bude sloužit jako uklidnění pro ostatní maminy🙂

danchacha
autor
7. led 2016

@sapinek Uff, obdivuji sílu toho rozhodnutí... Děkuji za zkušenost. A gratuluji ke zdravé holčičce🙂

jancip
7. led 2016

@danchacha Ono jak jsem to já pochopila, tak to nízké papp vůbec nesouvisí s DS, ale třeba s nějakou prodělanou nemocí, možnou nižší fci placenty (což se stejně nedá nijak ovlivnit) nebo s rozštěpy. Pokud k tomu ale nemáte v rodině genetické dispozice, tak ta pravděpodobnost je úplně minimální. Takže já se pak jen na velkém UZ ve 20. týdnu ptala, zda je v tomto smyslu vše v pořádku a bylo. Kdyby to byl rozštěp závažného charakteru, poznali by to už na UZ při tom prvním sc. Tak neboj. Já sama byla překvapena, kolika lidem v mém okolí tato hodnota vyšla špatně a při tom mají zdravé děti.

andrys35
29. led 2016

Pro doplnění, po1.vysledcich z plodovky NEGATIVNI (3 syndromy vylouceny)

nurmisur
5. únor 2016

Zdravím, mám hodnotu papp-a 0,26MoM, posílají mě hned v pondělí na genetiku. UTZ normální nález.
jsem celá vyplašená, víkend asi nebude nic moc + plus mě pobolívá v podbříšku, tak jemně, ale stále. Docela mě zajímá co mi na té genetice řeknou a zda mi doporučí jít na odběr placenty...
No těšila jsem se, jak budu po dnešku veselá a všem už budu moct konečně oznámit mimi...tak se to odkládá...

andrys35
5. únor 2016

@nurmisur tomu povídej jsou to nervy šílený já jsem v 18 tt a jeste o tehu nikdo neví mam tu výš info já mam Papp A 0.17MoM takze jeste horsi
Do odberu té "TLACIT"nikdo nebude zalezi jaky mas celkovy výsledek screeninku ale myslim ze ti odber doporuci drzim pesticky at je vse OK ja mam prvni vysledky z plodovky OK (CVS se nepodařil odber vyhodnotit takze jsem byla na CVS a 14 dni na to na AMC)

nurmisur
5. únor 2016

@andrys35 Držím nám pěstičky, všichni kolem mě uklidňují...tak snad, ale ty nervy! Mluvila jsem s mamkou, přijde mi, že to máme více nervové - samé testy - to ony vůbec tak neměly.

andrys35
5. únor 2016

@nurmisur jo nervy jsou to strasny misto abychom si užívali klidné tehu zbytecny stresy no musime to zvladnout ano nase mamky tohle stresovani vetsinou nemely no má to sve vyhody i nevýhody jinak odber neni zadna hruza neprijekny tlak to sice je ape zvladnout se to dá horsi jsou ty nervy "okolo"

danchacha
autor
6. únor 2016

@nurmisur Ahojky, měla jsem na chlup stejné Papp-A. Celkově test sice vycházel negativní, ale zvýšené riziko na DS bylo 1/330. Možnosti mi dali počkat do 2. screeningu, plodovka nebo neinvazivní placený test. Rozhodli jsme se pro ten placený, výsledky už máme a tam se riziko na DS, ani na PS nepotvrdilo.
Údajně pokud je v pořádku UTZ, tak to dělá 70% testu. Krev zbývajících 30%. Ale vždy ti řeknou: pokud chcete mít klid, máte tyto možnosti... Drzim palce at vše dobře dopadne...

nurmisur
9. únor 2016

Krevní testy - výsledky budou v pátek (pondělí) - spolehlivost na základní trizomie 99,9%. Teď jen vydržet do výsledků...

terry1512
9. únor 2016

Holky hlavně klid já měla u první dceru hodnutu Papp-A 0,25 MoM a dr. mě strašila jak porodím předčasně nebo potratím atd. No mám zdravou donošenou holčičku narozenou v 41tt 5d
Dost často ty výsledky zkresluje prý váha a tělesná konstituce jako taková.

andrys35
24. únor 2016

Takze i ostatni vysledky z plodovky jsou OK. V 2.tehu riziko 1:35 na DS(PappA 0.19MoM) Vysledek zdravy kluk
3.tehu riziko DS 1:20 (PappA 0.17 MoM) vysledek dle plodovky zdravé mimi

dulmich
9. kvě 2016

Ahoj, tak jak jsem slíbila. Strašení s potratem, předčasný porod a malé miminko kvůli nízkému PappA. Výsledek Filípek 3610 g 4 dny po termínu. Tak se toho moc nebojte, většinou to dobře dopadne 🙂

andrys35
9. kvě 2016

@dulmich paraaaada gratulka ja ty deti teda obe mela v 36tt ale byli na ten tyden veci 3.2 a 3.1kg

dulmich
9. kvě 2016

Ahoj, tak jak jsem slíbila. Strašení s potratem, předčasný porod a malé miminko kvůli nízkému PappA. Výsledek Filípek 3610 g 4 dny po termínu. Tak se toho moc nebojte, většinou to dobře dopadne 🙂

anyna1992
9. kvě 2016

Veliká gratulace k miminečku 🙂 taky mám nízké PAPP-A 0,43 myslim. V 18tt mi v poradně zase dělal ultrazvuk a mimi se vyvýjí v normě a odpovídá úplně přesně na den. Ted jdeme ve čtvrtek na druhý screening, tak doufám že bude vše ok. Mám malou dceru a musim jí furt tahat, tak se toho bojim aby bylo vše v pořádku, moc se nešetřim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru