OGTT. Nespusilo se vám po vypití pálení žáhy?

klarietka
21. led 2022

Ahoj maminky, dostala jsem žádanku na OGTT. Chtěla bych se zeptat na dvě věci.
1. Často mě pálí žáha (dokonce i po vodě), dělá/lo to některé z Vás taky a jaký to mělo vliv po vypití oné sladké tekutiny? Nespustilo se Vám to pálení žáhy potom? Bohužel nic kromě Rennie mi nezabírá.

2. Už od dětství mám problém se žilamy. Bohužel mi jde brát krev jen z jednoho místa, kde mi opravdu aspoň něco teče. I na hematologii, kde chodím každý měsíc pravidelně na odběry, jsou z toho nešťastní. Je možný se nějak domluvit, aby Vám dali kanylu a z ní pak odcerpavali krev? Pochybuju, že by mi brali ze stejného místa 3x 😳.

Moc děkuji za odpovědi 🙂.

susmevem
21. led 2022

@klarietka ... s pálením žáhy zkušenost nemám, ale myslím, že se půjde dohodnout a případně si vezmeš Rennie... a co se týče druhé otázky, ono taky záleží, jak zrovna ty testy budou probíhat... poprvé mi brali krev 4x, podruhé jen 1x. Každopádně nevidím důvod, proč by ti nemohli dát kanylu a čerpat krev odtamtud...🙂

krisstina93
21. led 2022

Žáha mě po tom nepalila. Co se týče kanyly, zeptej se přímo v tom konkrétním místě, ono co místo, to mají jiné postupy.

kikika87
21. led 2022

@klarietka Mě palila zaha hodně moc v prvním tehotenstvi a po té šílené tekutine to bylo tak špatný, že sem se po 40min pozvracela a test nedokoncila. A měla jsem pak tu trubici úplně rozezranou. Mě zabírá pouze omeprazol. Taky mě v dohledné době čeká zase OGTT, už teď je mi z toho mdlo. Ale ted v 2.těhotenství mě zaha pálí o dost méně, zatím skoro vůbec. Myslím si, že predtim to bylo způsobeny sladkým, protože teď ho moc nejim. Přímo s odběrem krve neporadím.

aselluska
21. led 2022

Záleží na jaký personál natrefíš. Řešila jsem něco podobného. První reakce byla, haha, jasně, ještě mi raď jak to mám dělat, když to dělám denně. Pak se sami ptali, jak že to bylo?

stockib
22. led 2022

@klarietka To jsme na tom podobně, taky jsem dostala žádanku a musím se objednat, vůbec se mi do toho nechce, protože ta představa, že mě budou 3x napichovat, když nemám v podstatě žádné žíly, mě celkem děsí. 😀 A ještě i to hladovění od rána, no ale snad to nějak zvládnu (a oni zvládnou nabrat tu krev), ještě víc se děsím, že budu mít cukrovku, protože nesnáším držet diety. 🤣

klarietka
autor
22. led 2022

@stockib kdyby diety, skoro nic nejím, protože mi je po všem zle 😂 a jako podle diety bych mohla tak dvě jídla z toho, co jim teď. O to hůř, že jsem závislá na sladkým 🤦🏻‍♀️😂 takže taky se obávám 😂

stockib
24. led 2022

@klarietka Právě, sladký taky miluju, i když ho dost omezuju, že mi po něm bývá špatně, ale aspoň na snídani potřebuju něco sladkého, minimálně vánočku, držet tu dietu tak taky nevím, co bych jedla. 🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru