Přibírání v těhotenství. Kolik jste přibraly podruhé?

martineeecka
22. lis 2019

Holky, kolik jste přibraly ve druhém těhotenství? Trochu mě začíná ta váha děsit...u syna v prvním těhotenství jsem přibrala celkově 14 kg, což mi přišlo akorát. Teď jsem ve 34. týdnu a už mám nahoře 16 kg, jestli to ta půjde dál, tak se do porodu přehoupnu přes 20 kg 😨 Přitom se člověk nijak nepřejídá, samozřejmě jím více než dříve, ale přijde mi to, že to naskakuje i ze vzduchu...no to pak bude shazování.

lilian2111
22. lis 2019

Já jsem zatím tedy skoro 19tt ale nahore 4kila, u dcery 10kilo, u syna 8 🙂

modrykonik147
22. lis 2019

Nedelala bych si z toho tezkou hlavu.zalezi jak se citis a aby bylo vse v poradku. Ja u prvni pribrala skoro 20 kilo a do pul roku po porodu dala dolu skoro 30 🙂

jancastromska
22. lis 2019

U dcery jsem měla 26 kg - spíš jsem otekala, v porodnici zůstalo ale jen 7 kg ...a teď druhé kluk .. jsem 33tt a mám 7 kg

palacinka_marmeladova
22. lis 2019

U prvního jsem nabrala 20 u druhýho mnohem míň,nevím přesně ale lehce nad 10 kg.Na svojí váhu jsem se dostala cca půl roku po porodu.Neřeš to,každý těhotenství je jiný a žádá si něco jiného.Hlavně aby jsi se cítila v pohodě a byla v klidu ;)

denca033
22. lis 2019

@martineeecka při synovi a dceři bez malá jsem přibrala 30kg teď při třetím tehu jen 20kg jsem už 40tt.

chumlee71
22. lis 2019

U prvního jsem nabrala 20 kg ,teď jsem ve 28 tt a zatím mám nahoře 4 kila,tak uvidíme kolik ještě priberu.

suromana
22. lis 2019

První těhotenství jsem přibrala 15 kg, teď jsem 27tt a nahoře mám 7 kg a to moc nejím, téměř nonstop mě pálí žáha, jakýkoli větší objem jídla, což je třeba krajíc chleba, se mi hned vrací z žaludku, jím jen po troškách, večer naposledy do šesté, pak mám v noci strašný hlad, až je mi zle. Buďte rády, že můžete jíst a hezky přibírat 🙂

petula.bir
22. lis 2019

Ahoj, já u obou těhotenství pribrala 9.kg 😊 nyní jsem těhotná po 3 a zatím ani kg nahoře. Jsem tedy v 6tt 🙈 tak uvidíme 🤣

nnnadja
22. lis 2019

AHoj, u prvního asi cca 12 u druhého jsem se po 15 kg přestala radši vážit🙂 Od 33 tt to šlo raketově nahoru, myslím, že jsem skončila na takových 20. U prvního jsem nechala v porodnici vše, u druhého asi jen 5 kg:/...Měla jsem o 6 let více.

barcachejn
22. lis 2019

Nedelejte si z toho hlavu ja jsem ve 20tt a nahore mam uz 12kg :/ a to se neprejidam a vyrazne jsem omezila sladke, chodim na prochazky a snazim se hybat. A stejne to jede rychlosti svetla. Je fakt ze jsem ped otehotnenim byla na velmi prisne diete kvuli svatbe takze se mozna dostavil i jojo efekt, kazdopadne hlavne at je zdrave miminko s kg si nedelejte hlavu 🙂

dekubo
22. lis 2019

Určitě se s tím vůbec nestresuj, i když já se taky stresovala 😀 ve 34.týdnu jsem měla nahoře 14kg, teď jsem 39. a mám 16kg nahoře... ono to ke konci už nenaskakuje tak moc rychle... A i kdyby, hlavně ať je mimčo zdravé 😉 my to pak nějak shodíme.

radullah
22. lis 2019

jsem 35tt a mám nahoře 18kg...taky je to už víc, jak v prvním těhotenství, ale říkám si, že za chvilku je konec a pak to všechno vykojím, jako předtím. Takže se tím už moc nestresuju, ve stresu totiž nabírám :D

michaelllas
22. lis 2019

Tím se vůbec teď netrap, každé tělo je jiné. Já už třeba od 35tt vůbec nepřibirala😉 a z 20kg zůstalo 15kg v porodnici😅

radullah
22. lis 2019

@michaelllas tak to je mazec teda :D Šťastná to žena!

handulkak
22. lis 2019

Já jsem z první přibrala 4.5kg a 7nechala v porodnici - ale zvracela jsem celých 9mesicu. Teď jsem v 15tt a nemam nahoře zatím ani kilo - zase zvracim.

leymea
22. lis 2019

U prvniho 17kg. Ted jsem 32tt a mam nahore 12,5kg. Jenze ja to tak mela i u prvniho, jsem zvedava jestli se budu vejit do tech 17kg 😀

takyjedna
22. lis 2019

Ve 34 tydnu 16 kilo? Co je na tom desiveho? Ja myslim, ze to neni nic vyjimecneho. Jestli nezajidas dorty brambůrkama a nezapijis to kolou, tak muzes byt taky hodne zavodnena. Pokud se tehotna stravuje aspon trochu s rozumem, tak se stejne neda moc pribirani ovlivnit. Zeptej se doktora, co on na to. Informace, jak to mely jiny, ti je k nicemu.. Kazde telo a těhotenstvi je original. Uplne zbytecny stresy.

michaelllas
22. lis 2019

@radullah po porodu to sice opadlo, ale zároveň teď 18m po porodu jsem si vypapkala 7kg😅

sjuzalinka
22. lis 2019

@handulkak a je to vůbec normální? mě to přijde děsivý....u prvního nic a u druhého jsem měla pocit, že mi první 3 měsíce leží v žaludku balvan, naštěstí to přešlo, nedokážu si představit, že bych ještě chodila zvracet a starala se přitom o první dítě....

widowblack
22. lis 2019

U prvního 7 kg , teď ve 29tt už 6 kg, ale u mě to je tím že trpím vlčím hladem ( v noci se mi dělá špatně z hladu a musim noční wc prokládat aspoň 5-8 piškoty )

sjuzalinka
22. lis 2019

Jinak taky bych to moc neřešila, ke konci jsou všechny těhule více či méně oteklé, když se podívám na svoje fotky nebo na fotky kamarádek, je to normální. U prvního jsem přibrala 11kg, u druhého 14kg, ale měla jsem malé děti, obě 2,5kg. A i když jsem se s kočárem u druhého neproháněla tak výrazně jak při prvním mimču, téměř všechno co bylo navíc, zase šlo dolů. stačí si trochu kontrolovat co jíš a nehlědět na okolí co ti budou cpát, že přece kojíš a musíš se cpát jak slon🙂 Kojila jsem obě děti 14měsíců

alexovka
22. lis 2019

První těhotenství 13kg, porod císařem a tři měsíce po porodu jsem měla o 7kg méně než před těhotenstvím. Druhé těhotenství 22kg 🤭, nyní 6 měsíců po císaři stále 6kg nahoře a bříško vypadá jako v pátém měsíci 😥 bohužel dvě děti a nedostatek času pro sebe, noční vstávání a únava mi nedovolí shazovat. Stále nosím těhotenské oblečení, svoje neoblíknu a nové si nechci kupovat. Je to pro mě motivace, proč hubnout.

handulkak
22. lis 2019

@sjuzalinka musí se to zvládnout. Ono mi nic jiného nezbude. I když ke to náročné. Dva dny dávám malou do skolky - tak si odpocinu alespoň trosku. A jinak - když to mi bude hodně zle, tak hospitalizace - ale to z dítětem úplně nejde.

zuzkabrhelova
22. lis 2019

První 30 druhý 22 třetí 22

v_erunka
22. lis 2019

První 11, za 3 mesice dole 14. Druhé 15 a za 3 mesice dole 10

theronnie
23. lis 2019

U prvního jsem se cpala denně Fastfoodama, čínskýma Polívkama, jedla jsem v noci a tak 5x tolik než teď, zapijela to sladkejma dzusama a colou a přibrala jsem 5 kg. Bylo mi 24, možná to bylo tím. Teď po 30tce s druhým piju neslazene čaje, jim ovoce a zeleninu a jsem 10 + kg v 30 týdnu, snažím se hlídat, nejíst blbosti. Podle mě to asi není o tom, co kdo ji v jakým mnozstvi.

sjuzalinka
23. lis 2019

@handulkak a co partner a babičky? Nic?

hanulinka77
23. lis 2019

1.těhotenství chlapeček +22kg,2.těhotenství chlapeček+16kg a teď sem 3týdny po 3porodu holčička +20kg.Vždy sem se dostala na svou váhu,teď mám zatím ještě 8kilo navrh,ale kojim,malá mi nespí tak to zatím neřeším 🙂

luckylee
23. lis 2019

Dnes mam termin tak jeste tezko rict ale zatim je to 17kg- stejne jako u syna.☺

handulkak
23. lis 2019

@sjuzalinka manžel pracuje od pondělí do pátku - většinou dvanáctky - když prijede tak se postará, to je jasné. A babička ( moje mamka) tak te není ani 50 a chodí do práce - takže nějaké celodenní hlídání nejde 😁 takže je to trochu těžké. Ale zvládne se to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru