Strie nad a pod pupíkem. Máte/měly jste stejně? Jak řešit?

optimistic
29. čer 2022

Zdravím. V 7. měsíci těhotenství se mi objevilo hodně strií nad a pod pupíkem. Celkově mám břicho hodně velké. Teď jsem v 8. M., vyměnila jsem olej Welleda za olej z pšeničných klíčků. A zpětně musím říct, že Welleda opravdu vůbec nepromastí, zůstane jen na povrchu. Měla jste některá stejně lokalizované strie? Jak pak vypadá břicho, když se scvrkne? Jak řešit již vzniklé strie?

shirilka
29. čer 2022

@optimistic Jj, vím o čem mluvíš, taky mi břicho vylezlo hodně dopředu, více než v první těhotenství, popraskaly už někdy okolo 7m a to jsem poctivě mazala... No nic, jsem skoro 2m po porodu a vypadá to pořád strašně, fotka trochu zkresluje, ale tak 2-3cm nad pupíkem to začíná a končí těsně nad prádlem. Je to celé hrbolaté, fialové, nevím co s tím 😞 Zkouším mazat olejíčkem ale nevím, jestli to k něčemu bude. K vodě si asi musím koupit plavky v celku, protože děsím i malého, když to vidí tak hned říká, že tam mám bebi...

nina004
29. čer 2022

@optimistic Tiež sa mi v ôsmom mesiaci urobili strie okolo pupka. Skúšala som všetko možné,ale na strie nič nepomôže. Je to hlavne genetikou. Strie časom vyblednú,ale je to popraskaná koža ,ktorá už ostane. Som skoro rok a pol po pôrode a už sú strie svetlé ale brucho okolo pupka je také ako pomaranč.

optimistic
autor
29. čer 2022

@shirilka @nina004 já si říkám, že kdybych mazala něčím jiným, tak je to lepší. Čím jste mazaly? Já právě tou welledou. V rodině strie po těhotenství právě nejsou...

optimistic
autor
29. čer 2022

@shirilka Dle fotky to není tak zlé. Třeba nad pupíkem nic nevidím. Pod pupíkem to asi vybledne...nepůsobí to dojmem svraštělá vytahaná kůže kolem pupíku. Toho se docela bojim...

shirilka
29. čer 2022

@optimistic Jako vytahaně to nevypadá ale svraštělé je to fest no, na te fotce to není úplně dobře vidět, snad to teda vybledne.... Jinak mi během prvního těhotenství břicho nepopraskalo během a ani po porodu, až teď během druhého, v rodině to taky nemáme, tak nevím no... Mazala jsem Neutrogenou.

lokesa
29. čer 2022

17 měsíců po porodu

optimistic
autor
29. čer 2022

@lokesa Taky nic hroznýho, když to budu mít takto, tak budu ráda 🙂

optimistic
autor
29. čer 2022

Holky moc děkuji za sdílení. Docela jste mě uklidnily, že jak se to břicho scvrkne, tak sice známky po striích jsou, ale na malé ploše. Já teď hodně mažu olejem z pšeničných klíčků a na prsou mi už trochu blednou. Něco jsem četla o mikrojehličkování, ale nemám zpětnou vazbu. Občas si zakazuji tohle řešit a říkám si, hl ať je miminko v pořádku, že teď záleží jen na něm...

krisstina93
29. čer 2022

Ono to mazání nepomůže, je to geneticky dané. Mě břicho popraskalo ted u třetího dítěte (taky sem teda nabrala víc jak u prvních dvou dohromady), ale není to tak zlé, strie brzo vybledly, akorát ta kůže je povolenejsi, ale je to vidět jenom když sedím a mám to břicho jakoby zmacknute :D strie sou vidět spíš když tu kůži napnu. Jinak sem 5 měsíců po třetím porodu no, tak to není ještě úplně hitparáda, na topy nad pupík už to nebude :D

optimistic
autor
29. čer 2022

@krisstina93 Takové krásné břicho po 3. dítěti! Vypadá vypracovaně. Mohu se zeptat, kolik jste přibrala? A kdy jste začala cvičit? Já jsem přibrala necelých 17kg a to jsem v 8.M. Mé první těhotenství. Před těhotenstvím jsem opravdu hodně sportovala, což jsem teď nemohla. Stravovala jsem se tak nějak stejně, jen v noci mě budil tak extrémní hlad, že jsem se šla vždy najíst. Což teda už ve 3. trimestru naštěstí nemám. Možná jsem měla víc řešit i stravu, kterou jsem nikdy řešit nemusela díky sportu...

krisstina93
29. čer 2022

@optimistic u prvního sem nabrala 8kg, u druhého 10kg a u třetí sem nabrala skoro 20 :D cvičit nějak extra necvicim, sem tam si dám čtvrt hodinky, ale zaměřuju se spíš na zadek a stehna :D já moc necvičila ani před nebo mezi dětmi, ale zas je fakt, že jsem pořád v pohybu kolem dětí no. Ani jídlo moc neřeším, hlavně v šestinedělí sem doháněla energii hlavně sladkým.

chlapecektehu
29. čer 2022

@optimistic no můžu ti říct že já jsem měla úplně obří břicho a nehorázně mi popraskalo... No každopádně je to ošklivý a ještě ke všemu MMA to břicho svěšený🙄

optimistic
autor
29. čer 2022

@chlapecektehu :/ nejste v tom sama...

chlapecektehu
29. čer 2022

@optimistic je to blbý ale zatím se mi s tím nedaří nic udělat

eliska_f
29. čer 2022

Nwm zda mazání pomůže, já mazal poctivě a kol 36 týdne mi najednou doslova popraskala kůže na břiše a vyběhl fakt kotel strii (do té doby jsem měla max 2) - do porodu se objevili i nad pupíkem a to jsem nešla hrozně špatně. Naštěstí manžel mě podržel a pomohl to lépe zvládnout. Jsem 3 roky po porodu a strie jsou pořád vidět, ale už to není tak výrazne. Dost pomůže se po cca roce začít opalovat - strie se pak ještě lépe a rychleji zatáhnou (samozřejmě se nespalit).

lokesa
29. čer 2022

@optimistic Díky, já se s tím už tak nějak smířila, ač v šestinedělí jsem to obrečela. Hlavně budu muset sehnat někoho kdo mě naučí cvičit. Vážím méně než v pubertě, kdy jsem byla fakt hubená, ale břicho pořád mám. 🙄

U mě to proběhlo úplně stejně, jako píše @eliska_f. Do 36. tt na břiše ani čárka (prsa popraskala tragicky už v prvním trimestru 🥴) a pak mi popraskalo břicho ve velkém. PA mi radila používat po porodu solný peeling.

optimistic
autor
29. čer 2022

@lokesa Tak prsa u mě už taky v 1. trimestru. Což jsem takhle brzy nečekala. Ale už teď to bělá, takže je to lepší. Hl se i soustředim, abych nosila správnou podprsenku, což jsem na začátku nosila jen takovou lambádu, jak mě ten růst prsou bolel...

optimistic
autor
29. čer 2022

@lokesa @eliska_f Když já si myslím, že fakt záleží, čím se maže. Ta welleda opravdu nepromastí, zůstane na povrchu. Až teď ten olej z pšeničných klíčků, to je úplně něco jiného.

optimistic
autor
29. čer 2022

@lokesa a ta sůl má nějaký význam? Nebo jde hlavně o peeling? Slyšela jsem, že si třeba holky v pubertě peelingujou prsa lufou, aby neměly strie. A stejně tak i v těhotenství.

lokesa
29. čer 2022

@optimistic To se musím přiznat, že nevím. 🤔
Ohledně účinnosti, ona to měla vyzkoušené na sobě. Já jsem vyplácala jeden kelímek a další jsem ještě pořád neobjednala, takže jsem to nepoužívala už několik měsíců, tudíž nejsem úplně dobrý vzorek.

lokesa
29. čer 2022

@optimistic Jinak v těhotenství jsem se mazala Attitude Blooming Belly, ale popraskala jsem v porodnici, když si mě tam nečekaně nechali na týden, tam jsem nemazala a zároveň mi kleslo břicho.

optimistic
autor
29. čer 2022

@lokesa A od jaké značky ten solný peeling? Já myslela jen smíchat sůl s olejem 🙂

lokesa
30. čer 2022

@optimistic Koupila jsem si Renovality, protože od nich nakupuji ráda (např. meruňkový olej na prcka), ale to ona nespecifikovala. Myslím, že je to fuk, hlavně aby se olej pěkně vpil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru