Těhotenské balíčky v rámci poradny, MUDr. Brtnický

miiiina
7. bře 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás náhodou nechodí k doktoru Tomáši Brtnickému (Ženské domovy v Praze). Zajímal by mě těhotenský balíček, který podle popisu na stránkách zahrnuje ultrazvukové vyšetření při každé kontrole s fotografií, přítomnost partnera při vyšetření a určení pohlaví. Řekla jsem, že ten balíček nejspíš nechci, protože nevyžaduji ultrazvuk při každé kontrole s fotkou, na to mi bylo řečeno, že to není problém, že když budu chtít třeba jednu fotku, tak si ji můžu zaplatit zvlášť, ale nenapadlo se mě zeptat na tu přítomnost partnera a hlavně určení pohlaví. Myslela jsem, že je to samozřejmost, za kterou se přece nemusí připlácet. Máte někdo zkušenost? Děkuji

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
oveckaluky
7. bře 2018

To je teda mazec, jako fakt se platí za to, že je partner u vyšetření nebo za určení pohlaví? To snad ne...to je síla. U nás teda platíme fotku za 50 nebo 3/4D UTZ, to jo, ale za určení pohlaví nebo přítomnost partnera teda fakt ne, to je zlodějina...

oveckaluky
7. bře 2018

Můžu se zeptat, kolik ten balíček stojí?

oveckaluky
7. bře 2018

Teď jsem koukla na ty stránky...to jako fakt platíte každý rok 500 za to, že má "hezkou ordinaci"???

evakaspar
7. bře 2018

co to je. Ultrazvuk mám pokaždé, manžel semnou jde když zrovna může bez problémů a fotku dostanu když ji chci za 100Kč. A pohlaví nám řekli na genetice první, na poslední návštěve u dr mi to chtěl potvrdit, ale bohužel žabka sebou mlela a nedala se zaměřit tak snad to vyjde příští týden. Jinak na konci března druhá genetika tam to de vidět krásně ve 3D. A peníze za to že mi řekne co to je a pod.. po mě lékař fakt nechce. Jediné co platím tak genetiku.

miiiina
autor
8. bře 2018

Tak ten ultrazvuk mi stejně asi bude dělat při každé prohlídce pro kontrolu, balíček nebalíček. Jde tam asi primárně o fotku z každého ultrazvuku, o což stejně nestojím. Na pohlaví si klidně počkám na kontrolu ve 20. týdnu na velkém ultrazvuku, ale příště se zeptám, jestli manžel může dovnitř, protože stejně vždycky jezdí se mnou a přijde mi škoda, že by o to přišel. Jen teda přemýšlím nad tím, když mi řekne, že je to jen v rámci balíčku, tak jestli se mám nějak ohradit, protože si myslím, že mám právo na to, aby se mnou někdo při vyšetření byl nebo ne? Protože jen kvůli tomu bych těch 1500 fakt neplatila, už z principu...

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
kachna001
8. bře 2018

@miiiina při každém vyšetření u sebe můžeš mít doprovod, doktor ti to určitě zakázat nemůže... a tyhle balíčky jsou u soukromých doktorů úplně běžné, bohužel medicína je úplně stejný business jako všechny ostatní odvětví, pokaždé, co jsem se ale informovala u těch, které ho zaplatily, nedostaly nijakou extra péči, snad jen dvě fotky zdarma "wow"...a pohlaví ti stejně řeknou na velkém ultrazvuku, to ti nemusí zákonitě říct tvůj doktor...jinak je pravda, že za těhotenství máš nárok jen na tři ultrazvuky, to, co ti doktor udělá navíc, je jen jeho volba...tak aby ses pak nedivila, že tě na poradně jen prohmátne a to bude vše 😉

priefi
8. bře 2018

@miiiina kdyz jsem cekala syna, tak a ko manzel nechodil, je na velky. Ne kazdy gyndar partnera pousti.

Ale jinak vazne zlodejina.

miiiina
autor
8. bře 2018

no, uvidím na příští kontrole, za celou dobu těhotenství už mi tři ultrazvuky dělal, i když jsem mu říkala, že je nevyžaduji a balíček nechci. působilo to na mě tak, že ten ultrazvuk prostě dělá pokaždé pro svoji kontrolu. třeba moc nevím, jestli je ultrazvuk vůbec vhodný, někde se píše, že je to naprosto neškodné, někde zase, že to vliv na dítě mít může. ale nejsem lékař, takže to nechám na něm, ale sama o to žádat nebudu, jen abych viděla mimino. pokud sám lékař ultrazvuk provádět bude, tak ale nevidím důvod, proč by tam manžel nemohl být. v nějaké právnické poradně jsem četla, že pokud to nenarušuje výkon, tak že na to právo mám a pokud lékař nedodá jasné zdůvodnění, proč tam partner být nemůže, tak nemá právo přítomnost zakázat nebo ji zpoplatnit.

miiiina
autor
8. bře 2018

ale myslím, že ten balíček je prostě takový lákadlo a spousta ženských to je ochotna zaplatit a přitom nedostanou nic moc výhodného navíc....je to jen o tom, kdo se chytne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru