Těhotenský průkaz, co znamenají zkratky CS a Nst?

zuz34
25. říj 2015

MAMINKY chtěla jsem se zeptat zdá nevíte co znamenají zkratky Cs a Nst..od zacatku těhotenství mam napsané v prukazce CS 10..co to znamená.? A NST 1, 89 ...Nevim co si mam představit..jsem v 25 tt..a mám nějaký strach..Dekuji za odpovedi

slunicko76
25. říj 2015

Cs-cervix score-hodnocení čípku-10 je tusim normalni

slunicko76
25. říj 2015

resp.hodnocení stavi děložního hrdla

co je nst,to mne ted nic nenapada

slunicko76
25. říj 2015

tak ta cisla jsem popletla-koukni do prukazky a u gravidogramu jsou ty hodnotici body

xoriska
25. říj 2015

@zuz34
NST si ted nevybavuji, ale myslím, že je to nějaká hodnota ze sceeningu. každopádně jste si jístá CS 10 ? Hodnotí se od 0-10 0=žádné změny na čípku 10, že je čípek měkký , zcela zkrácen, hlavička naléha na vchod... Lékař Vám k tomuto nic neřekl ? Já měla 35tt CS 3 a ve 40tt CS 7

zuz34
autor
25. říj 2015

Ano jsem si jistá, mam to tam zapsané..ale vzd mi řekl ze je vše v pořádku..a ze je cipek zachován..mam to napsané vlastně v kolonce z vysetreni ..a právě teď jsem se tady dočetla ze je to vysoká hodnota..tak právě jsem se chtěla priptat ..

xoriska
25. říj 2015

@zuz34 Třeba to má Váš lékař otočené, těžko říct, pokud říkal, že je vše v pořádku, tak bych se určitě neznepokojovala.

zuz34
autor
25. říj 2015

@xoriska doufám..poslední dobou..se nějak vším stresuji..a jsem ze všeho nervózní..jinak Vám moc děkuji..snad to má otocene. Na příští kontrole se musím zeptat....

xoriska
25. říj 2015

@zuz34 A nebo si zavolej , určitě ti vše vysvětlí 🙂 Kždopdáně já jsem také s dcerou byla ze všeho vystresovaná a byla štastná za každý týden. Nakonec se narodila až ve 41+2tt 🙂

pety91
25. říj 2015

CS 10 v 25 týdnu je překlep, protože jinak by jsi byla už porodnici. NST co je netuším.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru